Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Na zakończenie Roku św. Pawła

Zakończył się Rok św. Pawła z Tarsu, propagowany również przez Waszą Redakcję. Wiele dowiedziałam się o tym wielkim Apostole także z „Niedzieli”. I proszę mi wybaczyć natręctwo, ale nie mogłam się powstrzymać od ujawnienia wrażeń o tym wielkim Świętym, wyrażonych w skromnym nieudolnym wierszu, i podzielenia się nimi z bliźnimi.
Jeśli będzie taka Wasza wola i możliwość umieszczenia go na łamach czasopisma, to bardzo proszę i dziękuję, jeśli nie - trudno. Szczęść Wam, Boże, w pracy i w życiu prywatnym. Z Bogiem.

Święty Pawle

Święty Pawle z Tarsu,
Apostole Narodów,
filarze Chrystusowego Kościoła,
na Ciebie spojrzał Jezus
i do swojej winnicy powołał.

A gdy Pański głos usłyszałeś,
wezwania Bożegoś posłuchał
i z Szawła Pawłem się stałeś
w ewangelicznym trudzie,
w pogodzie ducha.

I zostałeś, Pawle z Tarsu,
więźniem Bożej światłości,
a Twoje gorliwe apostolstwo
to hymn Chrystusowej miłości.

Lecz Pan od Ciebie zażądał
największej ofiary
i złożyłeś ją,
barwiąc własną krwią,
za swojego Mistrza i za wiarę.

A chociaż czas Twojej misji
kryje się za horyzontem dalekim,
Twoja wierność Bogu
i śmierć męczeńska
umacnia Kościół przez wieki.

Alfreda z Podkarpackiego

Więźniowie na procesji

W słoneczny dzień 11 czerwca 2009 r., w Boże Ciało (czwartek), udaliśmy się (ja i siedmiu współosadzonych) z kapelanem więziennym ks. Damianem Koseckim na procesję.
Po pierwszej Mszy św. wyruszaliśmy z parafii przy ul. Płockiej we Włocławku, skąd udaliśmy się na Łęg, następnie przez Modzerowo, Józefowo i na ostatnią stację w Rybnicy. Włocławska procesja jest druga pod względem długości w Polsce - liczy ponad 13 km. My, skazani, pełniliśmy szlachetne i użyteczne misje. Jedna grupa niosła baldachim, a druga pomagała przygotować kolejne stacje przed przybyciem procesji, i tak na zmianę. Niektórzy z nas po raz pierwszy tak uroczyście obchodzili to święto. Dla mnie dzień ten miał szczególne znaczenie, ponieważ pomógł mi pojednać się z Panem Bogiem. Po jedenastu latach postanowiłem w końcu wyspowiadać się, przyjąłem Komunię św. i aktywnie, pełen wiary, uczestniczyłem we Mszy św. To też duża zasługa naszego kapelana, który widząc, iż jestem na rozdrożu, potrafił do mnie dotrzeć - za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Więzień KUBA

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
redakcja@niedziela.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal

2021-09-20 13:29

[ TEMATY ]

patronat

Materiał prasowy

W dniach 17-19 września w Siedleckim CKiS odbył się 28. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem przyciągając setki młodzieży, a dzięki technologii streaming’u osoby, które nie mogły uczestniczyć fizycznie w trzydniowym spotkaniu oglądały go na żywo w internecie.

Materiał prasowy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję