Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Promienie miłosierdzia ze Szczyrkowskiej Góry Błogosławieństw

Niedziela bielsko-żywiecka 41/2012, str. 1

[ TEMATY ]

Kościół

miłosierdzie

MICHAŁ GRYGIEREK

Poświęcenie tryptyku w sanktuarium na Górce

Poświęcenie tryptyku w sanktuarium na Górce

23 września w sanktuarium maryjnym na Górce w Szczyrku bp Tadeusz Rakoczy dokonał poświęcenia wotywnego ołtarza za dar beatyfikacji bł. Jana Pawła II – „Tryptyku Miłosierdzia”

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11. Biskup został powitany na placu przed sanktuarium przez księdza kustosza Marka Kaczmarczyka SDB, ekonoma krakowskiej prowincji salezjanów – ks. Gabriela Stawowego i proboszcza szczyrkowskiej parafii św. Jakuba – ks. kanonika Andrzeja Loranca. W imieniu pielgrzymów pasterza diecezji powitały dzieci i młodzież z Zespołu Regionalnego „Klimczok” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic.
Msza św. rozpoczęła się o godz. 11.15. Połączone chóry sanktuarium i z Pawłowic Śląskich wraz Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Łodygowic wykonały utwór H. J. Botora „Misericordias Domini”.
Po pozdrowieniu i powitaniu przez ks. kustosza Marka Kaczmarczyka SDB, nastąpił obrzęd poświęcenia ołtarza. Następnie ksiądz biskup oddał cześć relikwiom krwi bł. Jana Pawła II.
W homilii hierarcha wyraził wdzięczność obecnym w sanktuarium pielgrzymom za nieustanną modlitwę, która płynie do Boga za pośrednictwem Szczyrkowskiej Wspomożycielki i Królowej Beskidów od 118 lat. Odnosząc się do niedzielnej liturgii słowa, pasterz naszej diecezji zachęcił wiernych do rozkrzewiania wyobraźni miłosierdzia, którą tak gorliwie głosili św. Siostra Faustyna i bł. Jan Paweł II. „Bóg podtrzymuje nas i chroni od zła. Prowadzi po drogach życia, wspiera, gdy jesteśmy słabi. To dla nas, ludzi grzesznych zesłał na świat swojego jednorodzonego Syna. (…) Jezus Chrystus, nasz Pan, nie przyszedł po to, aby mu służono, ale żeby służył. Całe Jego życie było ofiarną służbą i do niej przygotowywał także swoich uczniów” – mówił biskup.
Ołtarz został wykonany przez pracownię Ewy i Piotra Kłosków ze Szczyrku. W nastawie umieszczono obraz Jezusa Miłosiernego, św. Siostry Faustyny Kowalskiej i bł. Jana Pawła II, a w balaskach u wejścia do kaplicy mieszczącej dzieło (nazwanej od dziś Kaplicą Miłosierdzia) znajduje się relikwiarz na kształt papieskiego herbu mieszczący relikwie krwi Papieża Polaka.

2012-10-10 11:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kult Bożego Miłosierdzia w Meksyku – rozmowa z br. Michałem Szczygiołem SAC

[ TEMATY ]

miłosierdzie

BOŻENA SZTAJNER/NIEDZIELA

Rozwój kultu Bożego Miłosierdzia Meksykanie zawdzięczają ogromnemu deficytowi miłości miłosiernej – mówi pallotyn br. Michał Szczygioł z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Tenango del Aire – niedaleko stolicy Meksyku.

KAI: Skąd kult Bożego Miłosierdzia w Meksyku?

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka seniorów i wolontariuszy

2021-09-21 16:11

[ TEMATY ]

seniorzy

Parafialne Zespoły Caritas

Fb/CaritasDiecezjiZielonogorskoGorzowskiej

Członkowie Klubu Seniora „Babie lato” i wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas z parafii Chrystusa Króla w Tuplicach wybrali się na pielgrzymkę na Podlasie – informuje Caritas diecezjalna.

Wyjazd odbył się w dniach 13-17 września. Na pielgrzymim szlaku znalazły się takie miejsca jak: Białystok , Tykocin, Supraśl, Narew, Soce, Bohoniki , Puszcza Białowieska czy Sokółka. Opiekę duchową nad uczestnikami wyjazdu sprawował ks. Leszek Białuga. Szczegółową relację z poszczególnych dni znaleźć można na parafialnym Facebooku. Zapraszamy do galerii zdjęć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję