Reklama

Niedziela Częstochowska

Historyczny „Exodus”

Za nami I Archidiecezjalno-Wojewódzki Festiwal Piosenki Religijnej „Exodus”, który odbył się pod patronatem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koncert laureatów miał miejsce w niedzielę 24 kwietnia w kościele św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

Wyniki:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

klasy IV-VI:

I miejsce – Zuzanna Turek, studio Art („Modlitwa Okudżawy”)

II miejsce – Kinga Kipigroch, Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie („Mario, czy już wiesz”)

III miejsce – Roksana Witkowicz, Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej („Wciąż mnie zadziwiasz”)

klasy VII-VIII

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Weronika Aksman, Szkoła Podstawowa we Wrzosowej („Tłumy, tłumy serc”)

III miejsce – Zuzanna Kijak, Szkoła Podstawowa we Wrzosowej („List do Boga”)

szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Amelia Kita, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach („Droga Via Dolorosa”)

II miejsce – eq aequo Anna Wolska, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach („Pasja miłości”) i Maria Pietrzak, Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej („Trzy krzyże”)

III miejsce – nie przyznano

Maciej Orman/Niedziela

dorośli

I miejsce – Natalia Zielonka, parafia św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie („Ave Maria Jasnogórska”)

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – nie przyznano

Maciej Orman/Niedziela

schole, chóry i zespoły wokalne

I miejsce – eq aequo Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” („Barka”) i schola z parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie („Jezus zwyciężył”)

II miejsce – duet wokalny Maja Kamosińska i Paweł Dylewski, Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej („Syćka se wom zycom”)

III miejsce – Srebrne Aniołki, schola parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej („Uwielbiajcie Pana”)

Maciej Orman/Niedziela

– W latach 90. w parafii św. Antoniego z Padwy w Częstochowie byłem współorganizatorem trzech pierwszych festiwali „Exodus”. Później nastąpiła przerwa. Kiedy zostałem proboszczem w parafii w Poczesnej, było moim marzeniem, żeby ten festiwal reaktywować i w tym roku to się udało dzięki naszemu Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej – powiedział ks. Jarosław Sroka. Wyraził nadzieję, że to wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz duszpasterskich i ewangelizacyjnych inicjatyw w parafii i archidiecezji.

Reklama

Maciej Orman/Niedziela

– Celem tego festiwalu jest to, aby młodzi ludzie, wzorując się na starszych, uczyli się pieśni religijnych i je śpiewali, żeby wiedzieli, że przez taką piosenkę religijną możemy zawsze chwalić i wielbić Boga oraz że warto przychodzić do kościoła, bo w nim też wiele dobrego się dzieje – dodała Anna Urbaniak, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

Maciej Orman/Niedziela

– To dla mnie bardzo ważne wydarzenie. Śpiewam od dziecka w zespołach religijnych, więc był to dla mnie szczególnie ważny występ – przyznała w rozmowie z „Niedzielą” Natalia Zielonka z parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie, zwyciężczyni w kategorii dorosłych, która wraz z parafialną scholą cieszyła się również z wygranej w kategorii schole, chóry i zespoły wokalne. Podkreśliła, że śpiew to jeden z najlepszych sposobów modlitwy. – Życzę sobie, żeby Pan Bóg prowadził mnie po tej wspaniałej drodze – dopowiedziała.

Kierownikiem artystycznym zwycięskiej scholi jest Paulina Peryga. – Jaka jest recepta na sukces? Być otwartym na wszystkich i wszystko, co się dostaje – wyjaśniła. Schola gra podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30. Zaprasza w swoje szeregi każdego, kto śpiewa i gra na czym umie. – Mamy dużo dzieciaków. Są chęci i zaangażowanie. Potrzeba nam cierpliwości i dużo modlitwy – podsumowała.

Maciej Orman/Niedziela

Kolejny Archidiecezjalno-Wojewódzki Festiwal Piosenki Religijnej „Exodus” już za rok, również w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

2022-04-24 21:26

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tydzień z Biblią w Poczesnej

W najbliższą niedzielę 18 kwietnia rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będziemy go przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. W jego obchody aktywnie włącza się parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

W niedzielę 18 kwietnia, czyli w dzień V Narodowego Czytania Pisma Świętego, o godz. 11.45 słowo Boże w kościele parafialnym odczyta bp Andrzej Przybylski, który o godz. 12 będzie przewodniczył Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki dziesięciorga dzieci

2024-06-07 22:02

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Dzierżoniów

pogrzeb matki kapłana

ks. Tadeusz Chlipała

ks. Andrzej Adamiak

Ostatnie pożegnanie ś.p. Marii Chlipały

Ostatnie pożegnanie ś.p. Marii Chlipały

Jej dzieciom zabraknie teraz osoby, którą nazywały prawdziwą przyjaciółką, chętną i otwartą do szczerych rozmów, troskliwą i opiekuńczą mamą – powiedział bp Ignacy Dec o Marii Chlipale, mamie kapłana i siostry zakonnej.

Pogrzebowej liturgii w piątek 7 czerwca w kościele Chrystusa Króla w Dzierżoniowie przewodniczył biskup senior diecezji świdnickiej. Mamę ks. prał. Tadeusza długoletniego rektora Wyższego Seminarium Duchownego diecezji świdnickiej, dziś proboszcza parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Świebodzicach, mamę córki Reginy, dziś siostry zakonnej Ryszardy, żegnało dziesiątki kapłanów i sióstr zakonnych, liczna rodzina, przyjaciele, znajomi oraz parafianie.

CZYTAJ DALEJ

Nowy Sącz: Pożar zabytkowego kościoła p.w. Św. Heleny

2024-06-16 23:08

[ TEMATY ]

pożar

archiwum KM PSP Nowy Sącz/gov.pl

W niedzielę rano wybuchł pożar w zabytkowym, drewnianym kościele Świętej Heleny w Nowym Sączu. Spaleniu uległo prezbiterium XVII-wiecznej świątyni; z zalanego wnętrza strażacy zdążyli wynieść m.in. zabytkowe obrazy i tabernakulum.

Pożar zauważono po godzinie 5.00. Chociaż konstrukcja świątyni ocalała, to część prezbiterium jest zwęglona, a wnętrze zostało zalane wodą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję