Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Wielki Post, to czas oczekiwania przed sadzawką Bożego miłosierdzia

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Okres Wielkiego Postu, pojednania się z Bogiem, to czas oczekiwania przed sadzawką Bożego miłosierdzia. Rozglądnę się, czy ktoś wokół mnie nie potrzebuje człowieka, właśnie mnie, aby przy mojej pomocy skorzystać z Bożej łaski i pojednać się z Bogiem. – mówił abp Władysław Ziółek.

Na łódzkich Bałutach w kościele pw. św. Antoniego z Padwy – wczorajszej – liturgii stacyjnej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek.

W słowie pouczenia pasterskiego hierarcha odwołując się do dzisiejszej Ewangelii wskazał na to, że - człowiek przy sadzawce Betesda chciał skorzystać z łaski Boga, dobrodziejstwa przywracającego mu zdrowie i siły, pozwalającego mu wrócić do normalnego życia wśród ludzi. Czekał na poruszenie się wody. Dla nas nie tylko raz w roku porusza się źródło Bożej łaski, nie musimy tygodniami czy latami czekać na ten moment. Dobry Bóg daje nam zawsze łaskę, my tylko musimy chcieć z niej korzystać. Bóg, bogaty w miłosierdzie, jest stale obecny w świecie. Jest Tym, który nas rozumie, czeka na nas, nigdy nie przestaje nam wybaczać, jeśli tylko wracamy do niego z serce skruszonym. – podkreślił duchowny.

- Kim jesteśmy? Czy tymi którzy czekają na łaskę, a inni nas uprzedzają? Czy tymi, którzy potrzebują pomocy człowieka? – pytał kaznodzieja. - A może to my mamy być przychodzącym Chrystusem dla kogoś. Pomóc bratu lub siostrze odkryć Chrystusa drogę, prawdę i życie jest prawdziwym aktem miłości bliźniego. Okres Wielkiego Postu, pojednania się z Bogiem, to czas oczekiwania przed sadzawką Bożego miłosierdzia. Rozglądnę się, czy ktoś wokół mnie nie potrzebuje człowieka, właśnie mnie, aby przy mojej pomocy skorzystać z Bożej łaski i pojednać się z Bogiem. – zakończył duchowny.

2022-03-30 11:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiskitno: Odpust u św. Rafała Kalinowskiego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Wspólnota parafii św. Rafała Kalinowskiego na łódzkim Wiskitnie zawsze w niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie patrona, świętuję uroczystość odpustową. W tym roku sumę w niedzielę 14 listopada poprowadzi orionista ks. Tadeusz Buda, były dyrektor schroniska dla bezdomnych w Zduńskiej Woli.

CZYTAJ DALEJ

„Czas na miłość” - Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

2023-02-07 10:41

[ TEMATY ]

małżeństwo

Adobe Stock

Jak co roku, od 7 do 14 lutego potrwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa pod hasłem „Czas na miłość”. W ramach obchodów odbędą się liczne konferencje, warsztaty oraz różnego rodzaju randki, przygotowane przez organizatorów inicjatywy – Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Poprzez stronę internetową wciąż można zapisać się na wydarzenia zorganizowane w wielu polskich miastach, a także online.

- Jestem terapeutą rodzinnym i na co dzień pracując z rodzinami, w swojej pracy widzę jak ważna jest relacja małżeńska dla całej rodziny, nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci. Tydzień Małżeństwa ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest troska o małżeństwo, a co za tym idzie – rodzinę – powiedziała w rozmowie z KAI Lena Kozakowska, członkini Fundacji Tydzień Małżeństwa i Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, współorganizatorka Tygodnia Małżeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził 1,5 mln zł zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego za krzywdy doznane przez ojca

2023-02-08 13:36

[ TEMATY ]

Pilecki

ipn.gov.pl

Rotmistrz Witold Pilecki

Rotmistrz Witold Pilecki

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w środę wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego. Sąd przyznał mu 1,5 mln zł.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu rok temu. Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, wystąpił o kwotę 26 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania od Skarbu Państwa za krzywdę doznaną przez jego ojca. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Warszawie w listopadzie 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję