Reklama

Wiara

ROZWAŻANIE 25 Niedziela Zwykła rok A

Bóg nie liczy, tylko kocha

Podróż w świat duchowości nie zawsze jest prosta. Zrozumienie przesłań zawartych w Biblii wymaga czasu, skupienia, a przede wszystkim otwartego serca. Niejednokrotnie trudno nam zaakceptować pewne treści, które zdają się być dla nas niezrozumiałe czy wręcz kontrowersyjne. Jednak, gdy przyjrzymy się im bliżej, często odkrywamy w nich głęboką mądrość i prawdę, która dotyczy naszego życia.

[ TEMATY ]

rozważanie

ks. Marek Studenski

Diecezja Bielsko-Żywiecka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jedną z takich przypowieści jest historia o robotnikach winnicy. Na pierwszy rzut oka możemy poczuć się niesprawiedliwie potraktowani, podobnie jak ci, którzy pracowali cały dzień w upale. Dlaczego ci, którzy pracowali krócej, otrzymali taką samą zapłatę jak ci, którzy pracowali od rana do wieczora? Czy to sprawiedliwe?

Jednak, gdy zagłębimy się w treść tej przypowieści, zauważymy, że jej główny przekaz nie dotyczy wynagrodzenia za pracę, ale miłości i hojności Boga. Właściciel winnicy, który jest symbolem Boga, nie traktuje swoich pracowników jak pionki w grze ekonomicznej, ale jak ukochane dzieci. Jego hojność jest przejawem miłości, a nie obliczeń ekonomicznych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podobnie jest w przypadku historii o generale, który po I Wojnie Światowej postanowił spełnić obietnicę daną żołnierzowi i odwiedził jego rodzinę. Mimo że przyniósł im jedynie pamiątki po zmarłym żołnierzu, w rzeczywistości dał im coś o wiele cenniejszego – siebie samego.

W obu tych historiach kluczowym przesłaniem jest to, że Bóg pragnie dać nam coś o wiele więcej niż materialne dobra czy korzyści. Pragnie dać nam siebie samego, swoją miłość, troskę i obecność w naszym życiu.

Podziel się cytatem

Reklama

Zachęcam wszystkich do głębszego zastanowienia się nad tymi historiami i znalezienia w nich inspiracji do budowania prawdziwych relacji z Bogiem i z ludźmi. Niech to będzie dla nas przewodnikiem w życiu duchowym i codziennych wyborach. Zapraszam na rozważanie na rozważanie na 25 Niedzielę Zwykłą rok A

Kącik kulinarny: Zobacz

Jeśli jesteś zainteresowana - zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj - więcej informacji Zobacz

Spis:

00:00 - Intro

00:22 - Niesprawiedliwa zapłata?

04:43 - Dał siebie

Całość kazania na www.studenski.pl

2023-09-22 09:17

Ocena: +31 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy znasz modlitwę starszą od różańca?

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Ewangelia Mk 10, 46b-52

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny 8 grudnia na Jasnej Górze

2023-12-07 19:03

[ TEMATY ]

Jasna Góra

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Tegoroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ma na Jasnej Górze wyjątkowy charakter. 8 grudnia przypada 70. rocznica Apelu Jasnogórskiego, „modlitwy polskich serc”, jak nazwał ją św. Jan Paweł II.

Od samego początku jest wołaniem w intencjach Kościoła i Polski. Jubileuszowy Apel, który poprowadzi Prymas Polski abp Wojciech Polak, poprzedzi „hołd z kwiatów” na wzór rzymski złożony na placu przed figurą Maryi Niepokalanej. To już od lat wyraz szczególnej łączności Jasnej Góry z Watykanem i pamięci o papieżu oraz ważny akcent świętowania Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej MP w częstochowskim sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: tajemnica Maryi to zadziwienie dziełami Boga i wierność w rzeczach prostych

2023-12-08 12:48

[ TEMATY ]

Matka Boża

Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Maryja strzegła serca całkowicie wolnego od grzechu poprzez zadziwienie dziełami Boga i wierność w rzeczach prostych - wskazał papież w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” w uroczystość Niepokalanego Poczęcia - 8 grudnia. Franciszek wygłosił je z okna biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Ojciec Święty podkreślił, że zadziwienie dziełami Boga wyraża docenienie wartości darów Boga oraz radość z zaufania i czułości, jakie z sobą przynoszą. Dodał, iż ważne jest również dawanie świadectwa tego zadziwienia wobec innych, mówiąc o Bożych darach, o otrzymanym dobru, a nie tylko o codziennych problemach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję