Reklama

Informatyk radzi

Menedżer zadań - Procesy

Na zakładce „Procesy” oprócz wątków uruchomionych przez nasze programy znajdują się również procesy uruchomione przez system. Dla bezpieczeństwa systemu wielu z tych wpisów nie da się zakończyć, bo są one niezbędne do prawidłowego działania np. Windows XP. Zdarza się jednak, że niektóre z nich tylko niepotrzebnie zużywają zasoby naszego komputera. Zaleca się je wyłączać przy pomocy Menedżera zadań. Jeśli chcemy dostosować procesy uruchamiane w tle, trzeba najpierw zapoznać się z usługami systemu Windows. Procesy już uruchomione, możemy zakończyć klikając przycisk „Zakończ proces”. Zakończając jeden wątek, zamkniemy wszystkie okna do niego się odnoszące. Czyli np. zakończając proces IEXPLORE.EXE, zamkniemy wszystkie odsłony przeglądarki. Nie zalecam jednak w ten sposób kończenia pracy, ponieważ jest to krytyczne wyjście z programu, niepozwalające mu na zapisanie żadnych danych, nad którymi pracowaliśmy. W dolnej części zakładki „Procesy” znajduje się opcja „Pokaż procesy wszystkich użytkowników”. Pole to pozwala nam na szerszy przegląd usług uruchomionych na naszym komputerze. Warto zauważyć, że liczba procesów może być większa niż liczba wątków. Dlaczego? Ponieważ część procesów może być uruchomiona przez innego użytkownika komputera. Zaznaczając opcję „Pokaż procesy wszystkich użytkowników”, widzimy procesy uruchomione na komputerze przez wszystkich użytkowników. Na zakładce „Procesy” znajduje się lista procesów ustawiona w kolejności ich uruchamiania. Standardowo wyświetlana jest kolejno: nazwa wątku, użytkownik, który uruchomił usługę, procentowe użycie procesora przez usługę oraz ilość zajmowanej pamięci. Jeżeli klikniemy na górną belkę kolumny „Użycie pamięci”, możemy się zorientować, który proces zajmuje najwięcej RAM-u, a naciskając na „CPU”, jaki program najbardziej obciąża procesor. Nie musimy się ograniczać do standardowego widoku procesów. Klikając w menu kolejno „Widok” i „Wybierz kolumny”, możemy dodać wiele innych statystyk. W Menedżerze zadań możemy również zmienić priorytet wykonywania danej usługi, klikając prawym przyciskiem na dany proces i wybierając z menu podręcznego opcję „Ustaw priorytet”. Ja jednak nie radzę dokonywać tam jakichkolwiek zmian. Przykładowo, ustawienie wyższego priorytetu niż standardowy może spowodować komplikacje, gdyż prawdopodobna jest sytuacja, w której komputer nie będzie odpowiadał na żadne działania, zajmując się tylko i wyłącznie procesem, który wybraliśmy. Należy pamiętać, że wszystkie zmiany wprowadzone w Menedżerze zadań mają czas trwania tylko do końca bieżącej sesji.

witold.iwanczak@niedziela.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Paryż: większość Francuzów nie wierzy w Boga

2021-09-23 18:41

[ TEMATY ]

wiara

Bóg

Francja

Moyan_Brenn / Foter.com / CC BY

Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badania Opinii i Marketingu (Ifop), a opublikowany 23 września ukazuje, że Francuzi nie tylko coraz mniej wierzą w Boga, ale także w dużej mierze nie interesują się religią i nadają jej mniejszą wiarygodność w debacie publicznej – podaje portal tygodnika Famille chrétienne.

Sondaż przeprowadzono pod koniec sierpnia w reprezentatywnej grupie 1 018 osób w wieku ponad 18 lat. Wynika z niego, że Francuzi są mniej religijni i mniej lubią dyskusje na tematy religijne. Jako ludzie wierzący deklaruje się jedynie 49 proc. mieszkańców Francji, podczas gdy w roku 2004, było to 55 proc. Wiara w Boga jest znacznie powszechniejsza wśród osób w wieku 65 lat i starszych (58 proc. wierzy w Boga), a najmniej wśród osób w wieku 35-49 lat (45 proc. wierzących).

CZYTAJ DALEJ

Gorzów. Modlitwa za pracowników i funkcjonariuszy KAS

2021-09-24 14:02

[ TEMATY ]

katedra

gorzów

Krajowa Izba Skarbowa

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Karolina Krasowska

Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników KAS przewodniczył pasterz diecezji

Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników KAS przewodniczył pasterz diecezji

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej - Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Uroczystość odbyła się z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

W Mszy św. w gorzowskiej katedrze wzięły udział poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu województwa i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na czele z Adamem Andrzejewskim - dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze oraz ks. Radosław Kalinowski - kapelan KAS na województwa wielkopolskie i lubuskie. Uczestników obchodów pozdrowił abp Andrzej Dzięga - delegat KEP ds. duszpasterstwa Krajowej Administracji Skarbowej. Uroczystość w katedrze uświetniła Orkiestra Wojskowa ze Szczecina. Oficjalna uroczystość z wręczeniem awansów i wyróżnień odbyła się po zakończonej Mszy św. na Starym Rynku w Gorzowie.

CZYTAJ DALEJ

Abp de Moulins-Beaufort o sporach migracyjnych w Europie

2021-09-24 20:51

[ TEMATY ]

Europa

CCEE

kryzys migracyjny

Vatican News/AFP

Abp de Moulins-Beaufort

Abp de Moulins-Beaufort

W kryzysie migracyjnym nie można się domagać, by kraje Europy Wschodniej ponosiły ten sam ciężar, co dawne imperia kolonialne – uważa przewodniczący Episkopatu Francji. Uczestniczy on w obradach Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), która jest poświęcona braterstwu w kontekście encykliki Fratelli tutti. Jednym z tematów obrad jest kryzys migracyjny.

Jak zauważa abp Éric de Moulins-Beaufort, ważne jest, abyśmy zdali sobie sprawę, że kraje naszego kontynentu miały różną historię. „To my kraje zachodnie byliśmy mocarstwami kolonialnymi, wyruszyliśmy na podbój świata, z dobrymi i złymi tego konsekwencjami, podczas gdy kraje Europy Wschodniej przez całe stulecia były dla nas przedmurzem, chroniącym nas przed Turkami, ale nie miały możliwości czy ochoty na kolonialne wyprawy. Mamy więc różną historię i różną odpowiedzialność. Nie możemy domagać się od krajów Europy Wschodniej, by w równej mierze ponosiły one konsekwencje naszych działań – mówi abp de Moulins-Beaufort.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję