Reklama

Polska

Bp Dydycz apeluje ws. matek dzieci niepełnosprawnych

[ TEMATY ]

biskup

bp Antoni Dydycz

BOŻENA SZTAJNER

Apel Biskupa Drohiczyńskiego w sprawie domowej opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi

Ze wzruszeniem wsłuchiwałem się w głosy matek i ojców, zabiegających o pozyskanie odpowiednich funduszy, niezbędnych do utrzymania, leczenia i pielęgnacji dzieci niepełnosprawnych i utrzymanie siebie samych, gdyż opiekować się muszą przez całą dobę.

Ich świadectwo jest wyjątkowe. Słyszymy przecież opinie wielu kobiet i mężczyzn, dla których pozbawienie życia nienarodzonych nie jest większym problemem, ani moralnym, ani zwyczajnie humanitarnym.

Reklama

Tymczasem ci ludzie, przebywający w sejmowym pomieszczeniu ofiarują siebie samych, swoje rozrywki, swój wolny czas, swoje wakacje... I z jaką miłością obejmowali dzieci tak nieszczęśliwe. Z jaką miłością! Oni nie chcą ich oddać do takich czy innych zakładów. Nie chcą, gdyż boją się, że te dzieci będą cierpieć jeszcze więcej, ponieważ nie łatwo zapewnić urzędowo opiekę, która byłaby aktywna przez całą dobę i wrażliwa na każdy grymas tego rodzaju dziewczyny lub chłopca.

Dziękuję Wam, kochani Rodzice, za taką odważną postawę. Dziękuję za to świadectwo miłości. Dziękuję za poświęcenie. Wy pamiętacie o słowach Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”. Wasza postawa względem swoich cierpiących dzieci jest przedłużeniem Chrystusowej miłości.

Z całego serca popieram Wasze postulaty. Wiemy bowiem, jak wiele jest marnotrawstwa w naszej Ojczyźnie! Jak wiele jest jaśniepaństwa wśród rządzących. Miliardy poświęcono tylko po to, aby zaimponować światu w czasie mistrzostw W piłkę nożną. Widać to także z racji na remonty nowych stadionów. To są sumy, które wielokrotnie przekraczają Wasze oczekiwania. Dlatego wobec Boga i ludzi nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych, którzy w tak nieludzki sposób postępują. I niech się nie tłumaczą, że przed laty coś dodali. Niech zobaczą, jak wyglądał budżet państwa wtedy, a obecnie.

Reklama

Cóż mogę powiedzieć na koniec. Modlę się i jestem z Wami, z Waszymi dziećmi. Mam nadzieję, że Wasza miłość poruszy umysły i serca przedstawicieli Władz i zrozumieją, że to człowiek powinien być celem wszystkich naszych starań i wysiłków, nawet jeśli nawet po ludzku sądząc, niczego po nim spodziewać się nie można. Niech Pan dodaje Wam sił. Idźmy odważnie do zwycięstwa Miłości.

+. Antoni P. Dydycz
Biskup Drohiczyński

2014-03-25 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wkrótce wybory przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

[ TEMATY ]

biskup

episkopat

wybory

BOŻENA SZTAJNER

Podczas najbliższego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w dniach 12-13 marca w Warszawie, odbędą się wybory przewodniczącego tego gremium. Kandydatem może być każdy biskup diecezjalny, a czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim członkom KEP.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przed „Anioł Pański”: służenie innym sprawia, że wzrastamy

2021-09-19 12:24

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Służba nas nie umniejsza, ale sprawia, że wzrastamy” – przypomniał Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”

Papież nawiązał do czytanego w 25 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 9, 30-37), mówiącego o sprzeczce uczniów w drodze do Jerozolimy o to, który „z nich jest największy”. Wtedy Pan Jezus powiedział im, że „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (w. 35). Oznaczają one, że wartość osoby nie zależy od kryteriów świata, lecz mierzy się je służbą. Oznacza to czynienie, jak Jezus, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10, 45). Zatem jeśli chcemy naśladować Jezusa, musimy podążać drogą służby. Nasza wierność Panu zależy od naszej gotowości do służby – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję