Reklama

Wiadomości z podlasia

Niedziela podlaska 48/2002

Od października br. funkcję diecezjalnego duszpasterza nauczycieli zaczął pełnić ks. dr Sławomir Mazur. Przez ostatnich 12 lat nauczycielami opiekował się duchowo ks. dr Tadeusz Syczewski.

13 listopada w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie ks. Zbigniew Grabowski - diecezjalny referent do spraw misyjnych, przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej i wygłosił kazanie w intencji zmarłych misjonarzy i zmarłych rodziców misjonarzy. W nabożeństwie uczestniczyli alumni Seminarium.

15 listopada w Kurii Biskupiej w Drohiczynie, z udziałem bp. Antoniego Dydycza, odbyło się spotkanie Księży Dziekanów z diecezji drohiczyńskiej. Konsekwencją tego spotkania są konferencje duszpasterskie w poszczególnych dekanatach.

16 listopada w parafii pw. św. Zygmunta w Kleszczelach została poświęcona odremontowana przez proboszcza, ks. Antoniego Kunickiego plebania parafialna. Poświęcenia budynku w imieniu bp. Antoniego Dydycza dokonał ks. prał. Zbigniew Rostkowski - notariusz Kurii.

17-18 listopada bp Antoni Dydycz dokonał wizytacji kanonicznej w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrożanach. Proboszczem parafii powstałej w 1480 r., liczącej ok. 1500 wiernych, jest od 1998 r. ks. Stanisław Grochowski. Funkcję wikariusza i prefekta szkół pełni ks. Paweł Rytel-Andrianik.

18 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Komitetu Organizacyjnego XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Religijnej. W spotkaniu uczestniczyło 19 księży z czterech Zespołów: Organizacyjnego, Administracyjnego, Merytorycznego i Ekonomicznego. Nasza diecezja w roku szkolnym 2002/2003 jest organizatorem XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Religijnej pod hasłem "Bóg bogaty w Miłosierdzie". Odpowiedzialnym za całość przygotowania jest ks. dr Zbigniew Rycak - dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej przy Kurii Diecezjalnej.

19 listopada w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji wszystkich zmarłych kapłanów naszej diecezji, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. inf. Eugeniusz Borowski. W modlitwach za zmarłych kapłanów uczestniczyło ponad 50 księży z całej diecezji drohiczyńskiej, siostry zakonne i wierni świeccy z Siemiatycz. Przy okazji wspólnej modlitwy kapłańskiej ks. inf. E. Borowski poświęcił dwie nowe sale katechetyczne pod plebanią oraz tablicę pamiątkową ufundowaną przez Sybiraków ku czci zmarłego w czerwcu br. ks. prał. Józefa Horodeńskiego. Tablicę umieszczono wewnątrz świątyni.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja opolska: neoprezbiterzy posłani do parafii

2021-06-09 10:14

[ TEMATY ]

Opole

zmiany księży

zmiany personalne

diecezja.opole.pl

3 neoprezbiterów z diecezji opolskiej zostało posłanych na parafie.

Ks. Michał Banaś pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach. Urodził się 25 lutego 1992 r. jako syn Sławomira i Joanny. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa – brata i siostrę. Szkołę średnią ukończył w Nysie, a po zdaniu egzaminu maturalnego studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna uzyskując licencjat. Pracę magisterską pt. „Stosowanie nowych mediów w głoszeniu słowa Bożego na przykładzie działalności o. Adama Szustaka OP” napisał na seminarium naukowym z homiletyki, mediów i komunikacji pod kierunkiem ks. prof. Marka Lisa. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa pochodzące z Listu do Rzymian „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen”. Zainteresowaniami teologicznymi są teologia pastoralna oraz zagadnienia związane z homiletyką oraz mediami. Poza tym interesuje się turystyką, lotnictwem cywilnym, gotowaniem, majsterkowaniem, oraz lubi jazdę na rowerze.

CZYTAJ DALEJ

Oficjalna piosenka Euro 2020

2021-06-11 11:05

[ TEMATY ]

Euro 2020

Youtube.com

Jak każdy turniej, również UEFA Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Utwór "We Are The People" stworzyli Bono i The Edge z U2 oraz DJ Martin Garrix.

CZYTAJ DALEJ

ME 2021 - Belgia - Rosja 3:0

2021-06-12 23:04

[ TEMATY ]

Euro 2020

PAP

Belgia, mimo sporych kłopotów kadrowych, jest uznawana za jednego z faworytów mistrzostw Europy. W sobotni wieczór w Sankt Petersburgu w pełni potwierdziła te przewidywania.

Grupa B: Belgia - Rosja 3:0 (2:0).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję