Reklama

By piękniej służyć...

Niedziela podlaska 41/2002

W Drohiczynie, przy kościele Sióstr Benedyktynek 22 sierpnia 2002 r. odbył się dzień skupienia organistów i kościelnych z terenu całej diecezji drohiczyńskiej. Spotkanie miało charakter ascetyczno-formacyjny. W części ascetycznej znalazły się Jutrznia z konferencją i Eucharystia pod przewodnictwem rektora WSD w Drohiczynie - ks. Leszka Gardzińskiego oraz nabożeństwo pokutne z sakramentem pojednania, któremu przewodniczył ks. mgr Jarosław Kuźmicki. W drugiej - formacyjnej części spotkania - ks. Kuźmicki poruszył kilka kwestii związanych z posługą pracowników kościelnych zawartych w dokumentach Kościoła. Następnie ks. mgr Marek Wróbel przeprowadził warsztaty muzyczne. Całość spotkania zakończyło nabożeństwo rozesłania połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
W spotkaniu wzięły udział następujące osoby z poszczególnych parafii: Andrzej Niewiarowski (organista par. Ciechanowiec); Bielski Jacek (organista) i Bogusz Fryderyk (kościelny), pracujący w par. Topczewo; Zaliwski Andrzej (organista par. Czerwonka Grochowska); Eligiusz Koc (organista par. Grodzisk k. Siemiatycz); Łukaszewicz Marcin Organista par. Osmola); Akacki Jerzy (organista par. Brańsk); S. Cecylia Otoka (organistka par. Rudka); Wichrowski Sylwester (organista par. Budziska); Kur Adam (organista) i Garwoliński Jacek (kościelny) pracujący w par. Łochów; Zaleski Andrzej (kościelny par. Kamionna); Gołębiewski Jan (kościelny par. Ostrówek); Hryciuk Marek (kościelny) i Fronc Mieczysław (organista), pracujący w par. Perlejewo; Nyczyk Tadeusz (organista par. Śledzianów); Wawrzyniak Krzysztof (organista par. Nurzec Stacja); Żukowski Ireneusz (organista) i Żukowski Krzysztof (kościelny), zatrudnieni w par. Klichy; Żukowski Piotr (organista par. Chojewo); Kopa Konstanty (organista) oraz Deniziak Jan (kościelny), zatrudnieni w par. Jabłonna Lacka; Orzełowski Zbigniew (organista) oraz Milik Kazimierz (kościelny), pracujący w konkatedrze w Sokołowie Podlaskim; Kołtuniak Janusz (organista par. Sarnaki); Kamiński Wacław (organista par. Prostyń); Godlewski Janusz (organista par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach); Wasilewski Henryk (organista par. Dołubowo); Syga Jan (organista par. Domanowo); Stasiuk Marcin (organista par. Sterdyń); Żukowski Krzysztof (organista katedralny); Górecki Waldemar (organista par. Rozbity Kamień); Sadowski Robert (organista par. Wyrozęby); Leszczyński Krzysztof, organista par. Kłopoty. Coroczne dni skupienia pracowników kościelnych przynależą do stałych i obowiązkowych praktyk, organizowanych na forum diecezji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Październik - nowy (różańcowy) początek!

2022-09-30 09:18

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

Maryja

rożaniec

Foto: CANVA

Październik to nie tylko początek (często niechcianej i mało lubianej) jesieni. To przede wszystkim miesiąc, który może stać się dla nas prawdziwie nowym początkiem. Matka Boża tak często prosi nas: „Odmawiajcie Różaniec”… Październik to doskonały czas na to, aby tę prośbę potraktować naprawdę na serio.

W tym roku na ten szczególny miesiąc maryjny Instytut Niedziela poprzez swoje wydawnictwo „Bibliotekę Niedziela” przygotował coś wyjątkowego. Rozważania „Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego stają się swoistą wędrówką z różańcem w ręku przez październikowe Czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: Kościół realizuje się poprzez wspólnoty

2022-10-01 08:02

[ TEMATY ]

Kościół

wspólnota

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Kościół realizuje się poprzez wspólnoty” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas spotkania liderów grup i stowarzyszeń w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej.

Wstępem była modlitwa do Ducha Świętego animowana przez zespół „Amen+”. – Wspólnoty wiążą się z charyzmatem, który jest darem Bożym dla odnowy, wzbogacenia i umocnienia Kościoła. Istotą jest pytanie o Boży cel powołania wspólnoty, dla której najważniejsza powinna być służba i dostrzeganie potrzeb innych – dodał bp Włodarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: przywilejem uczniów Chrystusa jest uwierzyć w miłość i wytrwać do końca

– To jest wielki przywilej uczniów Chrystusa wczoraj i dziś: uwierzyć w miłość i w posłuszeństwie wiary wytrwać do końca – powiedział abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył 1 października Mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego w nowo erygowanym Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Eucharystia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Koncelebrowali ją: bp Grzegorz Kaszak – biskup sosnowiecki, ks. prał. Ryszard Selejdak – rektor WMSD w Częstochowie, ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina – rektor Akademii Katolickiej w Warszawie, ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, wychowawcy i profesorowie seminarium oraz kapłani archidiecezji częstochowskiej i diecezji sosnowieckiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję