Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W raz z kończeniem roku akademickiego rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi na rok akademicki 2022/2023. Aby wstąpić w progi tej najstarszej łódzkiej uczelni należy przejść pozytywnie przez poszczególne kroki procesu rekrutacyjnego.

Jak zostać klerykiem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi?

1. Umów się na spotkanie z przełożonym naszego Seminarium. W tym celu dobrze będzie wcześniej umówić się telefonicznie na konkretny termin. Możesz to zrobić dzwoniąc na numer telefonu: (0-42) 664 88 88 w godzinach 8:00-20:00.

2. Następnie przyjedź do WSD, aby złożyć dokumenty.
Oto ich lista:
 - podanie o przyjęcie na rok propedeutyczny w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi (należy napisać je odręcznie i zaadresować na ręce Księdza Rektora),
-  życiorys (również napisany odręcznie),
- opinia Księdza Proboszcza parafii zamieszkania,
 - aktualna metryka chrztu, zawierająca informację o przyjęciu sakramentu bierzmowania i o braku innych adnotacji (można ją otrzymać w kancelarii parafialnej – tam, gdzie miał miejsce chrzest),
 - oryginał świadectwa maturalnego (chyba, że jeszcze go nie posiadasz – wówczas możesz dostarczyć je w późniejszym terminie),
 - oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej,
 - świadectwo ukończenia katechezy w szkole średniej (powinieneś otrzymać je od katechety),
 - zdjęcia w formacie legitymacyjnym oraz w wersji cyfrowej. W czasie spotkania ma miejsce również krótka rozmowa, w czasie której otrzymasz instrukcję co do dalszego postępowania, a także dokładne informacje o przebiegu rekrutacji. Adres Seminarium: ul. św. Stanisława Kostki 14 90-457 Łódź

3. Przyjedź na rekrutację - 14 września

Na co składa się rekrutacja?
 - rozmowa kwalifikacyjna z ks. Rektorem,
 - rozmowa z ojcem duchownym,
 - egzamin wstępny z zakresu katechezy w szkole ponadgimnazjalnej,
 - testy psychologiczne i rozmowa z psychologiem,
 - badanie lekarskie,
 - wspólna modlitwa.

Reklama

4. Uzyskaj informację o wyniku rekrutacji. Aby to zrobić, zadzwoń do Seminarium (tel. 42 664 88 88) i przedstaw sprawę, w jakiej dzwonisz. Zostaniesz połączony z księdzem dyżurującym w danym dniu, który poinformuje Cię, czy zostałeś przyjęty.

Aktualnie w WSD studiuje 40 alumnów seminarium diecezjalnego, wśród których jest jeden wyświęcony w tym roku diakon oraz jedenastu kleryków z roku propedeutycznego, a także 6 alumnów Seminarium Redemptoris Mater.

2022-07-07 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź - Jasna Góra: Pielgrzymka Kobiet Miłujących Pokój

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

22 maja 2022 roku, w liturgiczne wspomnienie świętej Rity, Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet oraz Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zorganizowali Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet - kobiet miłujących pokój – na Jasnej Górze.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - Chorwacja - Brazylia 1:1 po dogrywce, karne 4-2

2022-12-09 19:22

[ TEMATY ]

Brazylia

Chorwacja

MŚ 2022

PAP/Friedemann Vogel

Radość drużyny Chorwacji po zwycięstwie z Brazylią

Radość drużyny Chorwacji po zwycięstwie z Brazylią

1/4 finału: Chorwacja - Brazylia 1:1 po dogrywce (0:0, 0:0), karne 4-2.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję