Reklama

Aspekty

Aby posługa była owocna

Kandydaci do święceń rozpoczęli już rekolekcje, które są bezpośrednim przygotowaniem duchowym do przyjęcia prezbiteratu i diakonatu. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

[ TEMATY ]

święcenia

bp Tadeusz Lityński

Zielona Góra

Gorzów Wielkopolski

Karolina Krasowska

Bp Tadeusz Lityński

Bp Tadeusz Lityński

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę 12 maja w kościołach naszej diecezji został odczytany komunikat Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu, w którym Pasterz diecezji nie tylko poinformował wiernych o dacie i miejscu uroczystości święceń, ale też poprosił wszystkich o modlitwę w intencji kandydatów.

Bp Tadeusz wspomniał początki wiary na naszych terenach oraz odniósł się do jubileuszu 900-lecia utworzenia diecezji lubuskiej. Nawiązał też do osobistego wymiaru więzi z Bogiem: – Z wdzięcznością myślimy o tych, dzięki którym wiara stała się dla nas osobistym i wspólnotowym doświadczeniem. Prosimy Boga, by i w nas wiara coraz bardziej nabierała kształtu; prosimy, by coraz bardziej stawała się wiarą dojrzałą – napisał. Aby mogło się to zrealizować, potrzeba pasterzy we wspólnocie Kościoła. Wielką radością są dlatego nadchodzące wydarzenia diecezjalne:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W sobotę, 18 maja, o godz. 11:00 w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze święcenia diakonatu z rąk bpa Adriana Puta przyjmie dwóch alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Będzie to kl. Jakub Błażyński z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu oraz kl. Jakub Cieplak z parafii pw. św. Henryka w Sulęcinie.

Święcenia prezbiteratu zostaną udzielone w sobotę, 25 maja, o godz. 11:00 w katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp. Święceń kapłańskich diakonowi Michałowi Kowalewskiemu pochodzącemu z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu udzieli bp Tadeusz Lityński.

Biskup Diecezjalny zaprosił na Eucharystię z udzieleniem święceń wszystkich diecezjan: – Wydarzenie święceń jest zawsze dla diecezji wielką radością, chciałbym Was zatem serdecznie na nie zaprosić, zarówno do Zielonej Góry jak i do Gorzowa Wlkp. – napisał bp Lityński.

2024-05-12 21:00

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasełka wprowadziły w klimat

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 1/2020, str. 3

[ TEMATY ]

jasełka

Gorzów Wielkopolski

Agata Zawadzka

Przywitać Jezusa przybyły gwiazdki i dzieci z wszystkich kontynentów

Przywitać Jezusa przybyły gwiazdki i dzieci z wszystkich kontynentów

Jedną z tradycji Przedszkola Sióstr Miłosierdzia „Wincentyńskie Dzieci” w Gorzowie od wielu już lat są Jasełka, w których występują wszystkie dzieci.

W tym roku jest ich 90. Jasełka w wykonaniu dzieci są wydarzeniem, które wprowadza nas w klimat Bożego Narodzenia. Są one skierowane do rodziców oraz dziadków i dają możliwość rodzinnego spotkania. W tym roku występ odbył się w Auli Liceum Plastycznego przy ul. Warszawskiej. Wśród gości znaleźli się lubuski kurator Ewa Rawa, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Rafał Zięciak, dyrekcja Liceum Plastycznego, prof. Beata Orłowska, Siostry Miłosierdzia oraz absolwenci przedszkola. Występ od początku do końca został przygotowany przez nauczycieli przedszkola, zarówno scenariusz, jak i tańce, śpiewy, stroje czy scenografia. W treści jasełek oczywiście nie zabrakło sceny z aniołami, pasterzami z owieczkami, Trzema Królami. Przywitać Jezusa przybyły gwiazdki, dzieci z wszystkich kontynentów, również z Polski.
CZYTAJ DALEJ

Ks. Jan Kaczkowski: Katolicyzm kucany

2025-12-02 20:59

[ TEMATY ]

Ks. Jan Kaczkowski

Mat.prasowy

Postawy wiernych podczas momentów mszy świętej, gdy należy przyjąć postawę klęczącą, mieszczą się w szerokim zakresie: od klasycznej (oba kolana na ziemi), przez „na myśliciela” (jedno kolano na ziemi, druga noga ugięta pod kątem prostym, łokieć na jej udzie, głowa oparta o dłoń tej ręki), dalej „na panczenistę” (myśliciel, ale kolano nie dotyka posadzki), aż po pełen przykuc (półśrodek rozwiązujący dylemat: głupio stać, a jak się klęknie, to pobrudzi się ubranie) plus improwizacje w stylu wolnym.

Fragment książki Linoskoczek. Biografia duchowa ks. Jana Kaczkowskiego, zobacz więcej: boskieksiazki.pl.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Miasto na wiecznej Skale

2025-12-03 21:00

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Family News Service

• Iz 26, 1-6 • Ps 118 • Mt 7, 21.24-27
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję