Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy szczerze szukam prawdy?

Rozważania do Ewangelii Mk 8, 11-13.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 12 lutego

• Jk 1, 1-11 • Ps 119 (118) • Mk 8, 11-13

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął głęboko w duszy i rzekł: «Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu». I zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę.

Reklama

Czasami ktoś podejmuje rozmowę, aby znaleźć coś, czym będzie mógł nam zaszkodzić. Tak zdarzało się często w przypadku rozmowy faryzeuszy z Jezusem. Jezus wyczuwa ich intencje, uczucia. Rozumie sposób myślenia ludzi, którzy z Nim rozmawiają. Faryzeusze w dzisiejszej Ewangelii nie szukają prawdy o Jezusie, nie troszczą się też o innych, którym chcieliby pomóc. W swojej przewrotności i chęci zniszczenia Jezusa chcą znaku – a więc jakiegoś cudu, czegoś spektakularnego. Być może chcą tego tylko po to, by mogli Mu zrobić jakieś zarzuty, np. że nie wypełnił przy tym któregoś przepisu ich tradycji, choć tak naprawdę to Jezus mógłby ich uczyć, jak Bóg chce, by żyli. Jezus nie przyszedł, by dawać ludziom pokazy swoich cudownych umiejętności, choć z wielu innych fragmentów Ewangelii wiemy, że gdy chodziło rzeczywiście o pomoc ludziom, był pełen empatii, współczucia i potrafił godzinami poświęcać im swój czas i pomagać im. Również gdy chodziło o prawdziwy dialog i szukanie prawdy, Jezus potrafił poświęcać czas ludziom również z grupy faryzeuszy – jak np. Nikodemowi (zob. J 3). Jakie są moje intencje w różnych relacjach z ludźmi? Czy szczerze szukam prawdy? Czy – jak Chrystus – kieruję się miłością do każdego człowieka?

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-01-05 09:29

Ocena: +28 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie Jezus Chryste, Twoja Krew oczyszcza i umacnia każdego

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

CANVA

Rozważania do Ewangelii J 20, 19-31.

Niedziela, 16 kwietnia 2023. Niedziela Miłosierdzia Bożego

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa przy krzyżu słynącym szczególnymi łaskami

2024-02-23 18:58

[ TEMATY ]

Jasna Góra

krzyż

Wielki Post

BPJG

W piątki Wielkiego Postu i w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli tylko sześć razy w roku - odprawiana jest liturgia Mszy św. przy słynącym szczególnymi łaskami ołtarzu z krzyżem i figurą Chrystusa. Krucyfiks ten znajduje się w bocznym ołtarzu w Kaplicy Matki Bożej.

„Celebracja Eucharystii, przy Jezusie Ukrzyżowanym podkreśla wymiar pasyjny Wielkiego Postu” - mówi paulin o. Dariusz Kropacz

CZYTAJ DALEJ

12 kandydatów do diakonatu stałego

2024-02-26 07:24

ks. Waldemar Wesołowski

W II niedzielę Wielkiego Postu w legnickiej katedrze podczas Mszy św. biskup Andrzej Siemieniewski przyjął do grona kandydatów do diakonatu stałego 12 mężczyzn.

Diakonat jest pierwszym stopniem święceń, poprzez który diakoni zostają włączeni do stanu duchownego. Diakonat stały, choć znany już z Dziejów Apostolskich, jest nowością w polskim Kościele. Jak podkreśla ks. Tomasz Czernik, odpowiedzialny za formację diakonów stałych, odkrywamy na nowo ten skarb Kościoła, który ubogaca pracę duszpasterską w parafiach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję