Reklama

Wiara

Nowenna przed jubileuszem 2000 lat od lat zmartwychwstania Chrystusa

Wielka Nowenna przygotowująca do Jubileuszu 2000 lat od Zmartwychwstania Chrystusa rozpocznie się w niedzielę 15 czerwca w bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Zainauguruje ją podczas Mszy św. abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych. Nowenna potrwa do 2033 roku.

„Odtąd, każdego miesiąca, aż do roku 2033, w bazylice Grobu Bożego w Miechowie biskupi i kapłani – członkowie zakonu bożogrobców będą sprawować Msze św. ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego, jako przygotowanie do Wielkiego Jubileuszu 2000 lat od Zmartwychwstania Chrystusa” – wyjaśnia proboszcz parafii, ks. kan. Mirosław Kaczmarczyk.

Reklama

Podczas Mszy na rozpoczęcie nowenny zaplanowano kolejną inwestyturę bożogrobców - do grona członków Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie zostanie włączony abp Zimowski.

Ostatnia inwestytura miała miejsce 7 czerwca w bazylice kieleckiej, pod przewodnictwem bp. Kazimierza Ryczana. W szeregi bożogrobców włączono wówczas dwadzieścia osób z całej Polski.

2014-06-13 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Proboszczowie prosili o świętość

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 43/2019, str. 1

[ TEMATY ]

modlitwa

wiara

Ks. Adrian Put

Po katechezie można było zadać o. Michałowi pytania dotyczące Eucharystii

Po katechezie można było zadać o. Michałowi pytania dotyczące Eucharystii

W sobotę 19 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu zebrali się księża proboszczowie naszej diecezji. Przyjechali, aby modlić się o świętość. Świętość dla siebie i wszystkich kapłanów

Nieczęsto mamy możliwość, aby być w tej szczególnej wspólnocie kapłańskiej, jaką są proboszczowie. To nasze spotkanie, jak wierzę głęboko z potrzeby serca, jest wołaniem o świętość kapłanów. Modlimy się także o dzieło powołań. Patrząc na współbrata, chcemy zanurzyć się w tajemnice obecności Boga, w Jego wielkiej łasce i miłości. I tę miłość chcemy przekazać dalej – powiedział bp Tadeusz Lityński, wyjaśniając sens spotkania.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce obchodzimy 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Po śladach misjonarza Afryki

2021-09-19 15:08

Ks. Wojciech Kania

W Hucie Komorowskiej miała miejsce uroczystość ku czci kardynała Adama Kozłowieckiego.

Dnia 19 września odbyły się w Hucie Komorowskiej XIV Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. Mszę św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza koncelebrowali w miejscowej świątyni parafialnej bp Edward Frankowski stojący na czele fundacji „Serce bez granic” zainspirowanej postacią kardynała Kozłowieckiego oraz przybyli kapłani. W modlitwie uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele fundacji „Serce Bez Granic”, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz parafianie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję