Reklama

Niedziela w Warszawie

Ekstremalnie ze św. Janem z Kęt

Po raz pierwszy z parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu do parafii św. Jana Kantego w Legionowie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy już trwają.

[ TEMATY ]

EDK

parafia św. Jana Kantego w Warszawie

parafia św. Jana Kantego w Legionowie

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Kościół św. Jana Kantego na Żoliborzu

Kościół św. Jana Kantego na Żoliborzu

EDK pod hasłem ,,Idę, bo szukam nadziei" rozpocznie się 31 marca od Mszy św. w żoliborskim kościele św. Jana Kantego przy ul. Krasińskiego 31 o godz. 18.30. Po Eucharystii pątnicy wyruszą w drogę. Będzie ona wiodła z Żoliborz na Białołękę, do Stanisławowa Pierwszego, poprzez Nieporęt, Wolę Aleksandra do Legionowa.

Strona EDK, gdzie można się zapisać - https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=7857.

Pod tym adresem, na samym dole strony znajduje się również:

Reklama

- Opis trasy w formacie .pdf ze wskazówkami dotyczącymi drogi przez kolejne stacje Drogi Krzyżowej,

- Ślad GPS w formacie .kml do wykorzystania w dowolnym urządzeniu nawigacyjnym. Możliwa jest też konwersja pliku do formatu .gpx np. na stornie https://kml2gpx.com/ ,

- Mapa trasy w formacie .pdf, która zawiera zrzuty fragmentów mapy oraz informacje o istotnych punktach na trasie.

Na traseo.pl oprócz dokładnego śladu GPS z możliwością nawigacji znaleźć można również zdjęcia miejsc poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej dla trasy fioletowej św. Jana Kantego.

Pod adresem https://www.edk.org.pl/aplikacja dostępna jest aplikacja na urządzenia z systemem Android i iOS.

EDK to doświadczenie osobiste. Można iść samemu, w dwie lub w kilka osób. Ważne jest, aby umówić się wtedy, że w czasie drogi obowiązuje milczenie.

47-kilometrowa trasa zalecana jest dla osób o dobrej kondycji i orientacji w terenie. Na szczególną uwagę zasługuje drugi, końcowy fragment trasy, który przechodzi przez obszary leśne. Rekomendowane jest posiadanie urządzeń GPS z wgraną trasą i zapasowe baterie lub powerbank.

Zalecany powrót do Warszawy: pociąg SKM ze stacji PKP Legionowo (ok. 1,5 km od kościoła docelowego przy ul. Księdza Józefa Schabowskiego 2).

Dodatkowe informacje o rejonie i trasie znajdują się także na dedykowanym profilu facebookowym Warszawa Kanty.EDK.

2023-03-22 19:23

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga Krzyżowa w intencji pokoju

Jutro (25 lutego) o godz. 20.00 spod kościoła św. Jana Kantego na Żoliborzu wystartuje nocna biegowo-rowerowa pielgrzymka w intencji pokoju do Niepokalanowa. Każdy, kto chce i może jest zaproszony, aby dołączyć swoją modlitwę i podjąć trud drogi.

CZYTAJ DALEJ

USA: poważny spadek liczby praktykujących

2023-06-04 12:04

[ TEMATY ]

USA

Adobe Stock

W USA spadła liczba osób uczestniczących w Mszy co najmniej kilka razy w roku. Na przestrzeni trzech lat pandemicznych (2019-2022) w przypadku latynoamerykańskich katolików spadek wyniósł 18 punktów procentowych, w przypadku pozostałych 28. Jednocześnie ankietowani wyrazili optymizm co do Kościoła i jego przywódców.

Dane pochodzą z raportu Public Religion Research Institute (Publicznego Instytutu Badań Religijnych), opartego na wirtualnej ankiecie, w której uczestniczyło blisko 6 tys. osób, w tym 916 tzw. białych katolików i 305 pochodzenia latynoamerykańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Wysłannik papieża w Kijowie w poniedziałek i wtorek

2023-06-05 09:22

[ TEMATY ]

Watykan

Ukraina

wikipedia.org

Wysłannik papieża Franciszka do spraw Ukrainy, przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Matteo Zuppi, złoży wizytę w Kijowie w poniedziałek i wtorek - poinformował Watykan.

W komunikacie przekazanym dziennikarzom Stolica Apostolska podała, że głównym celem tej inicjatywy jest "wysłuchanie w pogłębiony sposób władz ukraińskich w sprawie możliwych dróg do osiągnięcia sprawiedliwego pokoju i wsparcie gestów człowieczeństwa, które przyczynią się do złagodzenia napięć". (PAP)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję