Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Wsłuchaj się w Jezusa, który żarliwie mówi w Twoim sercu

Rozważania do Ewangelii Łk 19, 45-48.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Zdjęcia: Adobe Stock, commons.wikimedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 24 listopada. Świętych męczenników Andrzeja Dung-Laca, prezbitera, i Towarzyszy, wsp. obow.

• 1 Mch 4, 36-37.52-59 • 1 Krn 29, 10-11abc.11d-12 • Łk 19, 45-48

Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: «Napisane jest: „Mój dom będzie domem modlitwy”, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców». I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Świątynia jest miejscem spotkania z żywym Bogiem, ale jak czytamy w dzisiejszym fragmencie Ewangelii, Jezus widzi w świątyni coś zupełnie innego. Dla niektórych stała się ona miejscem, w którym zaczęli rozwijać swoją działalność. Dla tych sprzedawców świątynia nie była już miejscem świętym, w którym przebywa chwała Boża, ale miejscem, w którym mogą dobrze zarabiać. Jezus bardzo ostro ich wypędza i jasno daje do zrozumienia, jaka jest rola tego miejsca. Następnie widzimy jak głosi Słowo i ludzi, którzy chętnie Go słuchają. Autor Ewangelii pokazuje nam, jak tłum wsłuchiwał się we wszystko co mówił. Ta świątynia, w której Jezus ciągle przemawiał, jest obrazem Twojego i mojego serca. Chce On w nim powywracać każdy ze stołów, na których znajduje się wszystko co uważamy za priorytetowe i bez czego naszym zdaniem nie możemy żyć. Rzeczy na tych stołach to nic innego jak nasi bożkowie, którzy zabierają nam radość i sens życia. Sprzedawcy zapomnieli zupełnie, gdzie się znajdują. Chcieli tylko jednego – dobrze zarobić i tak zabezpieczyć sobie życie. Zobacz, jaki to paradoks. Przyszli do domu Tego, który jest samym Życiem, a zbawienie i bezpieczeństwo widzą w pieniądzach. Kłaniali się mamonie, swojemu bożkowi, tuż obok żywego Boga, którego mieli pod nosem. Ten sam żywy Bóg jest w Twoim i moim sercu. Serce jest świątynią, w której centrum znajduje się chwała Wszechmogącego Stwórcy, Ojca naszego. Ten sam Ojciec chce, abyśmy oddali mu się w całości i pełni zaufania. Chce, żebyśmy szukali bezpieczeństwa egzystencjalnego w Jego Opatrzności, która dba nawet o to, aby ptaki niebieskie miały co jeść. Przyglądaj dzisiaj się temu jak Jezus zaprowadza porządek w Twoim sercu i jak pragnie, aby siła i moc jego słów w Tobie ożyła. Wsłuchaj się w Jezusa, który żarliwie mówi w naszych sercach.

Reklama

I.R.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-10-23 13:53

Ocena: +35 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Każde zwycięstwo nad własną słabością i grzechem, przybliża nas do Boga

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 16, 21-27.

Niedziela, 3 września. XXII niedziela zwykła

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Abp Andrzej Dzięga przechodzi na emeryturę

2024-02-24 12:01

[ TEMATY ]

abp Andrzej Dzięga

Karol Porwich/Niedziela

Abp Andrzej Dzięga

Abp Andrzej Dzięga

Abp Andrzej Dzięga przechodzi na emeryturę. Bp Zbigniew Zieliński – administratorem apostolskim „sede vacante”.

KOMUNIKAT

Ojciec Święty Franciszek:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: II Skupienie Synodalne

2024-02-24 22:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Pieśnią do Ducha Świętego rozpoczęło się drugie skupienie synodalne dla przedstawicieli tzw. synodów parafialnych, których prace trwają we wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej od ubiegłego roku. Tematem skupienia, które dla Łodzi odbyło się w parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła, była misja Kościoła w parafii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję