Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Ferie po łódzku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Podczas zimowej przerwy od nauki, salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi przy ul. Wodnej 36, zorganizowało „Ferie po łódzku”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego: świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i klubu środowiskowego „Źródło”. 

Tegoroczna edycja zimowego odpoczynku nawiązuje do jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi. Stąd w programie działań pojawiło się kilka elementów dotyczących miasta. Pierwszy z nich to projekcje krótkich filmów dostępnych w Internecie. Następnymi są quiz wiedzy o mieście oraz kolorowanie pocztówki z ważnymi budowlami. Wyjątkowymi wydarzeniami o charakterze edukacyjnym były piesze wycieczki do wybranych placówek muzealnych Łodzi. Ich uczestnicy mogli zobaczyć Muzeum Księży Młyn, które zostało otwarte w tym miesiącu. Ciekawym miejscem było dla dzieci i młodzieży niewielkie Muzeum Lalki przy ul. Przędzalnianej 51. Wiele ciekawostek przyniosła też wizyta w Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego przy Placu Wolności. W planie „Ferii po łódzku” znalazły się również inne atrakcje sprzyjające twórczemu wykorzystaniu czasu: wizyta w sali zabaw, wyjście do kina oraz na lodowisko. Nieco czasu przeznaczono na zabawy integracyjne, rekreację, grę w bingo z nagrodami, gry stolikowe i planszowe oraz animację muzyczną. Nie zabrakło też spotkań z gośćmi. Wśród nich był ks. Tadeusz Furdyna - salezjanin, artysta malarz od półwiecza związany z Łodzią, odznaczony w grudniu 2022 roku orderem Gloria artis. Uczestnicy zajęć feryjnych poznali także wolontariuszy misyjnych z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, którzy w ostatnich dwóch latach udali się na placówki misyjne. Swoim doświadczeniem podzielili się Maria Karos, która w zeszłym roku pracowała w placówce salezjańskiej w Wybrzeżu Kości Słoniowej i Sylwester Kołodziejczyk, który przed dwoma laty był w Etiopii. Dopełnieniem codziennego programu było salezjańskie słówko połączone z modlitwą oraz wspólny posiłek. Temat związany z jubileuszem Łodzi będzie kontynuowany w tegorocznej działalności Oratorium. Planowane jest przygotowanie i realizacja zajęć, które przybliżą bogactwo przyrodnicze, architektoniczne, kulturalne i religijne miasta. Zapraszamy dzieci i młodzież, już teraz, na następne zajęcia o Łodzi, tym razem w czasie wakacji. Placówki wsparcia dziennego – świetlica i klub środowiskowy prowadzone w Oratorium im. św. Dominika Savio pragną podziękować wychowawcom, animatorom, klerykowi asystentowi oraz wszystkim osobom życzliwym, które w jakikolwiek sposób wsparły „Ferie po łódzku”.

2023-01-27 17:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Spotkanie arcybiskupa łódzkiego i komitetu pomocy migrantom

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

CZYTAJ DALEJ

Zbawienie we Krwi Chrystusa

Ceną naszej wolności jest Krew Chrystusa, Baranka paschalnego, przeznaczonego od wieków przez Boga Ojca, w którym ustanawia On swój nowy lud wierzących.

Z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła (1P 1, 17–21)

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę ulicami polskich miast przejdą marsze papieskie

2023-03-31 18:40

[ TEMATY ]

Marsz papieski

Grzegorz Gałązka

Ulicami polskich miast przejdą 2 kwietnia - w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II - marsze papieskie. Mają być one wyrazem wdzięczności za pontyfikat, próbą powrotu do papieskiego nauczania oraz odpowiedzią na ataki części mediów na Jana Pawła II. "Z całą mocą chcemy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas” - czytamy na stronie archidiecezji krakowskiej.

W Warszawie Mszy św. dla uczestników Narodowego Marszu Papieskiego przewodniczyć będzie abp Józef Michalik, przemyski metropolita senior. Organizatorzy stołecznego marszu proszą o nieprzynoszenie emblematów partyjnych, banerów politycznych, czy transparentów z politycznymi hasłami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję