Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Ewangelia ma we mnie wzbudzić wiarę

Rozważania do Ewangelii Mk 12, 35-37.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Piątek, 9 czerwca. Św. Efrema, diakona i doktora Kościoła, wsp. dow.

• Tb 11, 5-17 • Ps 146(145), 1b-2.6c-7.8-9a.9b-10 • Mk 12, 35-37

Jezus nauczając w świątyni, Jezus zapytał: «Jak mogą twierdzić uczeni w Piśmie, że Mesjasz jest Synem Dawida? Wszak sam Dawid mówi w D uchu Świętym: „Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich pod stopy Twoje”. Sam Dawid nazywa Go Panem, skądże więc jest tylko jego synem?» A wielki tłum chętnie Go słuchał.

Reklama

Jak można czytać Słowo Boże i nie wyciągać wniosków? Oponenci Jezusa – faryzeusze i uczeni w Piśmie – może i znają święte księgi, ale nie wpływa to na ich styl życia i poglądy. Wiedza to jeszcze nie mądrość, religijność to jeszcze nie duchowość, pobożność to jeszcze nie świętość. Przejście z teorii do czynu jest istotą naszego życia. Mogę mieć wiele talentów, możliwości, potencjału, ale na nic to się nie zda, jeżeli z nich nie skorzystam. Podobnie może być ze Słowem Bożym. Czytałem, ale to nie wpłynęło na moje życie. Ewangelia ma we mnie wzbudzić wiarę, która wyraża się w zażyłej relacji z Jezusem. Kiedy zacznę bardziej ufać natchnionemu Słowu, niż swoim własnym poglądom, będzie to znaczyło, że przechodzę do czynów.

Ł.T.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-05-10 10:53

Ocena: +15 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus szuka szczeliny, aby wejść do serca człowieka i pomnożyć wiarę

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 20, 24-29.

Poniedziałek, 3 lipca. Św. Tomasza Apostoła, święto

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Samołyk widział film "Zielona Granica" i mówi, jakie jest główne przesłanie produkcji Agnieszki Holland

2023-09-23 21:14

[ TEMATY ]

film

screen/Tomasz Samołyk

Strażnicy zostali w tym filmie naznaczeni. Znam osobę, której bliski czlonek rodziny był wtedy tam na granicy jako mundurowy i uwierzcie, że ostatnie co chciał to chciał gnoić ludzi, poniżać ich, dobrze się tam bawić.... a raczej działał w ekstremalnie trudnych warunkach widząc ludzką biedę i agresję Białorusinów - mówi Tomasz Samołyk.

Co naprawdę jest w filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland? Jakie jest jego główne przesłanie? Jak przedstawiono w nim strażników? Co działo się na granicy w 2021 roku?

CZYTAJ DALEJ

Czas formacji i integracji

2023-10-03 18:18

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

Lubuska Oaza

Tamara Murzyńska

Za nami kolejne warsztaty diecezjalnej diakonii liturgicznej Ruchu Światło-Życie.

W Rokitnie w dniach 29 września - 1 października odbyły się warsztaty diecezjalnej diakonii liturgicznej Ruchu Światło-Życie. - Był to dla nas z jednej strony czas integracji, a z drugiej planowania pracy rocznej. Dyskutowaliśmy o to, jak widzimy dalszą posługę naszej diakonii. Połączyliśmy to oczywiście z naszą formacją. Takie warsztaty organizujemy nie tylko z myślą o członkach diakonii. Jesteśmy otwarci na inne osoby, zarówno te, które chciałyby się do nas przyłączyć, jak i takie, które tylko chcą zobaczyć, czym jest diakonia liturgiczna, na czym polega nasza posługa i formacja - wyjaśnia animator odpowiedzialny Dariusz Juryk.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję