Reklama

„Zabójcza PRAWDA”

Nowy numer „Zeszytów Karmelitańskich”
„Zabójcza PRAWDA” to tytuł najnowszego numeru „Zeszytów Karmelitańskich” (½008). Jest to jednocześnie pierwszy numer z dwóch par ważnych zagadnień omawianych w 2008 r.: PRAWDA - KŁAMSTWO oraz WIERNOŚĆ - ZDRADA. Jak zwykle, gdy chodzi o karmelitański kwartalnik - PRAWDA ukazana jest w wielości jej aspektów. Prawda o Bogu - łaskawym i wiernym, prawda o człowieku i świecie, w którym żyje, prawda w polityce i mediach, miłości i przyjaźni, prawda w małżeństwie i wychowaniu dzieci.
I jak zwykle piszą o tych zagadnieniach znakomici autorzy: T. Álvarez OCD, ks. P. Bortkiewicz, R. Buttiglione, J. Galarowicz, Z. Krasnodębski, M. Rybiński, ks. H. Seweryniak, A. Świderkówna, J. M. Velasco, B. Wildstein, A. Zamoyski. Pojawiają się także tak wybitne postaci, jak św. Teresa z Ávili i Leszek Długosz, oraz wielu innych autorów znakomitych w swych fachu, wśród nich m.in. przedstawiciel blogosfery „Free Your Mind”, której „Zeszyty” postanowiły udzielić miejsca i którą postanowiły polecić swym czytelnikom.
A ponieważ „Zeszyty” dotyczą naszego życia i tego, co w nim najważniejsze, toteż nie ograniczają się do analizy samej prawdy, lecz zajmują się konkretną jej obecnością w naszym życiu: jej brakiem w małżeństwie, skutkach mówienia prawdy bez miłości - ranieniu prawdą, ocenianiem i sądzeniem innych, związkiem między prawdą a miłością i szczęściem.
W „Zeszytach” możemy przeczytać wypowiedzi - świadectwa o „zabójczej prawdzie”, o okrutnej prawdzie kierowania się w życiu pieniądzem, a także prawdzie między przyjaciółmi, która jest nie do wypowiedzenia, spojrzeniu w prawdzie na siebie, co jest możliwe dzięki miłości, prawdzie nieznanej - o drugiej, obcej nam osobie.
A tytuł jest „zabójczy”, bo ostatecznie „Zeszyty” chcą przybliżyć nas do prawdy, że tylko BÓG - MIŁOŚĆ jest PRAWDĄ, że tylko ON w pełni zna prawdę i tylko ON ją ma, i oddał za nią życie. My zaś tylko staramy się prawdę poznać, zbliżyć do niej, z miłością ją przyjąć i przekazywać - stąd i wielość spojrzeń w „Zeszytach” oraz konkretne przykłady z życia.
Serdecznie zapraszamy do lektury - nie tylko „Zabójczej PRAWDY”.

„Zabójcza PRAWDA” „Zeszyty Karmelitańskie” ½008, Wydawnictwo Flos Carmeli
www.floscarmeli.poznan.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski w liście na Adwent: mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia

2022-11-25 19:15

[ TEMATY ]

list

adwent

prymas Polski

Episkopat.news

„Sen to symbol życiowego odrętwienia, bierności i wycofania, a także nieumiejętności czytania Bożych znaków w swoim życiu. To również obraz oddalenia człowieka od Boga i niewiary. Warto na początku Adwentu zadać sobie pytanie: co dziś jest moim duchowym snem?” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent 2022.

„Noc się posunęła, a przybliżył się dzień” – nawiązując do słów wprowadzających Kościół w tegoroczny Adwent arcybiskup gnieźnieński przyznaje, że dobrze ilustrują one to, co dokonało się przez przyjście na świat Jezusa Chrystusa – prawdziwego Światła zwyciężającego wszelki mrok.

CZYTAJ DALEJ

Czas dla kobiet [Zaproszenie]

2022-11-28 19:58

Magdalena Pijewska/Archiwum Niedzieli

Czas kobiet dla kobiet nadchodzi. To już 10 grudnia u sióstr elżbietanek adwentowy dzień skupienia, na który są zaproszone wszystkie panie (te młodsze i starsze).

Ideę dnia skupienia zdradza na łamach „Niedzieli Wrocławskiej” s. Maria Czepiel CSSE. - Taki czas dla kobiet jest potrzebny samym paniom, ale także Kościołowi. Czas między nami kobietami, ale i z Jezusem, po to, abyśmy odkryły, jak jesteśmy piękne wewnętrznie i z pragnieniem, aby to nasze bogactwo stało się udziałem całego Kościoła - mówi s. Maria i dodaje: - Pan Bóg pragnie odnowy Kościoła, tak jak to uczynił od początku Jego istnienia, czyniąc kobiety zwiastunkami Jego Zmartwychwstania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję