Reklama

Niedziela Wrocławska

Zaproszenie abp. Józefa Kupnego do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

Jutro w kościołach Archidiecezji Wrocławskiej czytane będzie Zaproszenie Metropolity Wrocławskiego do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Oto jego treść:

ks. Łukasz Romańczuk

abp Józef Kupny

abp Józef Kupny

Drodzy Siostry i Bracia, Mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas nie spodziewał się, że prośba o pokój będzie dominującą intencją modlitw, jakie podejmujemy w naszych parafiach. Wydarzenia zza wschodniej granicy przypomniały nam, że pokój nie jest dany raz na zawsze. Pismo Święte mówi, że pokój jest jak roślina, którą trzeba pielęgnować i której ziarna trzeba w świecie rozsiewać. Dlatego wśród Jezusowych błogosławieństw pojawiło się także i to, które brzmi: "błogosławieni, którzy krzewią pokój". Ta intencja będzie również towarzyszyła pielgrzymom, którzy tradycyjnie 2 sierpnia wyruszą z wrocławskiej katedr, by przez 8 dni pieszo podążać na Jasną Górę. 

Zapraszam wszystkich, którym zdrowie i czas pozwalają do udziału w tej pielgrzymce. Jej hasło: "Chrystus naszym pokojem!" przypomina, że pokój najpierw rodzi się w ludzkich sercach. Następnie przez ludzi pokoju jest wprowadzany w rodzinach, wspólnotach, w miastach, gminach i całych narodach. Moje zaproszenie jest o tyle radosne, że Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przetrwała trudny czas pandemii COVID-19 i w tym roku będziemy mogli uczestniczyć w niej bez żadnych ograniczeń. Dlatego wierzę, że 2 sierpnia w godzinach porannych Ostrów Tumski znowu wypełni się tysiącami pątników, którzy zaniosą do Matki Bożej zarówno osobiste intencje, jak i te, które jako Kościół i naród nosimy w sercach, a przede wszystkim, którzy dzięki tym niezwykłym rekolekcjom w drodze staną się ludźmi pokoju. 

Reklama

Wspieram swoją modlitwą wszystkich zaangażowanych w przygotowanie pielgrzymki oraz tych, którzy w tym roku podejmą decyzję, by pieszo zdążać do Czarnej Madonny. 

Z pasterskim błogosławieństwem
abp Józef Kupny
Metropolita Wrocławski

2022-06-18 17:15

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

NBP: Jacek Kurski nowym przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego

2022-12-07 10:53

[ TEMATY ]

Jacek Kurski

Youtube.com

Jacek Kurski został nowym przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego - wynika ze środowego komunikatu NBP. Informacje te potwierdził Kurski; napisał, że podjął pracę zgodną z jego wykształceniem i doświadczeniem menadżera.

"W grudniu br. Pan Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie" - poinformował bank centralny na swojej stronie internetowej. Obok Polski i Szwajcarii w skład szwajcarsko-polskiej konstytuanty wchodzą: Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Serbia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: obradowała Rada Kardynałów

2022-12-07 13:38

[ TEMATY ]

Rada Kardynałów

Grzegorz Gałązka

Synod o synodalności, wyzwania ekologiczne, ochrona małoletnich w Kościele a także aktualna sytuacja Kościoła to główne tematy odbywającej siłę w dniach 5 i 6 grudnia w Domu Świętej Marty sesji Rady Kardynałów.

W pracach tego gremium wzięli udział kardynałowie Pietro Parolin, Giuseppe Bertello, Óscar A. Rodríguez Maradiaga, SDB, Reinhard Marx, Seán Patrick O'Malley, OFM Cap., Oswald Gracias i Fridolin Ambongo Besungu, OFM Cap. oraz sekretarz bp Marco Mellino. W obu dniach w pracach uczestniczył papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję