Reklama

Dzień Papieski w brzozowskiej szkole

Niedziela 13 października obchodzona była w całej Polsce jako Dzień Papieski. Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowie przez 3 tygodnie przygotowywali się do konkursów zaplanowanych z okazji Dnia Papieskiego. Projekt uroczystości opracowały nauczycielki Zofia Dąbrowska, Wioletta Wyskiel i Jolanta Krzysik. Przydzielono zadania poszczególnym klasom, szukano sponsorów nagród. Jako pierwsi włączyli się do pracy harcerze, którzy pod opieką instruktorów Marty Płońskiej, Adama Kopczyka i Tomasza Zakielarza przeprowadzili 13 października br. na placu kościelnym zbiórkę pieniędzy na rzecz fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspomagając w ten sposób zdolne dzieci z ubogich rodzin. Zebrano ponad 2 tys. zł. Również w niedzielę uczniowie klas szóstych wraz z chórem szkolnym zaprezentowali dla rodziców program artystyczny Jan Paweł II - Świadek Nadziei.
16 października dzień upamiętniający 24. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową miał szczególną oprawę w brzozowskiej szkole. O godzinie 8.00 wszyscy uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ojca Świętego sprawowanej przez proboszcza ks. Jana Strojka. Na terenie szkoły odbyły się finały różnych konkursów związanych z osobą Jana Pawła II. W szkolnych murach rozbrzmiewały słowa piosenek "Arki Noego", bądź innych, przypominających osobę Papieża. Dzień zakończyła uroczysta akademia w sali brzozowskiego kina, gdzie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli możliwość obejrzeć program poetycko-muzyczny przygotowany przez Zofię Dąbrowską, Jolantę Krzysik, Barbarę Szurlas i s. Zdzisławę Uryć. Scenografię opracowały Elżbieta Wyżykowska i Lucyna Dobrowolska. Podczas akademii wręczono nagrody za udział: w konkursie wiedzy o życiu i pontyfikacie Ojca Świętego (drużynowym), przygotowanym pod opieką s. Zdzisławy Uryć i Wioletty Wyskiel; konkursie na najpiękniejszy list do Papieża - opiekun Stanisław Hawrot; konkursie prac plastycznych w kategorii Portret Ojca Świętego oraz Plakat o pontyfikacie Jana Pawła, przygotowanym pod opieką Lucyny Dobrowolskiej i Elżbiety Wyżykowskiej; konkursie na najciekawszy album o tematyce papieskiej z dowolnie wybranym tytułem, przygotowanym pod opieką Marty Płońskiej. W klasach pierwszych przeprowadzono konkurs rysunkowy Jan Paweł II - przyjaciel dzieci, w klasach drugich odbyła się projekcja filmu o Ojcu Świętym i minikonkurs na w/w temat. Klasy trzecie uczestniczyły w zgaduj-zgaduli o Ojcu Świętym.
Uroczystość rozdania nagród zaszczycili swoją obecnością: ks. infułat Julian Pudło, sekretarz Gminy Brzozów Ewa Tabisz, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Piotr Stańko, dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie Halina Kościńska i historyk muzeum Beata Bodzioch-Kaznowska oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzozowie Józefa Rzepka.
Na zakończenie wręczono podziękowania sponsorom oraz osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej w Brzozowie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwóch pro-liferów przejdzie ponad 3 tys. km z Jasnej Góry do Fatimy

2021-06-11 17:53

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Fatima

Adobe.Stock

Przed nimi ponad 3 tys. km i 92 dni pieszej wędrówki. Dziś z Jasnej Góry do Fatimy wyruszyło dwóch pątników: Marek Grygierek i Mariusz Piotrowski. Trud pielgrzymki ofiarują jako wotum dziękczynne za ograniczenie aborcji w Polsce. Pielgrzymi pragną dalej prosić Maryję o ocalenie wszystkich dzieci przed aborcją.

Marek Grygierek pochodzi z Jastrzębia-Zdroju, na co dzień pracuje w kopalni w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

CZYTAJ DALEJ

Euro 2020 - na żywo

2021-06-11 10:10

PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

12.06.2021, 19:40

Duńczyk Christian Eriksen został przetransportowany do szpitala, a jego stan jest stabilny - poinformowała UEFA na Twitterze. Piłkarz nagle zasłabł w trakcie meczu grupowego mistrzostw Europy z Finlandią. Telewizja DR1 podała, że miał atak serca, ale żyje i jest przytomny.

"Działać na chwałę Bożą" - 10 lat Akcji Katolickiej na wrocławskim Nowym Dworze

2021-06-12 19:04

ks. Łukasz Romańczuk

Członkowie Akcji Katolickiej niosą sztandar

Członkowie Akcji Katolickiej niosą sztandar

Jubileusz 10-lecia parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, obchodzili jej członkowie w parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze.  

Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Piłat - asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. We wstępie do liturgii, ks. Krzysztof Hajdun, proboszcz parafii porównał występujące w Ewangelii ziarnko gorczycy do momentu przyjęcia Sakramentu Chrztu, co prowadzi do wzrostu u człowieka wiary, nadziei i miłości - Tak też dzieje się z dziełami, które rozrastają się w Kościele. Ludzie tworzący te dzieła powiększają jej duchowe dobra poprzez modlitwę, sakramenty, charyzmaty przypisane danym grupom. I przez to stają się piękne. - mówił ks. K. Hajdun i dodał: - Minęło już 10 lat, kiedy reaktywowany został oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii. Wyrażamy naszą radość, że to dzieło trwa i się wciąż rozrasta. Dziś, wraz z ks. Łukaszem Piłatem, odpowiedzialnym w naszej diecezji za Akcję Katolicką, dziękujemy za 10 lat tego dzieła w naszej wspólnocie. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję