Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 13/2012, str. 6

Królowo Polski, módl się za nami

Królowo Polski, módl się za nami

Królowo Polski, módl się za nami

Modlimy się za Ojczyznę

Jasnogórskie Sanktuarium Narodu Polskiego nieustannie trwa w postawie czuwania i duchowej odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny.
Jasnogórska Rodzina Różańcowa od 44 lat, wpisana w dzieje tego świętego miejsca, rozwija apostolstwo modlitwy różańcowej, które bł. papież Jan Paweł II utwierdził w całym Kościele Świętym. O jasnogórskiej wspólnocie różańcowej, ze względu na wielką liczbę jej członków oraz szeroki zasięg terytorialny, można powiedzieć, że jej posługa jest dziełem wielkiej modlitwy, której tak bardzo potrzeba dzisiaj Polsce i całemu światu.
Jasnogórska Rodzina Różańcowa jest nade wszystko wspólnotą modlitewną, dlatego nieustannie dąży do poszerzania, pogłębiania i umacniania frontu modlitwy różańcowej.
Nie działa w tym względzie w odosobnieniu. W roku jubileuszu 40-lecia istnienia - 2008 nawiązała współpracę religijną z największymi grupami maryjnymi w Polsce: Rycerstwem Niepokalanej, Stowarzyszeniem Cudownego Medalika i Legionem Maryi. Później dołączyli inni, Boże Rolnictwo Ekologiczne, niektóre sanktuaria i parafie. Do kręgu wielkiej modlitwy różańcowej przystąpiła także Krucjata Modlitwy za Ojczyznę.
Każdego dnia w godzinie Apelu Jasnogórska Rodzina Różańcowa i wspierające ją ruchy modlitewne stają duchowo, w jedności przed Obliczem Królowej Polski. Z darem modlitwy niosą niezłomną wolę i odpowiedzialność w sumieniu za wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Ciężar tego zadania zna Serce Matki Bożej, Królowej Polski. Dlatego niech Jej święty obraz z błagalnym wołaniem: KRÓLOWO POLSKI, MÓDL SIĘ ZA NAMI, treści Jasnogórskich Ślubów Narodu, modlitwa bł. Jana Pawła ll za Ojczyznę staną się „perłą” naszego życia w każdej polskiej rodzinie i w sercu każdego chrześcijanina.
Jasna Góra bije na alarm w obronie najwyższych wartości - wolności narodowej i odnowy moralnej Narodu oraz odrodzenia całej naszej Ojczyzny przez wieki wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
Królowo Polski, módl się za nami!

O. Bogumił Schab OSPPE, Dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

Jasna Góra, 14 lutego 2012 r.

Dla każdej rodziny i parafii

Foldery z tekstem Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz modlitwą Jana Pawła II za Ojczyznę można zamawiać w większej ilości, np. dla rodzin z całej parafii, pod adresem:
Sekretariat Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej,
ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa,
tel. (34) 377-74-14.

Modlitwa Jana Pawła II za Ojczyznę

Reklama

Zawierzam macierzyńskiej opiece Pani Jasnogórskiej siebie samego, Kościół, wszystkich moich rodaków, nie wyłączając nikogo.
Zawierzam Jej każde polskie serce, każdy dom i każdą rodzinę. Wszyscy jesteśmy Jej dziećmi.
Niech Maryja będzie przykładem i przewodniczką w naszej codziennej i szarej pracy.
Niech wszystkim pomaga wzrastać w miłości Boga i miłości ludzi, budować wspólne dobro Ojczyzny, wprowadzać i umacniać sprawiedliwy pokój w naszych sercach i środowiskach.
Proszę Cię, Pani Jasnogórska, Matko i Królowo Polski, abyś cały mój naród ogarnęła Twoim macierzyńskim sercem.
Dodawaj mu odwagi i siły ducha, aby mógł sprostać wielkiej odpowiedzialności, jaka przed nim stoi.
Niech z wiarą, nadzieją i miłością przekroczy próg trzeciego tysiąclecia i jeszcze mocniej przylgnie do Twojego Syna Jezusa Chrystusa i do Jego Kościoła zbudowanego na fundamencie Apostołów.
Matko Jasnogórska, módl się za nami i prowadź nas, abyśmy mogli dawać świadectwo Chrystusowi - Odkupicielowi człowieka. Amen.

Maturzyści na Jasnej Górze

Kielce
W dniach 5-7 marca przybywali na Jasną Górę maturzyści diecezji kieleckiej. 5 marca modliło się ok. 1,8 tys. uczniów z 14 szkół. Towarzyszył im bp Kazimierz Gurda. 6 marca dotarło ponad 2 tys. uczniów z 27 szkół. Mszy św. przewodniczył bp Marian Florczyk. 7 marca modliło się 1,6 tys. maturzystów z 14 szkół. Mszy św. przewodniczył biskup diecezji kieleckiej Kazimierz Ryczan.

Wrocław
Pielgrzymka maturzystów archidiecezji wrocławskiej zgromadziła 9 marca ok. 2 tys. osób. Pielgrzymkę rozpoczęło spotkanie ewangelizacyjne i konferencja ks. Mirosława Malińskiego. Mszy św. dla maturzystów przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski.

Reklama

Płock
W dniach 9-10 marca pielgrzymowali maturzyści diecezji płockiej. W pielgrzymce uczestniczyła młodzież z dwóch rejonów: ciechanowskiego i płockiego, łącznie ok. 7 tys. osób. Na spotkanie z maturzystami zaproszono Dariusza Basińskiego z popularnego kabaretu „Mumio”, który opowiadał o swojej drodze życiowej z Bogiem. Z maturzystami modlił się bp Roman Marcinkowski.

Gdańsk
Maturzyści archidiecezji gdańskiej modlili się na Jasnej Górze 10 marca. Przybyło 550 uczniów klas maturalnych. Z młodzieżą przybył bp Ryszard Kasyna.

Gniezno
10 i 12 marca przyjechała młodzież maturalna archidiecezji gnieźnieńskiej, w sumie 2 tys. młodych. Młodzież miała okazję wysłuchać konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza i ks. Marka Dziewieckiego. Mszy św. przewodniczył bp Bogdan Wojtuś.

O. Stanisław Tomoń OSPPE, Rzecznik Jasnej Góry

www.jasnagora.com

Jasnogórski telefon zaufania (34) 365-22-55 czynny codziennie od 20.00 do 24.00

Radio Jasna Góra UKF FM 100,6 MHz

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak.

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

bp. Edward Janiak

bp. Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Węgry pokazują, jak wyjść z demograficznej zimy

2021-09-23 17:44

[ TEMATY ]

demografia

Węgry

Vatican News

„Papież ma rację, chwaląc pronatalistyczną politykę Węgier. Jest to bowiem jeden z nielicznych krajów, które zrozumiały, jakie są ekonomiczne i społeczne konsekwencje demograficznej zimy, a zarazem dostrzegły, że są młodzi, którzy nadal chcą mieć dzieci i premiują to pragnienie, wiedząc, że demografia ma zasadnicze znaczenie dla kraju i jego przyszłości” – powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący Federacji Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych w Europie.

Podczas spotkania z dziennikarzami na zakończenie ostatniej podróży apostolskiej Franciszek przypomniał o tragedii, jaką przeżywają takie kraje jak Włochy czy Hiszpania, które pogrążają się w kryzysie demograficznym. Zauważył jednak, że są też kraje takie jak Węgry czy Francja, które skutecznie walczą z tym problemem, pomagając młodym rodzinom, aby mogły mieć dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję