Reklama

Zaproszenia

Święto Patrona Bełchatowa

Dużymi krokami zbliżają się tegoroczne obchody Dni Patrona Bełchatowa - św. Jana Pawła II. Prezydent Marek Chrzanowski do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaprasza wszystkich mieszkańców - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Główne obchody Dnia Patrona odbędą się w niedzielę, 15 czerwca. Rozpoczną się o godz. 11:45 spotkaniem pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy ul. Kościuszki, gdzie mieszkańcy, przedstawiciele władz, szkół oraz organizacji pozarządowych i stowarzyszeń złożą pamiątkowe kwiaty. Punktualnie o godz. 12:00 w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Bełchatowian przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w duchu wdzięczności za kanonizację. Nabożeństwu będzie przewodniczyć Jego Ekscelencja ks. Prałat Krzysztof Nykiel, Regens Trybunału Penitencjarii Apostolskiej w Rzymie. Tuż po mszy św. - o godz. 13:30 w Oratorium im. Jana Pawła II odbędzie się wernisaż wystawy „Kanonizacja Jana Pawła II w obiektywie Bełchatowian”.

Po południu, po raz drugi ulicami naszego Miasta przejdzie „Marsz dla życia i rodziny”. Bełchatowianie, podobnie jak mieszkańcy ponad stu innych polskich miast, będą promować rodzinę oraz życie, jako wartości ponadczasowe i fundamentalne cywilizacji. Marsz wyruszy o godz. 15:00 z Placu Narutowicza. Następnie przejdzie ulicami: 19-go Stycznia, Kwiatową, 1-go Maja, Kościuszki - do Ogrodu parafii pw. Narodzenia NMP. Miejsce zakończenia marszu nie jest przypadkowe.

>>> Marsz dla życia i rodziny - czytaj więcej...
http://www.belchatow.pl/index.php/marsz-dla-zycia-i-rodziny

O godz. 16:00 właśnie w Ogrodach rozpoczną się XIX Bełchatowskie Dni Rodziny - Festyn Rodzinny „Rodzina z patronem Miasta Bełchatowa”. W programie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Wśród nich m.in. występ laureatów I Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej, loteria fantowa, gry, zabawy oraz konkursy sportowe i rysunkowe z nagrodami. Podczas festynu będzie można także uzyskać informacje dotyczące Bełchatowskiej Karty Rodzina 3+ oraz uzyskać porady w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Dodatkowo w godz. 9:00-18:00 bełchatowianki w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Mammobus będzie podstawiony na Placu Narutowicza. Na zakończenie pikniku - o godz. 18:30 ze swoim koncertem wystąpi zespół „Trzecia Godzina Dnia”.

Reklama

>>> XIX Bełchatowskie Dni Rodziny - sprawdź program
http://www.belchatow.pl/index.php/rodzinny-festyn-w-ogrodach

Dzień Patrona Miasta to także szereg imprez towarzyszących. 13 czerwca uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w XI edycji konkursu „Pontyfikat Jana Pawła II”. Trzyosobowe zespoły zmierzą się z testami, krzyżówkami i zagadkami. Spróbują także swoich sił w śpiewaniu i malowaniu. Konkurs, którego organizatorami są SP nr 5 i SP nr 13, odbędzie się w Sali Herbowej bełchatowskiego Urzędu Miasta. Początek o godz. 10:30. Dzień później - 14 czerwca zapraszamy na Plac Narutowicza, gdzie o godz. 11:00 rozpocznie się piknik rodzinny w ramach kampanii samorządu województwa łódzkiego pn. „Rodzinnej Energii Moc”. Nieco później - o godz. 14:30 spod kościoła na os. Dolnośląskim wyruszy „Rodzinny Rajd Rowerowy” zorganizowany przez Grupę „Prawda” i Załogę Rowerową „Zgrzyt”. Z kolei o godz. 15:20 na scenie plenerowej MCK PGE Giganty Mocy rozpocznie się „Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014”, czyli happening „Zryw wolnych serc”.

2014-06-13 13:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” odbędzie się w dniach 17-20 października 2013 r. w Kętach.

CZYTAJ DALEJ

Św. Agata

Niedziela Ogólnopolska 6/2006, str. 16

„IcoonAgatha” autorstwa Bergognone (1481-1522) - Transferred from nl.wikipedia(Original text 

Agata urodziła się w Palermo (Panormus) na Sycylii w bogatej, wysoko postawionej rodzinie. Wyróżniała się nadzwyczajną urodą.

Kwintinianus - starosta Sycylii zabiegał o jej rękę, mając na względzie nie tylko jej urodę, ale też majątek. Kiedy Agata dowiedziała się o tym, uciekła i ukrywała się. Kwintinianus wyznaczył nagrodę za jej odnalezienie, wskutek czego zdradzono miejsce jej ukrycia. Ponieważ Agata postanowiła swoje życie poświęcić Bogu, odrzuciła oświadczyny Kwintinianusa. Ten domyślił się, że ma to związek z wiarą Agaty i postanowił nakłonić ją do porzucenia chrześcijaństwa. W tym celu oddano Agatę pod opiekę Afrodyzji - kobiety rozpustnej, która próbowała Agatę nakłonić do uciech cielesnych i porzucenia wiary. Afrodyzja nie zdziałała niczego i po trzydziestu dniach Agatę odesłano z powrotem Kwintinianusowi, który widząc, że nic nie wskóra, postawił Agatę przed sobą jako przed sędzią i kazał jej wyrzec się wiary. W tamtym czasie obowiązywał wymierzony w chrześcijan dekret cesarza Decjusza (249-251). Kiedy Agata nie wyrzekła się wiary, poddano ją torturom: szarpano jej ciało hakami i przypalano rany. Agata mimo to nie ugięła się, w związku z czym Kwintinianus kazał liktorowi (katu) obciąć jej piersi. Okaleczoną Agatę odprowadzono do więzienia i spodziewano się jej rychłej śmierci.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież zapewnił o swej modlitwie za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-06 14:28

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty, za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kardynała Pietro Parolina wystosował telegramy kondolencyjne na ręce nuncjusza apostolskiego w Turcji arcybiskupa Marka Solczyńskiego oraz nuncjusza apostolskiego w Syrii, kardynała Mario Zenariego w związku tragicznym trzęsieniem ziemi, które minionej nocy nawiedziło południową Turcję i północną Syrię. Pociągnęło ono za sobą co najmniej 1 400 ofiar śmiertelnych.

W telegramie skierowanym na ręce papieskiego przedstawiciela w Turcji kard. Parolin zapewnił o duchowej bliskości Ojca Świętego wobec wszystkich poszkodowanych. „Powierzając tych, którzy zginęli miłosierdziu Wszechmogącego, składa serdeczne kondolencje tym, którzy opłakują ich stratę. Jego Świątobliwość modli się również, aby personel ratunkowy był wspierany w opiece nad rannymi i w trwających działaniach pomocowych Bożymi darami męstwa i wytrwałości” – napisał watykański sekretarz stanu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję