Reklama

Zaproszenia

Święto Patrona Bełchatowa

Dużymi krokami zbliżają się tegoroczne obchody Dni Patrona Bełchatowa - św. Jana Pawła II. Prezydent Marek Chrzanowski do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaprasza wszystkich mieszkańców - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Główne obchody Dnia Patrona odbędą się w niedzielę, 15 czerwca. Rozpoczną się o godz. 11:45 spotkaniem pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy ul. Kościuszki, gdzie mieszkańcy, przedstawiciele władz, szkół oraz organizacji pozarządowych i stowarzyszeń złożą pamiątkowe kwiaty. Punktualnie o godz. 12:00 w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Bełchatowian przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w duchu wdzięczności za kanonizację. Nabożeństwu będzie przewodniczyć Jego Ekscelencja ks. Prałat Krzysztof Nykiel, Regens Trybunału Penitencjarii Apostolskiej w Rzymie. Tuż po mszy św. - o godz. 13:30 w Oratorium im. Jana Pawła II odbędzie się wernisaż wystawy „Kanonizacja Jana Pawła II w obiektywie Bełchatowian”.

Reklama

Po południu, po raz drugi ulicami naszego Miasta przejdzie „Marsz dla życia i rodziny”. Bełchatowianie, podobnie jak mieszkańcy ponad stu innych polskich miast, będą promować rodzinę oraz życie, jako wartości ponadczasowe i fundamentalne cywilizacji. Marsz wyruszy o godz. 15:00 z Placu Narutowicza. Następnie przejdzie ulicami: 19-go Stycznia, Kwiatową, 1-go Maja, Kościuszki - do Ogrodu parafii pw. Narodzenia NMP. Miejsce zakończenia marszu nie jest przypadkowe.

>>> Marsz dla życia i rodziny - czytaj więcej...
http://www.belchatow.pl/index.php/marsz-dla-zycia-i-rodziny

O godz. 16:00 właśnie w Ogrodach rozpoczną się XIX Bełchatowskie Dni Rodziny - Festyn Rodzinny „Rodzina z patronem Miasta Bełchatowa”. W programie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Wśród nich m.in. występ laureatów I Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej, loteria fantowa, gry, zabawy oraz konkursy sportowe i rysunkowe z nagrodami. Podczas festynu będzie można także uzyskać informacje dotyczące Bełchatowskiej Karty Rodzina 3+ oraz uzyskać porady w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Dodatkowo w godz. 9:00-18:00 bełchatowianki w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Mammobus będzie podstawiony na Placu Narutowicza. Na zakończenie pikniku - o godz. 18:30 ze swoim koncertem wystąpi zespół „Trzecia Godzina Dnia”.

Reklama

>>> XIX Bełchatowskie Dni Rodziny - sprawdź program
http://www.belchatow.pl/index.php/rodzinny-festyn-w-ogrodach

Dzień Patrona Miasta to także szereg imprez towarzyszących. 13 czerwca uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w XI edycji konkursu „Pontyfikat Jana Pawła II”. Trzyosobowe zespoły zmierzą się z testami, krzyżówkami i zagadkami. Spróbują także swoich sił w śpiewaniu i malowaniu. Konkurs, którego organizatorami są SP nr 5 i SP nr 13, odbędzie się w Sali Herbowej bełchatowskiego Urzędu Miasta. Początek o godz. 10:30. Dzień później - 14 czerwca zapraszamy na Plac Narutowicza, gdzie o godz. 11:00 rozpocznie się piknik rodzinny w ramach kampanii samorządu województwa łódzkiego pn. „Rodzinnej Energii Moc”. Nieco później - o godz. 14:30 spod kościoła na os. Dolnośląskim wyruszy „Rodzinny Rajd Rowerowy” zorganizowany przez Grupę „Prawda” i Załogę Rowerową „Zgrzyt”. Z kolei o godz. 15:20 na scenie plenerowej MCK PGE Giganty Mocy rozpocznie się „Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014”, czyli happening „Zryw wolnych serc”.

2014-06-13 13:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkania dla mężczyzn - Donald Turbitt w Polsce

W dniach 27.03 - 6.04 będziemy gościli w Polsce Donalda Turbitta.

CZYTAJ DALEJ

Papież: synod to nie wymiana opinii, lecz słuchanie Ducha

2021-09-18 16:12

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP

W procesie synodalnym nie chodzi o gromadzenie różnych opinii, lecz o wsłuchanie się w Ducha Św. – mówił Papież podczas spotkania z przedstawicielami rzymskiej diecezji. Franciszek postanowił się z nimi spotkać w Watykanie, aby w ten sposób przygotować swoją diecezję na pierwszy etap procesu synodalnego, który ma miejsce właśnie na szczeblu lokalnym.

Papież zaznaczył na wstępie, że głównym zadaniem synodu jest właśnie wsłuchiwanie się w głos Boga, rozpoznanie Jego obecności, Jego przejścia i tchnienia życia. Franciszek przypominał, że tematem synodu jest właśnie synodalność.

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

2021-09-18 20:43

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Od piątku 17.09.2021 r do niedzieli 19.09.2021 r., w pokamedulskim klasztorze na Wigrach trwa zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Diecezja ełcka gości w tym czasie przedstawicieli KSM z 20 diecezji.

Zebrani na tym spotkaniu druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiają o sprawach ważnych dla ludzi młodych oraz podejmują wspólnie decyzje, które będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję