Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Trwają przygotowania do Areny Młodych 2023

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Trwają przygotowania do tegorocznej Areny Młodych. Wczoraj i dziś w przed południem w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie dla katechetów - świeckich i duchownych - którzy włączeni są w tegoroczne diecezjalne rekolekcje dla młodych szkół średnich.

W tym roku - po raz pierwszy – rekolekcje dla młodzieży będą miały trzy odsłony: w szkole, w parafii i w łódzkiej Sport Arenie.

22 lutego - w Środę Popielcową odbędą się spotkania w szkołach w ramach których, młodzi zostaną wprowadzeni poprzez symbolikę popiołu w tematykę Wielkiego Postu i tegorocznej Areny Młodych. Spotkania w szkołach przeprowadzą katecheci.

Reklama

 W czwartek 23 lutego – w drugi dzień rekolekcji dla młodych – odbędą się spotkania w regionach (dekanatach) – w wybranym wcześniej kościele, w którym będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. 

Zwieńczeniem trzydniowych ćwiczeń duchowych dla młodych będzie piątkowe (24 lutego) spotkanie w łódzkiej Sport Arenie, gdzie – podobnie jak w latach ubiegłych - odbędzie się spotkanie młodych z całej diecezji, w czasie którego młodzi będą słuchać Słowa Bożego, konferencji oraz wspólnie się modlić.

Każdy, kto chciałby uczestniczyć w tegorocznej Arenie Młodych może to uczynić zgłaszając chęć udziału u swojego nauczyciela lub katechety, którzy przesyłają do organizatorów zgłoszenie drogą elektroniczną z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie internetowej Areny Młodych.

Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”. Całą organizacją dotyczącą przyjmowania i zapisów zajmuje się Wydział Katechetyczny: http://www.katecheza.lodz.pl.

Pomysłodawcą „ARENY MŁODYCH” jest ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który poprzez ten rodzaj wyjścia do młodych pragnie poruszyć ich serca, a poprzez to odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem.

2023-02-04 15:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Nabożeństwo Fatimskie i nowa Figura Matki Bożej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

13 października wieczorem po zakończeniu ostatniego Nabożeństwa Fatimskiego w tym roku - Ksiądz Proboszcz Krzysztof Wlazło pobłogosławił nową figurę Matki Bożej przed głównym wejściem do kościoła. Poprzednia figura Matki Bożej została zniszczona podczas wakacyjnej burzy.

CZYTAJ DALEJ

Ojciec syna z zespołem Downa: Nie wyobrażam sobie życia bez niego

[ TEMATY ]

zespół Downa

Family News Service

Archiwum Jewgienija Anisimowa

Miszka jest moim synem, a ja jego ojcem. Jego życie i przyszłość są dla mnie bardzo ważne. Jestem za niego odpowiedzialny. Nie wyobrażam sobie życia bez tego wyjątkowego małego człowieka – mówi Jewgienij Anisimow, ojciec samotnie wychowujący syna z zespołem Downa. Doświadczeniem ojcostwa dzieli się na Instagramie, wspierając innych rodziców w podobnej sytuacji.

Narodziny dziecka z zespołem Downa stają się prawdziwym wyzwaniem dla rodziców. Kiedy lekarze ujawniają im, że ich dziecko ma chorobę genetyczną, często nie potrafią poradzić sobie z akceptacją i emocjami. Wiele dzieci trafia do rodzin zastępczych, a dodatkowy chromosom traktowany jest w kategoriach wyroku.

CZYTAJ DALEJ

Stop starości bez radości

2023-03-21 18:19

Archiwum organizatorów

Spotkania to czas zabawy i integracji

Spotkania to czas zabawy i integracji

To niesamowicie pozytywny projekt mający na celu przeciwdziałanie samotności osób starszych. Za jego powstaniem stoi grupa młodych ludzi.

Wiktoria Bijak, Maja Rząsa, Kinga Cencelewicz, Henryk Kempiński, Jan Kochan, Jakub Ziaja, Mateusz Łopuszniak, Paweł Rusak, Patryk Szewczyk, Oskar Lech są uczniami kl. IIIf V Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia we Wrocławiu. Młodzi odwiedzają kluby seniora i wiejskie świetlice na Dolnym Śląsku, spotykając się z ludźmi starszymi, którym pokazują świat cyfryzacji, grają z nimi w kalambury, bingo, rozmawiają. Dzielą się swoją młodzieńczą energią i wprowadzają radość w codzienność osób starszych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję