Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Promienie miłosierdzia ze Szczyrkowskiej Góry Błogosławieństw

Niedziela bielsko-żywiecka 41/2012, str. 1

[ TEMATY ]

Kościół

miłosierdzie

MICHAŁ GRYGIEREK

Poświęcenie tryptyku w sanktuarium na Górce

Poświęcenie tryptyku w sanktuarium na Górce

23 września w sanktuarium maryjnym na Górce w Szczyrku bp Tadeusz Rakoczy dokonał poświęcenia wotywnego ołtarza za dar beatyfikacji bł. Jana Pawła II – „Tryptyku Miłosierdzia”

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11. Biskup został powitany na placu przed sanktuarium przez księdza kustosza Marka Kaczmarczyka SDB, ekonoma krakowskiej prowincji salezjanów – ks. Gabriela Stawowego i proboszcza szczyrkowskiej parafii św. Jakuba – ks. kanonika Andrzeja Loranca. W imieniu pielgrzymów pasterza diecezji powitały dzieci i młodzież z Zespołu Regionalnego „Klimczok” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic.
Msza św. rozpoczęła się o godz. 11.15. Połączone chóry sanktuarium i z Pawłowic Śląskich wraz Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Łodygowic wykonały utwór H. J. Botora „Misericordias Domini”.
Po pozdrowieniu i powitaniu przez ks. kustosza Marka Kaczmarczyka SDB, nastąpił obrzęd poświęcenia ołtarza. Następnie ksiądz biskup oddał cześć relikwiom krwi bł. Jana Pawła II.
W homilii hierarcha wyraził wdzięczność obecnym w sanktuarium pielgrzymom za nieustanną modlitwę, która płynie do Boga za pośrednictwem Szczyrkowskiej Wspomożycielki i Królowej Beskidów od 118 lat. Odnosząc się do niedzielnej liturgii słowa, pasterz naszej diecezji zachęcił wiernych do rozkrzewiania wyobraźni miłosierdzia, którą tak gorliwie głosili św. Siostra Faustyna i bł. Jan Paweł II. „Bóg podtrzymuje nas i chroni od zła. Prowadzi po drogach życia, wspiera, gdy jesteśmy słabi. To dla nas, ludzi grzesznych zesłał na świat swojego jednorodzonego Syna. (…) Jezus Chrystus, nasz Pan, nie przyszedł po to, aby mu służono, ale żeby służył. Całe Jego życie było ofiarną służbą i do niej przygotowywał także swoich uczniów” – mówił biskup.
Ołtarz został wykonany przez pracownię Ewy i Piotra Kłosków ze Szczyrku. W nastawie umieszczono obraz Jezusa Miłosiernego, św. Siostry Faustyny Kowalskiej i bł. Jana Pawła II, a w balaskach u wejścia do kaplicy mieszczącej dzieło (nazwanej od dziś Kaplicą Miłosierdzia) znajduje się relikwiarz na kształt papieskiego herbu mieszczący relikwie krwi Papieża Polaka.

2012-10-10 11:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przywódca czy sługa?

2020-09-30 11:17

Niedziela Ogólnopolska 40/2020, str. 26-27

[ TEMATY ]

Kościół

Adobe.Stock

O służbie i zarządzaniu we wspólnocie Kościoła z dr Marią Czajkowską i dr. Maciejem Malarskim z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, prowadzącymi w archidiecezji łódzkiej warsztaty dla księży, rozmawia ks. Paweł Gabara.

Ks. Paweł Gabara: Kiedy narodziła się myśl zorganizowania warsztatów z przywództwa dla kapłanów?

Dr Maria Czajkowska: Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprosił mnie na spotkanie, na którym powiedział, że już od dłuższego czasu myślał o zorganizowaniu warsztatów z przywództwa dla księży. W tej rozmowie usłyszałam, że podjął taką decyzję po pobycie w Ziemi Świętej, gdzie uczestniczył w konferencji o podobnej tematyce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Weź udział w Dniu św. Franciszka

2020-09-30 22:22

Archiwum Fundacji Brat Słońce

Już po raz dziewiąty Fundacja Brat Słońce zaprasza do wspólnego przeżywania Dnia św. Franciszka.

Dziewiąty krakowski Dzień św. Franciszka odbędzie się 4 października na placu Franciszkańskim pod hasłem "Ekologia - od Franciszka do Franciszka". Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza św. w bazylice św. Franciszka z Asyżu o godz. 11.

– Dzień św. Franciszka to najlepsza okazja, aby w przystępny sposób i w duchu franciszkańskim rozważyć niezwykle aktualny i potrzebny w tych czasach temat ekologii oraz… po prostu dobrze się bawić – mówi Karolina Górska, koordynator projektu.

W programie znalazły się m.in. warsztaty ekologiczne prowadzone przez Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu o 12, 13 i 15 czy wykład o najważniejszych przesłankach Encykliki papieża Franciszka Laudato si' o 14.30. Dla młodszych uczestników przewidziano atrakcje – warsztaty z tematyki ochrony zwierząt oraz konkurs prac rysunkowych. Zwycięzcy otrzymają książki o ekologii.

– Z ciekawostek: na 14.15 zaplanowane jest błogosławieństwo zwierząt – zabierzcie koniecznie swoje pupile – informuje Karolina. – Jak co roku zaprosiliśmy też do udziału różne działa franciszkańskie – spotkacie u nas przedstawicieli Misji Franciszkańskich czy Wydawnictwa Bratni Zew oraz wielu innych. Zostaną też wystawione dwie wystawy – dodaje.

Szczegóły dot. wydarzenia znajdują się na stronie Fundacji Brat Słońce na Facebooku oraz stronie internetowej: www.bratslonce.pl.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję