Reklama

Niedziela Wrocławska

Zapatrzeni w Boże Miłosierdzie

Wrocław: Relikwie św. Faustyny trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka.

ks. Łukasz Romańczuk

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Któż lepiej wie, niż św. s. Faustyna jak złączyć swoje cierpienie z otwartym i miłosiernym Sercem Pana Jezusa. Szpital to szczególne miejsce, w którym ta łaska jest potrzebna dla każdego, gdyż świat cierpienie jest bardzo bogaty - mówiła Anna Zadrożna, naczelna pielęgniarka.

W homilii bp Maciej Małyga zwrócił uwagę na postawę zaufania Bożemu Miłosierdziu, a także bycia miłosiernym. Rozwijając myśl, wskazał: - Popatrzeć na swoje życie i być pewnym, że ostatnie słowo w tym życiu należy do Boga. Nie do grzechu, cierpienia, zła. Takie spojrzenie daje nam nadzieję i sprawia, że nie tylko koniec naszego życia jest napełniona światłem, lecz przede wszystkim nasza codzienność.

Miłosierdzie Boże ukierunkowane jest na człowieka, a ten ucząc się tego od samego Boga, powinien być także miłosiernym. - Konieczne jest dostrzeżenie w drugiej osobie nawet najmniejszego dobra - mówił bp Małyga dodając: - Miłosierdzie jest rodzajem miłości ukierunkowanej na słabszych, potrzebujących nawrócenia.

Na zakończenie słowa podziękowania wyraził ks. Michał Adamkowski, kapelan szpitala, który zwrócił także uwagę, na zaangażowanie personelu szpitala w trosce o piękno duchowe i materialne kaplicy. Warto dodać, że nie są to jedyne relikwie w szpitalnej kaplicy. Wcześniej trafiły tam relikwie św. Jana Pawła II i bł. Hanny Chrzanowskiej.

2022-07-01 22:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłańskie odejścia

Niedziela Ogólnopolska 34/2020, str. 19

[ TEMATY ]

kapłan

kapłan

Karol Porwich/Niedziela

Ważne w każdym powołaniu jest wychowanie do ofiarnej miłości, do uczynienia z życia daru w wymiarze krzyża.

Kiedy byłem moderatorem w Wyższym Seminarium Duchownym (przez rok prefektem studiów i przez dziesięć lat wicerektorem), to na pierwszym spotkaniu z kandydatami do kapłaństwa mówiłem, że ich wstąpienie do seminarium nie oznacza, iż zostaną księżmi. Dla niektórych będą to dłuższe, a dla innych krótsze rekolekcje przed zawarciem małżeństwa. Prosiłem, aby od samego początku wyrobili w sobie przekonanie, że najważniejszym celem formacji w seminarium nie jest przyjęcie święceń, ale zjednoczenie z Bogiem oraz oczyszczenie i pogłębienie motywacji. Ostatecznie Bóg przez decyzję Kościoła potwierdzi słuszność ich decyzji. Kapłaństwo bowiem, podobnie jak małżeństwo, życie zakonne, różne formy konsekracji, a nawet samotność – to drogi do świętości, a nie cele same w sobie. Tylko Bóg jest

CZYTAJ DALEJ

Odnowa na wakacjach

2022-08-16 10:00

Materiały organizatorów

Podczas uwielbienia

Podczas uwielbienia

Już od 14 lat wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym spotykają się na rekolekcjach wakacyjnych w Lewinie Kłodzkim. Wspólnota Płomień Pański od lat organizuje wakacyjny wyjazd modlitewno-ewangelizacyjny dla rodzin i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Na piechotę od Helu po Giewont!

2022-08-16 15:07

[ TEMATY ]

pielgrzymka

facebook.com/ewa.maciejczak.5

Ewa Maciejczak z Sokolnik Mokrych w powiecie przysuskim wędruje przez Polskę w intencji pokoju w Ukrainie. Pątniczka jest już 23 dzień w podróży. Wyruszyła z Helu, kilka dni temu dotarła na Jasną Górę. Obecnie podąża w kierunku Zakopanego, by ostatecznie wejść na Giewont.

Ewa Maciejczak osiągnęła pierwszy cel pieszej pielgrzymki przez cała Polskę, docierając 13 sierpnia na Jasną Górę. W 19 dni pokonała 650 kilometrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję