Reklama

Do Aleksandry

Człowiek jest piękny

Droga Pani Redaktor,
Świat jest piękny, przyroda jest piękna, człowiek jest piękny - bo Stwórca wszystkiego jest Piękny. Człowiek obdarzony wolną wolą zachowuje piękno, jeżeli dobrze wybiera. Złe, grzeszne wybory powodują cierpienia i pozbawiają piękna. Posłany na ziemię przez Ojca, Jezus Chrystus sam, bez żadnej winy, cierpiał za nasze grzechy, swoim cierpieniem wykupił nas z niewoli szatana. Bezgrzeszna Matka Jego współcierpiała z Nim. Potrzebne jest uświadomienie sobie własnych win i pojednanie. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego!
W Komunii św. przychodzi do nas Chrystus, wówczas duchowo przebywa w nas także Bóg Ojciec i Duch Święty. Przyjmując i adorując Go, otrzymujemy natchnienia i siły do poznawania woli Bożej, unikania zła i pełnienia dobrych uczynków.
Krzysztof z Cieszyna
PS! Dziękuję za rozmowy, audycje, artykuły i komentarze. Szczęść Boże! K.

Pan Krzysztof to prawdziwie Boży człowiek! Jego życie to nieustanna służba Bogu i ludziom. Aż się dziwię, że jedna z Czytelniczek miała kiedyś jakieś wątpliwości. No, ale trzeba się bliżej poznać, by móc wydać o kimś opinię. Oceniamy czasem pospiesznie, po kilku zdaniach, po kilku słowach.
Ale jest i druga strona medalu: że bywamy zbyt ufni! A to może być dla nas czasem nawet niebezpieczne. Sama się dziwię, że ludzie mówią o sobie tak otwarcie wiele rzeczy, nie znając tej drugiej osoby. Nie odmawiam nikomu dobrej woli, ale nie wszyscy zawsze podchodzą do nas z dobrymi zamiarami. Potrzebna jest choćby lekka powściągliwość, zanim do kogoś bardziej się zbliżymy. To, że ktoś deklaruje się jako czytelnik „Niedzieli”, jeszcze nie jest wystarczającą rekomendacją. Nawet wilk potrafi nałożyć na siebie skórę owcy!

Aleksandra

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunia Święta i na rękę i do ust

[ TEMATY ]

Msza św.

komunia święta

Bożena Sztajner/Niedziela

Przy okazji pandemii rozgorzał na nowo spór dotyczący sposobu przyjmowania Komunii Świętej. Jakie formy jej przyjmowania są dozwolone w Kościele Katolickim? Czy któraś z nich jest godniejsza? I czy kapłan ma prawo odmówić wiernemu udzielenia Ciała Pańskiego ze względu na preferowany przez niego sposób komunikowania? Na te i inne pytanie odpowiadał ksiądz Paweł Cieślik.

Liturgista przypomniał równocześnie historię przyjmowania Ciała i Krwi Pańskiej w liturgii rzymskiej - W starożytności komunikowano (przyjmowano Komunię Świętą) pod dwiema postaciami. Ciało Pańskie przyjmowano w taki sposób, że dłonie - osoba przystępująca do Komunii, miała złożyć, tak jakby na kształt krzyża, i właśnie na jedną z tych dłoni kapłan kładł konsekrowana hostię - Ciało Pańskie. Wierni je spożywali, a następnie udawali się obok do diakona, spożywając Krew Pańską z kielicha. Taka forma przyjmowania Komunii Świętej, istniała mniej więcej do IX wieku.

CZYTAJ DALEJ

Premier Morawiecki zaapelował o zwołanie nadzwyczajnego szczytu RE ws. Białorusi

2020-08-10 09:32

[ TEMATY ]

Białoruś

Mateusz Morawiecki

KPRM

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w liście do szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o zwołanie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej w sprawie sytuacji na Białorusi - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Z kolei w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej kancelarii premiera podkreślono, że po wyborach prezydenckich na Białorusi, jakie zostały przeprowadzone w niedzielę, władza użyła siły przeciwko swoim obywatelom, którzy domagają się zmian w kraju.

"Musimy solidarnie wesprzeć Białorusinów w ich dążeniu do wolności. Stąd też inicjatywa szefa polskiego rządu, aby nad tą sprawą pochyliła się Rada Europejska" - czytamy w komunikacie.

Demonstracje protestacyjne i starcia z milicją wybuchły w Mińsku po ogłoszeniu wyników oficjalnego badania exit poll, według którego w niedzielnych wyborach prezydenckich zwyciężył obecny szef państwa Alaksandr Łukaszenka uzyskując blisko 80 proc. głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska mniej niż 10 proc. głosów. Demonstracje odbyły się także w kilku innych miastach Białorusi.

Białoruskie służby siłowe potwierdziły zastosowanie "specjalnych środków" przeciwko uczestnikom demonstracji w Mińsku - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek rzeczniczka MSW Białorusi Olga Czemodanowa.

Centrum Wiasna podało w poniedziałek, że co najmniej jedna osoba zginęła, 120 zatrzymano w starciach policji z demonstrantami po wyborach prezydenckich.

Według wstępnych wyników niedzielnych wyborów prezydenckich na Białorusi - jak poinformowała poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza - urzędujący prezydent Alaksandr Łukaszenka otrzymał 80,2 proc. głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska - 9,9 proc. Jeżeli oficjalne wyniki wyborów potwierdzą tę informację, będzie to już szósta kadencja Łukaszenki, który prezydentem Białorusi jest od roku 1994. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ godl/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję