Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus pokazuje nam, że jest zainteresowany naszym życiem!

Rozważania do Ewangelii Mk 1, 14-20.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

9 stycznia 2023

• Hbr 1, 1-6 • Ps 97, 1-2.6-7.9 i 12 • Mk 1, 14-20

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię». Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. Jezus rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. Idąc dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni zostawili ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi i poszli za Nim.

Reklama

Ten fragment odkrywa przed nami misję Jezusa, a także i całego Kościoła. Kościół nadal głosi Ewangelię Bożą, Dobrą Nowinę od Boga, i wzywa do nawrócenia i wiary w to przesłanie. Czym jest ta Dobra Nowina? Jest to sam Jezus i Boże dzieło zbawienia w Nim. Widzimy, jak Jezus działa i jak potrzebuje ludzi do pomocy. Szuka i wzywa uczniów do pójścia za Nim. Najciekawsze jest to, że Jezus podchodzi pierwszy i woła. Nie jest to typowe dla rabinów (nauczycieli) tamtych czasów. Byłoby normalniej, gdyby to uczniowie szukali, nachodzili i prosili rabina, aby ich przyjął jako swoich uczniów. Jezus pokazuje nam, że jest zainteresowany naszym życiem. On przychodzi pierwszy. Szuka. Wzywa. Oferuje coś piękniejszego i lepszego. To On przychodzi i wnika do naszego życia. Pragnie nas wyciągnąć z naszej ciemności, bezsensowności i doprowadzić nas do Jego światła.

D.L.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-01 13:42

Ocena: +18 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie, naucz nas wpatrywać się w Twoje pokorne oblicze

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 11, 28-30.

Środa, 13 grudnia. Św. Łucji, dziewicy i męczennicy, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

USA: Prawo do aborcji w centrum kampanii Harris

2024-07-23 07:38

[ TEMATY ]

USA

Kamala Harris

PAP/EPA/TING SHEN / POOL

Wiceprezydent USA Kamala Harris obiecała w poniedziałek, że umieści prawa do aborcji w centrum swojej kampanii przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.

"Będziemy walczyć o wolność reprodukcyjną. Wiedząc, że jeśli Trump dostanie szansę, podpisze ogólnokrajowy zakaz aborcji, zakazujący aborcji w każdym stanie" – mówiła.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Dwie osoby zaatakowane przez nożownika, napastnikiem obcokrajowiec

2024-07-22 20:13

[ TEMATY ]

Warszawa

Karol Porwich/Niedziela

W warszawskim Lesie Bródnowskim nożownik zaatakował dwóch nastolatków, którzy w wyniku obrażeń zostali przetransportowani do szpitala. Trwa przesłuchanie 26-letniego napastnika - przekazał w poniedziałek mł. asp. Kamil Sobótka z Komendy Stołecznej Policji.

Mł. asp. Kamil Sobótka z Komendy Stołecznej Policji przekazał PAP, że o godz. 15 policja przyjęła zgłoszenie o 26-letnim obcokrajowcu, który zaatakował dwóch 15-latków w Lesie Bródnowskim. Poinformował, że nastolatkowie w wyniku obrażeń trafili do szpitala. "Nie wiemy, w jakim stanie są zaatakowani" - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję