Reklama

Niedziela Przemyska

Spotkanie organizacyjne Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

18 maja 2022 r. w Błażowej odbyło się kolejne spotkanie robocze przed 42. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

ks. Piotr Czarniecki

Logo 42. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Góre

Logo 42. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Góre

Jak zapowiedział abp Adam Szal, tegoroczna pielgrzymka ma przyjąć formę tradycyjną, dwunastodniowego wędrowania od Przemyśla do Jasnej Góry.

Tegoroczna pielgrzymka do tronu Matki Bożej będzie przebiegać pod hasłem „Z Maryją niesiemy pokój”. Kolejne spotkanie robocze było okazją, aby zaprezentować hasło, ale też część już przygotowanych materiałów formacyjnych i promocyjnych.

Jak zaznaczył ks. Robert Łuc, kwatermistrz przemyskiej pielgrzymki, w najbliższych dniach w parafiach Archidiecezji Przemyskiej pojawią się plakaty promujące pielgrzymkę na Jasną Górę, z informacjami nt. zapisów. – Dzisiaj pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć te plakaty. Chcemy, aby już teraz pielgrzymi je widzieli i wiedzieli do kogo się zgłaszać – mówił ks. Łuc.

Reklama

W spotkaniu udział wziął też Metropolita Przemyski abp Adam Szal, który niezmiennie każdego roku wyrusza z pielgrzymami w pieszą wędrówkę. – Będziemy wędrować razem z Maryją niosąc pokój – powiedział abp Szal nawiązując do tegorocznego hasła. – Nasze pielgrzymowanie to swoistego rodzaju rekolekcje w drodze, to okazja do spotkań wewnątrz grupy, ale też spotkań z różnymi ludźmi – dodał hierarcha.

Podczas spotkania organizacyjnego, kapłani odpowiedzialni za pielgrzymkę dzielili się też doświadczeniem Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów i Duszpasterzy Pielgrzymkowych i rekolekcji, które przeżywali w Poruszewicach (diec. łódzka).

42. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Archidiecezji Przemyskiej tradycyjnie wyruszy 4 lipca, a do celu dotrze 15 lipca. Jej hasłem będą słowa: „Z Maryją niesiemy pokój”.

2022-05-24 09:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Marek Jędraszewski do młodzieży: Trzeba od siebie wymagać, by umieć kochać

2022-06-21 19:38

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski

Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski

– Trzeba od siebie wymagać, by umieć kochać, a do spełnienia zadań miłości potrzebne jest otwarcie na dary Ducha Świętego – mówił abp Marek Jędraszewski do młodzieży, której udzielił sakramentu bierzmowania w parafii NMP Królowej Polski w Stróży.

Na początku homilii abp Marek Jędraszewski porównał trwającą wojnę na Ukrainie do agresji Asyrii na Judę opisanej w 2 Księdze Królewskiej. Metropolita zauważył, że dzięki Bożej interwencji król asyryjski Sennacheryb nie zdobył Jerozolimy. Arcybiskup podkreślił aktualność płynącą ze Słowa Bożego – w chwilach trudnych i niebezpiecznych trzeba pokładać ufność w Bożej pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2022-06-13 14:01

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

diecezja.wloclawek.pl

Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wręczył dekrety księżom neoprezbiterom. Dekrety z rąk biskupa otrzymali także nowo mianowani proboszczowie i wikariusze. Tegoroczne zmiany personalne w diecezji włocławskiej wejdą w życie w dniu 1 lipca.

MIANY PERSONALNE W DIECEZJI

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: chrześcijaństwo jest religią serca

2022-06-24 20:19

[ TEMATY ]

chrześcijaństwo

serce

abp Stanisław Gądecki

Episkopat News

Chrześcijanin w komunikacji z Bogiem i z ludźmi powinien zejść na poziom serca, nie wyrzekać się rozumu, ale jakby zanurzyć rozum w sercu. Przypomina się tu słynne zdanie Pascala: „Serce ma swoje racje, których rozum nie zna” – mówił w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski poprowadził procesję eucharystyczną ulicami Poznania, kontynuując stuletnią tradycję procesji ku czci Serca Jezusa zapoczątkowaną w 1922 r. Przypomniał, że to właśnie w Poznaniu działał inicjator kultu Serca Jezusowego w Polsce, o. Kasper Drużbicki, który zapoczątkował go jeszcze przed objawieniami św. Małgorzaty Marii Alacoque.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję