Reklama

Aspekty

Radośnie z KSM

Szkolne rekolekcje z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży? Tak było w Lipinkach Łużyckich.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Szkoła podstawowa w Lipinkach Łużyckich gościła ks. Marcina Bobowicza oraz przedstawicieli KSM, którzy poprowadzili rekolekcje dla dzieci. Ich temat brzmiał: Droga do nieba.

Skąd pomysł, żeby szkolne rekolekcje prowadzili KSM-owicze? - Chcemy w ten sposób nawiązać kontakt z dziećmi i młodzieżą, pokazać im naszą wspólnotę. To okazja do zobaczenia KSM w akcji – wyjaśnia ks. Marcin.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-05-31 11:14

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pogadali o synodalności

[ TEMATY ]

KSM

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Pogadaj z Czarnym

Uniwersytet Zielonogórski

Koło Akademickie KSM przy UZ

ks. Tomasz Gierasimczyk

ks. Marcin Bobowicz

Gościem spotkania był ks. Tomasz Gierasimczyk z wydziału duszpasterskiego kurii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Gościem spotkania był ks. Tomasz Gierasimczyk z wydziału duszpasterskiego kurii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Pogadaj z Czarnym był ks. Tomasz Gierasimczyk.

Tematem spotkania była synodalność – zarówno na poziomie Kościoła powszechnego, jak i diecezji oraz parafii. - Przyjrzymy się też pewnej wizji parafii, którą staramy się promować w naszej diecezji, prowadząc cykl warsztatów dla parafialnych rad duszpasterskich – powiedział ks. Tomasz. Spotkanie odbyło 7 grudnia. Więcej na jego temat znajdziecie w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 17 grudnia 2023).
CZYTAJ DALEJ

Ok. 100 osób złożyło przysięgę na czas konklawe

2025-05-06 07:42

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican Media

W Kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego złożyły przysięgę osoby, które będą mogły mieć kontakt z kardynałami w czasie konklawe. W stuosobowym gronie znajdują się m.in. spowiednicy, obsługa Domu św. Marty i przedstawiciele służb, dbających o bezpieczeństwo. Wszystkich obowiązuje m.in. bezwzględna dyskrecja, pod karą zaciągnięcia ekskomuniki.

O zaprzysiężeniu poinformował dyrektor watykańskiego Biura Prasowego, podczas spotkania z dziennikarzami, podsumowującego popołudniową, 11. kongregację generalną – przedostatnią, przed rozpoczynającym się w środę konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Kardynałowie anulowali papieski pierścień

2025-05-06 15:26

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican News

We wtorek przed południem odbyła się ostatnia, 12. kongregacja generalna kardynałów, poprzedzająca rozpoczynające się jutro konklawe. Zgodnie z przepisami, zaktualizowanymi przez Papieża Franciszka w ubiegłym roku, podczas kongregacji kardynałowie anulowali Pierścień Rybaka oraz ołowianą papieską pieczęć.

W 12. kongregacji generalnej kardynałów, która przed południem odbyła się w Auli Synodalnej na terenie Watykanu, wzięło udział 173 kardynałów, w tym 130 elektorów. Nieobecnych było trzech purpuratów, którzy również wezmą udział w konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję