Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Imieniny bpa Marka Marczaka

W święto św. Marka - patrona księdza biskupa Marka Marczaka, biskupa pomocniczego Archidiecezji Łódzkiej - w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy zgromadzili się, by złożyć życzenia bp. Markowi oraz innym solenizantom – pracownikom Wydziałów Kurialnych świętującym swoje imieniny w miesiącu kwietniu

[ TEMATY ]

Łódź

bp Marek Marczak

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

bp Marek Marczak

bp Marek Marczak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Dzisiaj w czytaniach o św. Marku jest powiedziane tylko tyle: pozdrawia was ta, która jest w Babilonie oraz mój syn Marek – tak napisał o Marku św. Piotr. – mówił abp Grzegorz Ryś. - Wszystkim Państwu – solenizantom kwietniowym, z Markami włącznie – życzymy, żebyście mieli takie dobre poczucie względem zawsze aktualnego Papieża, żebyście zawsze czuli dziećmi Piotra, i żeby Wam w tej relacji do każdego Piotra w Kościele było dobrze. Życzę Wam, żeby każdy Piotr mógł o Was powiedzieć – mój syn, albo moja córa! Wszystkiego dobrego! – życzył metropolita łódzki.

Dziękując za życzenia w imieniu własnym i pozostałych solenizantów bp Marek powiedział - dziękujemy za to, że każdego miesiąca możemy spotykać się tutaj, aby wspominać naszych patronów. Wspominając patrona zawsze wspominamy Chrzest Święty, który nas wszczepił w Chrystusa, ale także w Kościół, który jest Jego Ciałem. Dziękujemy za to, że możemy świętować naszych patronów w tej wspólnocie Kościoła. Dziękujemy za to, że mamy Ojca w Niebie, że mamy pasterza, który nas prowadzi, i za to, że możemy się spotkać, złożyć sobie życzenia i być ze sobą. Dziękujemy księdzu arcybiskupowi za to, że nas tutaj zwołuje, za życzenia i za modlitwę, którą nam nie tylko obiecuje, ale także w której trwa. Bóg zapłać! – mówił bp Marek Marczak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ksiądz biskup Marek Marczak ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i został wyświęcony na prezbitera Kościoła w 11 czerwca 1994 roku w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi przez arcybiskupa nuncjusza Janusza Bolonka. W 1996 roku rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, które ukończył w 2004 roku, uzyskując tytuł doktora teologii. Dnia 28 lutego 2015 roku Ojciec Święty Franciszek mianował go Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Łódzkiej, przydzielając mu stolicę tytularną Lentini. Sakrę biskupią przyjął 11 kwietnia 2015r. w Archikatedrze Łódzkiej.

Każdego miesiąca w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej odbywa się spotkanie imieninowe dla pracowników wszystkich wydziałów Kurii, którzy w danym miesiącu obchodzą swoje święto.

2023-04-25 11:45

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Łączy ziemię z niebem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Zdarzyło się – na pewno – wielu z nas być w momencie, kiedy człowiek umiera. Nie chcę, by to zabrzmiało górnolotnie albo zbyt pospolicie, ale doskonale rozumiem pojęcie „przeprowadzanie człowieka na drugą stronę”. To jest niesamowite. Moi koledzy po fachu mogą powiedzieć, że to jest praca, która nie daje satysfakcji, albo nie przynosi sukcesów lub korzyści, ale ja uważam, że to jest praca – to jest miejsce- w którym otrzymuję niesamowicie wiele właśnie przez to, że mogę zaobserwować ten moment, którego każdy z nas jest ciekawy – mówi Dr Strzelczyk-Utz.

CZYTAJ DALEJ

Rozważania bp. Andrzeja Przybylskiego: wobec piętrzących się fal, zawsze ufaj Panu!

2024-06-21 11:18

[ TEMATY ]

rozważania

bp Andrzej Przybylski

Adobe Stock

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

23 czerwca 2024, XII niedziela zwykła, rok B

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Karetka od papieża dla szpitala na Ukrainie, zawiezie ją kardynał Krajewski

2024-06-24 12:00

[ TEMATY ]

Ukraina

kard. Krajewski

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Po raz ósmy papieski jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski przemierzy trzy tysiące kilometrów z Rzymu do rejonu zborowskiego obwodu tarnopolskiego, aby dostarczyć do tamtejszego Szpitala Centralnego karetkę pogotowia wyposażoną w mobilne centrum resuscytacji podarowane przez papieża Franciszka.

Prefekt Dykasterii do spraw Posługi Miłosierdzia zawiezie również dużą ilość niezbędnych i ratujących życie leków z Apteki Watykańskiej i kliniki Agostino Gemelli. „Do regionu tarnopolskiego, ze względu na trwającą wojnę, codziennie przybywają liczne konwoje przewożące cywilów i żołnierzy zmuszonych do ucieczki z obszaru przygranicznego z Rosją, gdzie działania wojenne są najbardziej krwawe. Ambulans ten będzie również cennym narzędziem wspierającym ratowników i osoby ranne” - czytamy w watykańskim komunikacie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję