Reklama

Niedziela w Warszawie

Tranzycja – „zmiana płci” czy nowa odsłona rewolucji?

W czwartek 30 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona zjawisku tranzycji – procedury prowadzącej do tzw. „zmiany płci”. Wśród prelegentów znajduje się m.in. Magda – kobieta, która pod wpływem aktywistów i zwolenników ideologii „trans” dokonała tranzycji płci. Teraz przestrzega przed uleganiem niebezpiecznej koncepcji prowadzącej do okaleczania.

[ TEMATY ]

konferencja

Centrum Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Ideologia gender i postulaty tzw. środowisk LGBT dokonały już poważnego spustoszenia wśród wielu społeczeństw państw w Europie, ale również w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Świadczą o tym chociażby dramatyczne wyznania młodych ludzi, którzy zostali trwale okaleczeni przez interwencje chirurgiczne w ramach procedur tzw. zmiany płci” – podaje Centrum Życia i Rodziny, organizator konferencji pt. „Tranzycja – „zmiana płci” czy nowa odsłona rewolucji?”.

Wydarzenie rozpocznie się o 16:30 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia” przy ul. Stawki 4B w Warszawie. Wśród prelegentów wydarzenia będzie Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty, która przedstawi jaki wpływ na młodzież w szkołach wywiera ideologia „trans” i jak mocno przeniknęła do polskich placówek edukacyjnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W konferencji weźmie udział również r. rp. Marek Puzio z Instytutu Ordo Iuris, który przedstawi zagadnienie tranzycji w świetle polskiego prawa. Wskaże także, jak posługując się przepisami, poradzić sobie z ideologicznymi naciskami.

Swoje świadectwo przedstawi również Magda – kobieta, która pod wpływem ideologii „trans” dokonała tranzycji i przeszła procedurę tzw. „zmiany płci”. To przejmujące świadectwo skrzywdzonej przez aktywistów i skrzywionych ideologicznie lekarzy, przed którymi Magda chce dziś przestrzec.

W konferencji Centrum Życia i Rodziny wezmą udział również Anna Kołodziejczyk oraz Agnieszka Marianowicz-Szczygieł ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Po raz pierwszy zaprezentują one przełomowy projekt standardów diagnostyczno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami tożsamości płciowej. To wyjątkowy dokument, który jest odpowiedzią na pytania psychologów, terapeutów, ale także nauczycieli i rodziców z całej Polski, jak pracować i jak postępować z taką młodzieżą.

Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny wskazują, że konferencja może być jedną z ostatnich podejmujących ten temat w taki sposób, ponieważ wkrótce mogą zostać uchwalone przepisy o tzw. „mowie nienawiści”. Biorąc pod uwagę zapowiedzi polityków obozu centro-lewicowego można podejrzewać, że dyskusja nt. tranzycji może zostać uznana za szerzenie tzw. „mowy nienawiści”.

Reklama

„Liberalni politycy butnie zapowiadają rozprawienie się z „mową nienawiści” wobec środowisk LGBT. A w tym wypadku mowa nienawiści to nic innego jak prawda o tym, jak niszcząco działa na ludzi, zwłaszcza młodych, ideologia gender i do jakich tragedii doprowadzają młodzież „tęczowi” aktywiści” – czytamy w komunikacie Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny. Partnerem konferencji jest Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Dostępna będzie również transmisja online. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=x7l7jeVxI3A

2023-11-29 22:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Apel do ministra sprawiedliwości ws. zwiększenia kar za profanacje symboli religijnych

Centrum Życia i Rodziny wystosowało apel do ministra sprawiedliwości, aby zapobiec przyszłym profanacjom i znieważeniom, dokonywanym przez lewicowych aktywistów. Autorzy petycji domagają się zdecydowanego zwiększenia kar za ataki na symbole religijne i miejsca stanowiące dziedzictwo narodowe.

Inicjatywa Centrum Życia i Rodziny jest odpowiedzią na liczne prowokacje, profanacje i wszelkie ataki ze strony lewicowych aktywistów, które obserwowaliśmy w ostatnim czasie. Autorzy petycji zwracają się do ministra sprawiedliwości z apelem o podjęcie działań mających na celu zwiększenie kar dla wandali, którzy dopuszczają się znieważania pomników, miejsc kultu czy monumentów, szczególnie ważnych dla katolików i historii Polski. Apel można podpisać na stronie www.stopwandalom.pl.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież odwołał zaplanowane na dziś audiencje

2024-02-24 10:21

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Z powodu łagodnego stanu grypowego, jako środek zapobiegawczy, papież odwołał zaplanowane na dziś audiencje” - ogłosiło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek, który 17 grudnia skończył 87 lat, miał ostatnio pewne problemy z układem oddechowym. W grudniu 2023 r. Ojciec Święty został zmuszony do odwołania planowanej podróży do Dubaju na konferencję klimatyczną, a w czytaniu tekstów modlitwy Anioł Pański i audiencji generalnej pomagali mu wówczas współpracownicy.

CZYTAJ DALEJ

Ministranci i lektorzy grali w Radomsku

W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku 24 lutego odbył się regionalny etap XIX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. W turnieju rywalizowało 19 drużyn z 9 dekanatów regionu radomszczańskiego w kategoriach: ministrant (roczniki 2012-16), lektor młodszy (2008-11) i lektor starszy (2003-07).

– Gromadzimy się w kościele, przy ołtarzu, na zbiórkach, ale też w hali sportowej, żeby realizować pasje. To przyciąga dzieci. Każdego roku nowi ministranci chcą brać udział w turnieju – powiedział ks. Michał Sokalski, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy i współorganizator turnieju w regionie radomszczańskim. – Kiedy jechaliśmy dzisiaj do Radomska, chłopcy z mojej parafii mówili, że z emocji nie mogli spać – opowiadał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję