Reklama

Z życia wspólnot "Betel"

W drugą niedzielę miesiąca (8 grudnia) na swe spotkania zapraszają:

Wspólnota św. Faustyny dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół w Radomsku - kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, ul. Piastowska 45, godz. 14.30

Wspólnota osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół w Krzepicach - kościół pw. św. Jakuba Apostoła, ul. Kazimierza Wielkiego 1, godz. 16.00.

W drugi wtorek miesiąca (10 grudnia) swe spotkanie przeżywać będzie I grupa Wspólnoty Młodych Duchem (dla osób starszych wiekiem) - Częstochowa, Dom Dobroczynności "Caritas", ul. Staszica 5, godz. 15.00.

* * *

W listopadzie ukazał się kolejny numer Głosu Seniora, kwartalnika Wspólnoty Młodych Duchem. Można go nabyć na spotkaniu bądź w biurze centralnym "Betel" przy ul. Nowowiejskiego 3 w Częstochowie.

W minionym miesiącu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie przekazali na rzecz "Betel" 200 książek. Zebrane podczas przeprowadzonej przez licealistów zbiórki książki trafią do domów "Betel" dla niepełnosprawnych sierot społecznych. Akcja została przeprowadzona pod kierunkiem pedagogów Liceum.

Przypominamy o audycjach radiowych "Betel":

w Radiu Fiat (94,7 MHz) - w każdą sobotę w godz. 22.00-24.00.

w Radiu Jasna Góra (100,6 MHz) - w każdy piątek w godz. 18.00-20.00.

W imieniu wszystkich wspólnot osób niepełnosprawnych działających w ramach ruchu "Betel" za okazanie wrażliwego serca serdecznie dziękujemy: pani Melanii Ormat, panu Sławomirowi Lewańskiemu, panu Markowi Szulcowi, panu Lechowi Majerowi, państwu Marcie, Markowi i Annie Wieczorkom, państwu Krystynie i Mirosławowi Zawiszom oraz Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu Bojanek.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja katowicka: Proboszczowie przechodzący na emeryturę

2021-06-08 08:47

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

Katowice

zmiany księży

zmiany personalne

archidiecezjakatowicka.pl

Metropolita katowicki spotkał się w Kurii Metropolitalnej z proboszczami przechodzącymi w tym roku na emeryturę. W spotkaniu, które odbyło się w dwóch grupach, uczestniczył także kanclerz kurii ks. Jan Smolec.

Podczas spotkania proboszczowie dzielili się swoim doświadczeniem. Na zakończenie z rąk arcybiskupa i kanclerza kurii otrzymali dekrety zwalniające ich z dniem 31 lipca z funkcji proboszczów. W tym roku jest ich 19.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi o aktualnych kwestiach Kościoła w Polsce

2021-06-12 16:08

[ TEMATY ]

episkopat

Episkopat News

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, dokument dotyczący formacji kapłańskiej, duszpasterstwo w Kościele po pandemii, wizyta „ad limina Apostolorum” – to główne tematy 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 11-12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pierwszym dniu obrad, przypadającym w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi ponowili Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ewangelia zabiera nas pod krzyż. Nie bójmy się go przyjąć!

2021-06-12 14:28

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Neoprezbiterzy Kościoła Łódzkiego sprawowali mszę świętą prymicyjną w kościele Najświętszej Eucharystii w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nowo wyświęceni kapłani przybyli do parafii na zaproszenie proboszcza ks. Andrzeja Ścieszko. Modlili się wraz z parafianami w ich intencjach, a także za nowe powołania kapłańskie w archidiecezji. Na zakończenie każdemu wiernemu udzielili specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego poprzez obrzęd nałożenia rąk i krótką modlitwę w ciszy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję