Reklama

Aspekty

3xM oczami uczestników

Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej przez cały październik prowadzi akcję 3xM, czyli Miesiąc Miłosierdzia Młodych.

[ TEMATY ]

młodzież

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Centrum Wolontariatu Caritas

Miesiąc Miłosierdzia Młodych

Katarzyna Krawcewicz

Młodzież z Żagania włączyła się w akcję 3xM

Młodzież z Żagania włączyła się w akcję 3xM

W ramach akcji młodzież z różnych miejsc diecezji włączała się w szeroko pojęty wolontariat. Jednym z zadań było pisanie listów do seniorów. Opowiadają o tym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Żaganiu. – W listach były słowa wsparcia. Ja zadawałam też pytania o to, co dzieje się w życiu tych osób, żeby móc je w jakiś sposób wesprzeć. Mam więc nadzieję, że otrzymam odpowiedź. W przyszłości wybieram się na psychologię, więc takie sprawy są mi bliskie – mówi Aleksandra Starosta.

- Pisaliśmy listy do starszych osób, żeby poprawić im humor, żeby mogły trochę zapomnieć o swoich problemach. Razem z koleżanką przedstawiłyśmy kawałek naszego szkolnego życia, to co robiłyśmy na Jarmarku Michała, różne zabawne sytuacje, właśnie po to, żeby tych ludzi trochę rozweselić – dodaje Dorota Drab.

Wiktor Kiendyś przyznaje, że bardzo podoba mu się pomysł akcji. – To nowe przedsięwzięcie, fajna okazja, żeby podzielić się częścią swojego życia z innymi ludźmi. Każdy mógł wyrazić jakąś cząstkę siebie, podzielić się dobrym słowem.

Relacje z przebiegu całej akcji 3xM zobaczyć można na profilu facebookowym Centrum Wolontariatu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Artykuł o akcji ukaże się również w papierowym i elektronicznym wydaniu Niedzieli. 

2022-10-25 18:24

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Otworzyć serca i drzwi

Niedziela sosnowiecka 43/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Centrum Wolontariatu Caritas

Piotr Lorenc/Niedziela

Wolontariusze ze szkolnych kół Caritas są bardzo liczną grupą

Wolontariusze ze szkolnych kół Caritas są bardzo liczną grupą

Ruszyła XI edycja autorskiego projektu Caritas Diecezji Sosnowieckiej o nazwie „Młodzi jałmużnicy”.

Uroczyste rozpoczęcie projektu odbyło się 6 października, jak zwykle, w Sali Koncertowo-Widowiskowej Muza w Sosnowcu. Inauguracja wpisała się w obchody 30. rocznicy reaktywowania diecezjalnej Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Chełm. Bracia chrześcijanie

2023-01-25 22:24

Tadeusz Boniecki

W dwudziestym pierwszym wieku nie jest wcale łatwo być wyznawcą Chrystusa. Dotyczy to już nie tylko krajów muzułmańskich, ale i państw tzw. Europy Zachodniej. Właśnie tam Chrystus jest wyrzucany z życia publicznego, wszystko co od Niego pochodzi jest obrażane i wyszydzane. Dlatego tak bardzo potrzebny jest wspólny głos w obronie wiary płynący od chrześcijan z różnych Kościołów Wschodu i Zachodu. Może w tym pomóc obchodzony każdego roku przez Kościół Rzymskokatolicki Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prekursorem chełmskiego ekumenizmu był zmarły 14 lat temu ks. prałat Tadeusz Kawala, który zapoczątkował wspólną modlitwę o jedność chrześcijan w mieście nad Uherką. Za szczególną postawę ekumeniczną, otrzymał od Kościoła Prawosławnego Order Św. Marii Magdaleny Równej Apostołom.

CZYTAJ DALEJ

Ważna rocznica

2023-01-26 19:15

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Antoni Jacek Zimniak

80. rocznica śmierci

pierwszy biskup pomocniczy

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

80. rocznica śmierci pierwszego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Antoniego Jacka Zimniaka.

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za tego gorliwego, mądrego i niezłomnego biskupa Antoniego Jacka Zimniaka, który w bardzo trudnych czasach okrutnej II wojny światowej pełnił posługę w naszej diecezji – mówił na początku Mszy św. w jego intencji bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej 26 stycznia przewodniczył Mszy św. w kościele rektoralnym św. Rocha i św. Sebastiana na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję