Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus nie wybrał tych, którzy są najlepsi, ale tych, których sam chciał

Rozważania do Ewangelii Mk 3,13-19.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 19 stycznia. Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

• 1 Sm 24, 3-21 • Ps 57 (56) • Mk 3,13-19

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki, i by mieli władzę wypędzać złe duchy. Ustanowił więc Dwunastu: Szymona, któremu nadał imię Piotr; dalej Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, którym nadał przydomek Boanerges, to znaczy synowie gromu; dalej Andrzeja, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Tadeusza, Szymona Gorliwego i Judasza Iskariotę, który właśnie Go wydał.

Im dłużej Jezus pracował, tym więcej ludzi podążało za Nim i wielu o Nim słyszało. Dziś czytamy o chwili, w której Jezus wybiera dwunastu apostołów spośród idącej za Nim rzeszy. Wybrał ich, aby byli z Nim, i posłał ich na głoszenie nauki z mocą wypędzania demonów. Należy zauważyć, że przede wszystkim zaprosił ich, aby byli z Nim. Zależało Mu, aby dobrze Go poznali, obserwowali Jego dzieła i słuchali Jego Słów, a kiedy Go dobrze poznają, będą gotowi działać w Jego imieniu. Dla nas to też jest ważna wiadomość. Aby żyć wiarą, ważne jest, aby być z Jezusem i dobrze Go znać. Dziś łatwo dostępne jest dla nas Słowo Boże, w którym zapisane są dzieła i nauki Jezusa, zostawił nam Eucharystię, w której sam żyje, zostawił nam Kościół. Czasami zastanawiamy się, dlaczego Bóg wybrał kogoś na księdza, a może zgodnie z naszą logiką ta osoba nie jest najlepszym materiałem na kapłana. Odpowiedź możemy znaleźć w dzisiejszej Ewangelii. Jezus nie wybrał tych, którzy są najlepsi, którzy wygrali jakieś zawody, tych, którzy są najmądrzejsi i najzdolniejsi, ale po prostu – wybrał tych, których sam chciał.

Reklama

S.H.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-12-27 10:49

Ocena: +33 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na pustyni życia

Niedziela Ogólnopolska 12/2017, str. 33

[ TEMATY ]

Ewangelia

homilia

A6U571N / Foter.com / CC BY

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli nas dotyczy, przynosi nam pouczenie. My, jak Żydzi z pierwszego czytania, idąc przez pustynię życia, często żądamy cudu od Boga. Nawet jeżeli jak oni nosimy w sobie szemranie przeciwko Bogu, przeciwko Kościołowi, On mimo szemrania ludu przychodzi z pomocą. Bóg robi takie cuda, że jeszcze żyję, że jestem zdrowy, że mam co robić, ale okazuje się, że to jeszcze nie zaspokaja moich pragnień – pragnienia szczęścia, pragnienia miłości.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 43. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości

2024-06-16 14:53

[ TEMATY ]

Apostolstwo trzeźwości

Jasna Góra/Facebook

Pod hasłem „Trzeźwość jest Polską racją stanu” odbyła się na Jasnej Górze dwudniowa, 43. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. Doroczne spotkanie to modlitwa o trzeźwość i odnowę moralną naszej Ojczyzny.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, bp Tadeusz Bronakowski, przed Cudownym Obrazem Matki Bożej zawierzał Ojczyznę i wszystkich zaangażowanych w Apostolstwo Trzeźwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję