Reklama

Kościół

Nabożeństwo Pierwszych Sobót dla dzieci w polskiej Fatimie

Inauguracja Pierwszych Sobót dla dzieci odbyła się 2 kwietnia 2022, w dniu rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II.

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Zakopane

Matka Boża Fatimska

Karol Porwich/Niedziela

„ Od dzisiaj zapraszamy na nową stronę internetową: pierwszesobotydladzieci.pl , na której dzieci, ich rodzice oraz parafie znajdą różnego rodzaju materiały dotyczące objawień w Fatimie, przygotowane właśnie z myślą o dzieciach”- mówi kustosz Sanktuarium, ks. Marian Mucha SAC.

Sanktuarium na Krzeptówkach – Polska Fatima

Inauguracja Pierwszych Sobót dla dzieci odbyła się 2 kwietnia 2022, w dniu rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II.

Sanktuarium Narodowe Na Krzeptówkach jest szczególnie związane z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II. To właśnie tutaj, na Krzeptówkach, po zamachu na Papieża, górale modlili się nieustannie przez 100 dni w intencji ocalenia Jego życia. Wówczas Pani Fatimska zmieniła bieg śmiercionośnej kuli, a Ojciec Święty przeżył. W pierwszych godzinach po zamachu, w Kaplicy Niepokalanego Serca Maryi powstała idea zbudowania Sanktuarium – wotum, jeśli tylko Papież przeżyje. Tak też się stało. Pani Fatimska ocalił Ojca Świętego, o czym mówił wielokrotnie. A obok kaplicy Niepokalanego Serca Maryi powstało Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, zwane Polską Fatimą.

25-lecie konsekracji Sanktuarium przez Jana Pawła II

W roku 25. rocznicy konsekracji Sanktuarium Narodowego Pani Fatimskiej przez Jana Pawła II, w Sanktuarium Pani Fatimskiej zorganizowano pierwsze w Polsce nabożeństwo wynagradzające w formule przygotowanej specjalnej dla dzieci w wieku szkoły podstawowej oraz przedszkola.

Nabożeństwo dla rodzin z dziećmi

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi gromadzi co miesiąc coraz więcej zainteresowanych dzieci wraz ze starszym rodzeństwem, rodzicami i dziadkami, którzy pragną wypełniać wezwanie Pani Fatimskiej. Na Pierwsze Soboty Dla Dzieci przybywają rodzice z dziećmi z całej Polski, m.in. z Łodzi, Krakowa, Rzeszowa, Bydgoszczy.

Podziel się cytatem

Reklama

„Dowiedzieliśmy się, że tutaj odbywają się nabożeństwa Pierwszych Sobót Dla Dzieci. Sami zrealizowaliśmy już nabożeństwo 5-ciu pierwszych sobót miesiąca, ale chcemy włączyć w to nabożeństwo dzieci. Przyjedziemy też za miesiąc”- mówi rodzina z Łodzi. Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej zaprasza dzieci i rodziny do wspólnego wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. Do Pierwszych Sobót Dla Dzieci zaproszone są parafie z całego kraju.

Strona www z materiałami

W święto Matki Bożej Różańcowej Sanktuarium na Krzeptówkach zaprasza do odwiedzenia strony internetowej Pierwszych Sobót Dla Dzieci.

Na stronie można zapoznać się z historią objawień fatimskich oraz poznać Łucję, Hiacyntę i Franciszka. W aktualnościach publikowane są relacje z organizowanych dotąd nabożeństw oraz artykuły o tematyce fatimskiej. W strefie wideo zgromadzono filmy animowane, videobook, propozycje katechezy i piosenki o Fatimie. Na stronie znalazła się też strefa Do pobrania, gdzie można znaleźć materiały do rozważań dla dzieci, ale i inne pliki, np. tapetę na telefon i pulpit.

10 grudnia 1925 rok w Pontevedra Matka Boża objawiła się s. Łucji wraz z Dzieciątkiem Jezus. Jezus powiedział: „Niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał.” … A Maryja dodała: „Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość…”

Reklama

„Dzieci ze swoim prostym i wdzięcznym sercem podejmują modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. W ten sposób wyciągają ciernie z tak zranionego Serca Matki Bożej.” – mówi kustosz Sanktuarium Narodowego, ks. Marian Mucha SAC.

Dzieci odpowiadają na wezwanie Maryi

Pani Fatimska powierzyła Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi modlitwę za grzeszników, za pokój na świecie. Do tej odpowiedzialnej roli wybrała właśnie dzieci.

„Wspólnie z dziećmi pragniemy odpowiedzieć na wezwanie Pani Fatimskiej, która swoje prośby powierzyła również dzieciom”- mówi Malwina Wyszyńska, współorganizatorka Pierwszych Sobót Dla Dzieci.

Materiały dla parafii

Jako największy ośrodek fatimski w Polsce, Sanktuarium na Krzeptówkach przygotowało specjalnie dla parafii, które pragną włączyć się w organizację nabożeństw, materiały graficzne do pobrania (projekty plakatów, materiałów promocyjnych itp.).

Zainteresowane parafie mogą kontaktować się z organizatorem poprzez kontakt@pierwszesobotydladzieci.pl

2022-10-07 13:50

Ocena: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W pierwszą sobotę miesiąca pielgrzymowali do Rokitna

Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, tak i 3 grudnia, do sanktuarium w Rokitnie przybył z pielgrzymką Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi.

Od samego początku grupę prowadzi ks. Andrzej Oczachowski, obecnie proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli. Za każdym razem celem pielgrzymki z Międzyrzecza do Rokitna jest wypełnienie warunków nabożeństwa, o które Maryja prosiła w Fatimie, a więc spowiedzi, Komunii świętej wynagradzającej, Różańca oraz medytacji nad jedną tajemnicą różańcową.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego się modlimy?

2023-02-02 08:08

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Dlaczego modlimy się? Z czego to wynika? Co wspólnego ma z tym wszystkim Izrael? S. Magdalena Radko CHR opowiada o swojej osobistej drodze do Boga. O tym jak to się stało, że trafiła do Niego. Siostra nakierowuje na nową perspektywę postrzegania modlitwy.

Pragnienie jest początkiem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję