Reklama

Kościół

"Koronka na ulicach miast" 28 września

Za pokój w Ukrainie, za "oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich" oraz "aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra" 28 września o godz. 15.00 będą się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego uczestnicy akcji modlitewnej "Koronka na ulicach miast".

Do włączenia się w akcję modlitewną "przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem" zachęca zespół ewangelizacyjny "Iskra Miłosierdzia Bożego", działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, którym opiekują się ojcowie jezuici.

Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamieniają się w miejsca modlitwy, aby z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata - przypominają koordynatorzy inicjatywy.

W tym roku uczestnicy akcji będą się modlić za kapłanów, aby wypełniali wolę Bożą przekazaną św. Faustynie i głosili Boże Miłosierdzie. Modlitwa przebiegnie także za "oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich", a także aby ci sami rządzący "sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich".

Podziel się cytatem

Reklama

Będzie to także modlitwa o pokój na Ukrainie i na całym świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów oraz "za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych".

"Zapraszamy do modlitwy wszystkich, nawet z najdalszych zakątków naszego globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego, tę cudowną modlitwę zdolną zmienić nie tylko Ciebie i mnie, ale świat cały" - apelują zespół "Iskra Miłosierdzia Bożego" z opiekunem duchowym o. Remigiuszem Recławem SJ.

Od 2 kwietnia 2021 r., w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, drogą internetową rozpoczął pielgrzymkę obraz Jezusa Miłosiernego. Koordynatorzy zachęcają, aby przynieść kopię tego obrazu ze sobą na uliczną modlitwę, aby przypominał, jak ważny jest dla świata całego i że tylko w miłosierdziu Bożym człowiek znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie". Po modlitwie kapłani poświęcą te obrazy, aby stały się codziennym przedmiotem kultu w każdym domu.

Organizatorzy w danym miejscu proszeni są też o wcześniejsze powiadomienie odpowiednich organów publicznych o planowanej akcji.

Patronat honorowy nad akcją objął metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi zespół "Iskra Miłosierdzia Bożego" powstał w 2005 r., krótko po tym, jak patronką miasta została ogłoszona św. Faustyna Kowalska (z takim wnioskiem wystąpiła Rada Miasta, a zaaprobował go w 2005 r. papież Benedykt XVI, wydając stosowny dekret). Zaczynał od skromnych spotkań w parku „Wenecja” (dziś park Juliusza Słowackiego), gdzie miało miejsce miejsce pierwsze objawienie się Jezusa św. Faustynie.

Potem były też koncerty ewangelizacyjne głoszące Miłosierdzie Boże, a od 2007 także odmawianie Koronki na skrzyżowaniach ulic w Łodzi. Akcja bardzo szybko osiągnęła wymiar światowy, w 2009 r. przyłączyło się do niej ponad 50 miejscowości z Polski i kilkanaście ze wszystkich kontynentów.

Reklama

W ostatnich latach w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata oraz setek miast i miasteczek w Polsce. "Z roku na rok przybywa nas. Nie wiemy, ile czasu trzeba, by koronka ogarnęła cały świat, ale wiemy, że musimy stawić się tego dnia, by modlić się i zapraszać do modlitwy innych" - podkreślają koordynatorzy akcji.

Podziel się cytatem

Więcej informacji o akcji na stronie iskra.jezuici.pl

2022-09-08 13:07

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Koronka na ulicach miast" w ponad 100 miejscowościach

To inicjatywa, która zrodziła się, 28 września 2008 r. w dniu beatyfikacji spowiednika s. Faustyny Kowalskiej. Modlitwa w stolicy odbędzie się  m.in. w parafii Matki Bożej Anielskiej oraz przy Krzyżu Tramwajarzy przy wejściu do metra Marymont (przystanek tramwajowy w stronę Bielan). Koronka odbędzie się także na ulicach Pruszkowa, przy zbiegu ul. Warsztatowej i 3-go Maja. 

CZYTAJ DALEJ

Kinszasa: papież spotkał się z duchowieństwem i osobami konsekrowanymi

2023-02-02 18:06

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do służenia ludowi Bożemu jako świadkowie Bożej miłości zachęcił papież kapłanów, diakonów i seminarzystów a także osoby konsekrowane Demokratycznej Republiki Konga. Franciszek spotkał się z nimi w katedrze w Kinszasie. Osobom konsekrowanym złożył życzenia z okazji ich dzisiejszego święta.

Witając papieża w katedrze Matki Bożej Kongijskiej, arcybiskup Kinszasy kard. Fridolin Ambongo zauważył, iż jest to okazja do dziękczynienia, w imieniu całego Kościoła, duchowieństwu i osobom zakonnym, za dzieło ewangelizacji, jakie pełnią oni w tym kraju, często w warunkach trudnych, a nieraz wręcz niebezpiecznych. A przybycie tutaj Ojca Świętego daje szczególny powód do nadziei oraz snucia planów na przyszłość z większym przekonaniem i oddaniem.

CZYTAJ DALEJ

Śląskie: 11 marca święcenia biskupie i ingres biskupa gliwickiego Sławomira Odera

2023-02-03 15:11

[ TEMATY ]

ks. Sławomir Oder

Włodzimierz Rędzioch

Ks. Sławomi Oder

Ks. Sławomi Oder

11 marca odbędą się święcenia biskupie i ingres biskupa nominata diecezji gliwickiej ks. prał Sławomira Odera – poinformowały w piątek służby prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystości odbędą się w gliwickiej katedrze.

"Mianowany przez Ojca Świętego Franciszka 28 stycznia 2023 roku Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie przez posługę nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, metropolity seniora krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, dotychczasowego biskupa gliwickiego bp. Jana Kopca, biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz abp. Giuseppe Mani, metropolity seniora Cagliari” - podał episkopat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję