Reklama

Serwis Duszpasterswa Młodych

Ojciec Góra już myśli o następnej Lednicy

Ojciec Jan Góra i jego wspólnota rozpoczęli już przygotowania do następnego spotkania młodych na Polach Lednickich. Wiadomo już, że następne spotkanie młodzieży odbędzie się 7 czerwca 2003 r. Motywem inspirującym będzie biblijny tekst z 25. rozdziału Ewangelii według św. Mateusza o "pannach mądrych i głupich" i talentach. Z tego powodu przygotowywane są znaki spotkania, którymi w przyszłym roku będą lampy z oliwą, talenty i cegły z logo Lednicy. Te ostatnie mają stanowić przypomnienie o tym, że życie należy budować na Chrystusie.

Prawie wszyscy Polacy wrócili z Kanady

Podsumowując uczestnictwo młodych Polaków w XVII Światowych Dniach Młodzieży w Toronto, ks. Grzegorz Suchodolski - szef Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM - stwierdził, że "prawie wszyscy Polacy wrócili z Kanady do kraju". Na ponad 4 tys. uczestników w Kanadzie zostało może 100 osób, z czego zdecydowana większość przedłużyła sobie tylko pobyt wakacyjny. Nieduża liczba przypadków pozostania na stałe nie potwierdza niektórych doniesień prasowych, jakoby z Kanady nie wróciła wielka liczba polskiej młodzieży. Ks. Grzegorz mówił też o wyjątkowej dojrzałości grup pielgrzymkowych z Polski.

Spotkanie Kolegium Duszpasterzy Akademickich

27 września br., przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie odbyło się spotkanie Kolegium Duszpasterzy Akademickich z całej Polski. Księża dyskutowali o sytuacji duszpasterstwa akademickiego w Polsce. Gościem spotkania był prof. Jerzy Woźnicki z Politechniki Warszawskiej, dawny przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, który przedstawił zebranym wykład na temat miejsca Kościoła na Uniwersytecie. "Uniwersytet bez wartości staje się zwykłą instytucją świadczącą usługi" - stwierdził prelegent. W spotkaniu uczestniczyli z Częstochowy ks. Andrzej Przybylski i o. Kamil Szustak OSPPE.

Pielgrzymka gimnazjalistów do Mrzygłodu

Reklama

28 września br., w sanktuarium maryjnym w Myszkowie Mrzygłodzie spotkali się gimnazjaliści z regionu zawierciańskiego. Mimo deszczu młodzi z entuzjazmem przeżywali swoje doroczne spotkanie. Gościem młodych był metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak.

Festyn z udziałem zespołu "Chili My"

Parafia pw. św. Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie zorganizowała w dniu 29 września br. festyn parafialny. Obok tradycyjnych propozycji, takich jak loterie fantowe i wspólny poczęstunek, można było również posłuchać dobrej muzyki chrześcijańskiej. Główną atrakcją muzyczną festynu był Jacek Wąsoski i zespół "Chili My", a także grupa "Las Konga" wykonująca muzykę bębnów w rytmach świata.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja łaski pełna

2022-10-01 20:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Wędrując „z różańcem w ręku po dar pokoju” zatrzymujemy się przy słowach wypowiedzianych przez Archanioła Gabriela, wypowiedzianych w nazareńskim domu wobec Dziewicy Maryi. Dziś zatrzymujemy się nad słowami „łaski pełna”. Co one znaczą? Jaki jest ich sens? Co przez to chciał powiedzieć Archanioł Gabriel?

WSPÓLNA MODLITWA
2 października

CZYTAJ DALEJ

Czym jest diakonat stały?

2022-10-03 14:16

[ TEMATY ]

diakon stały

diakonat stały

Karol Porwich/Niedziela

Jeszcze w 2019 r. posługę diakona stałego w Polsce pełniło ok. 30 mężczyzn. Dziś jest już ich ponad 80. Choć widać dynamiczny wzrost zainteresowania tą formacją, nie jest ona w gruncie rzeczy czymś nowym. Diakoni stali wyświęcani są w Polsce już od kilkunastu lat, duża część z nich to żonaci mężczyźni. Posługa ta odnowiona została na Soborze Watykańskim II, a jej korzenie sięgają starożytności.

Kto to jest diakon stały?

CZYTAJ DALEJ

Niemcy/ Szefowa MSZ: przepracowywanie niezmierzonych cierpień, jakie Niemcy sprowadzili na ludzi w Polsce, pozostaje ważnym zadaniem

2022-10-03 20:23

[ TEMATY ]

historia

Wikipedia

"Przepracowywanie i upamiętnianie niezmierzonych cierpień, jakie Niemcy sprowadzili na ludzi w Polsce, pozostają ważnymi zadaniami również dla naszego i dla kolejnych pokoleń – nie da się tego przekreślić i nigdy się od tego nie odetniemy" - oświadczyła minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock w poniedziałek przed wylotem do Warszawy.

"Zjednoczenia Niemiec nie moglibyśmy sobie wyobrazić bez odważnych Polek i Polaków, którzy z determinacją strajkowali, walczyli i demonstrowali na rzecz wolności i prawdziwego, demokratycznego współdecydowania" - podkreśliła Baerbock, cytowana w komunikacie prasowym niemieckiego MSZ.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję