Reklama

Z Loży Komentatorskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rozsądek jednak podpowiada, że możliwy jest każdy z trzech wyników: zwycięstwo, przegrana lub porażka.

Walka

Franciszek Smuda, obecny selekcjoner kadry, pozostaje do końca roku trenerem Zagłębia Lubin. Klub ten jednak pertraktuje z PZPN, by menedżer biało-czerwonych łączył oba stanowiska do końca sezonu, a więc do lata przyszłego roku. Ową walkę o trenera napędzają względy marketingowe. Pod Lubinem mamy sporo miedzi. Włodarze klubu zaś walczą o to, by dało się ją jak najszybciej przerobić na konkretny pieniądz.

Maratończyk

Arkadiusz Skrzypiński, reprezentujący Vobis Start Szczecin, zdobył brąz w 40. już nowojorskim maratonie dla zawodników startujących na wózkach sportowych (tzw. handcycles). Warto wiedzieć, że jest on współrekordzistą świata. Mało tego. W plebiscycie organizacji Achilles International, działającej w 110 krajach i skupiającej ludzi z wszelkim rodzajem niepełnosprawności, wybrano go sportowcem 2008 r. Gratulacje!

Stówka

Na 100 dni (3 listopada) przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Vancouver pewni startu są: Justyna Kowalczyk, Paulina Ligocka, Przemysław Domański i Anna Jurkiewicz oraz sztafeta kobiet w biegach narciarskich i drużyna skoczków narciarskich. Najprawdopodobniej kadra będzie liczyła 35 zawodników. Jej pełny skład poznamy 26 stycznia 2010 r. Nie ma co ukrywać, że kibice liczą na medale, szczególnie jeśli chodzi o Justynę Kowalczyk i Adama Małysza.

Jacek

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

NA ŻYWO: Msza św. o wybór Papieża

2025-05-07 09:29

[ TEMATY ]

Watykan

konklawe

Kaplica Sykstyńska

Msza św. o wybór Papieża

Vatican News

Msza św. o wybór Papieża

Msza św. o wybór Papieża

Dziś w Kaplicy Sykstyńskiej rozpoczyna się konklawe – wybór 267. papieża. Zasady elekcji są ściśle określone w przepisach. Początkiem konklawe będzie Msza św., którą będziemy transmitować dla Państwa dzięki uprzejmości Vatican News.

O godzinie 10.00 w Bazylice Watykańskiej sprawowana będzie Msza św. Pro eligendo Romano Pontifice, czyli „O wybór Papieża”. Przewodniczyć jej będzie dziekan Kolegium kardynalskiego kard. Giovanni Battista Re.
CZYTAJ DALEJ

Siedmiu braci z zakonu kapucynów zginęło w wypadku

2025-05-06 07:32

[ TEMATY ]

wypadek

Adobe Stock

Siedmiu młodych zakonników z nigeryjskiej wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę na południu w górzystej części Nigerii.

Z oświadczenia wydanego w poniedziałek przez Johna-Kennedy'ego Anyanwu, kustosza klasztoru kapucynów w Enugu, wynika, że 13 zakonników z katolickiej wspólnoty w Ridgeway w stanie Enugu jechało na południe do Obudy, miasta leżącego w stanie Cross Rover, gdzie odpoczywali w górskim kurorcie Obudu Ranch Resort.
CZYTAJ DALEJ

Zabójstwo na Uniwersytecie Warszawskim: nie żyje portierka, ochroniarz w stanie krytycznym

2025-05-07 20:36

[ TEMATY ]

Warszawa

zabójstwo

PAP/PAP

Portierka zaatakowana przez 22-letniego sprawcę na kampusie UW miała ponad 60 lat. Ranny został także ochroniarz, który jest w stanie krytycznym – dowiedziała się PAP.

O godz. 18.40 na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu doszło do wydarzenia o charakterze kryminalnym – powiedział PAP kom. Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję