Reklama

Oazowe rekolekcje i wypoczynek

Wraz z rozpoczęciem wakacji pojawiły się także różne formy obozów i rekolekcji dla dzieci i młodzieży organizowane w naszej diecezji. Wśród nich są rekolekcje oazowe zaaranżowane przez Ruch Światło-Życie

Najwcześniej rozpoczęła się Oaza Dzieci Bożych w Rokitnie, trwająca od 21 czerwca do 5 lipca, prowadzona przez ks. Grzegorza Laskowskiego. Tam w rekolekcjach uczestniczyła grupa 50 dzieci.
Sanktuarium rokitniańskie w tym roku obchodzi 20. rocznicę koronacji cudownego obrazu Pani Cierpliwie Słuchającej. Przeżywanie rekolekcji oazowych w Rokitnie było dla dzieci okazją do bliższego zaprzyjaźnienia się z Maryją. Każdego dnia oazy inna grupa dzieci pod kierunkiem animatora przygotowywała rozważania i modlitwy na Apel Jasnogórski w sanktuarium. - Przyjechałem tu, aby więcej dowiedzieć się o Panu Jezusie i miło spędzić wakacje - mówi Jakub. - Wiem, że Matka Boża Rokitniańska wysłuchuje naszych próśb, gdy się modlimy. Idziemy codziennie do kościoła na Apel Jasnogórski i mamy czas na modlitwę. Wtedy obraz jest odsłonięty. - Dowiedzieliśmy się też - dodaje Daria - czym obraz Matki Bożej Rokitniańskiej różni się od innych obrazów. Matka Boża ma odsłonięte ucho, którym słucha naszych modlitw.
Agata z przejęciem opowiadała o spotkaniu w małej grupie, prowadzonym przez animatorkę: - Spotkanie było poświęcone modlitwie. Robiliśmy burzę mózgów i pisaliśmy, co nam się kojarzy z modlitwą. Czytaliśmy też różne fragmenty Pisma Świętego. Nauczyłam się, że trzeba się modlić codziennie, o tym nie powinniśmy zapominać, i że sam Pan Jezus nieustannie się modlił.
Druga Oaza Dzieci Bożych w terminie od 22 czerwca do 3 lipca odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim na terenie bursy dla dziewcząt, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Tutaj w rekolekcjach uczestniczyło 30 dzieci pod kierunkiem ks. Adama Żygadło i animatorów.
Dzieci miały okazję zwiedzić, m.in. gorzowskie muzea, katedrę, nadwarciański bulwar i dzięki dobroci sponsora - popływać statkiem po rzece.
W pierwszym turnusie (27 czerwca - 13 lipca) na terenie naszej diecezji odbywa się jeszcze Oaza Nowej Drogi dla gimnazjalistów w Trzcielu. Jest to pierwsza oaza w tej malowniczo położonej miejscowości, na terenie parafii, w której duszpasterzują Misjonarze św. Wincentego ŕ Paulo. Prowadzi ją ks. Ryszard Stankiewicz, który cieszy się z tego, że grupa rekolekcyjna jest - jak swój młody wiek - nad wyraz dojrzała.
W tym samym czasie odbywają się także oazy dla naszej młodzieży organizowane poza terenem naszej diecezji: w Tylmanowej, Bystrej Podhalańskiej i Złotym Stoku.

2012-11-19 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podsumowanie czwartego dnia Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę

2020-08-06 19:34

Michalina Stopka

W święto Przemienienia Pańskiego przyszło pielgrzymom z Duszpasterstwa Akademickiego “Maciejówka” (grupa 3) i z Ziemi Namysłowskiej (grupa 11) przejść z Namysłowa do Wierzbicy Górnej. Etap jeden z mniejszych, ale stwarzający pewnego rodzaju trudność pątnikom.

Podtrzymana została tegoroczna tradycja rozpoczynania dnia pielgrzymkowego Mszą świętą. Przewodniczył jej i słowo wygłosił ks. bp Jacek Kiciński CMF.

Na pierwszym etapie pątnicy przeszli z Namysłowa do Siemysłowa:

GALERIA ZDJĘĆ nr 1

Drugi etap prowadził z Siemysłowa do Wielołęki:

GALERIA ZDJĘĆ nr 2

Trzeci, a zarazem ostatni etap z Wielołęki do Wierzbicy Górnej:

Zapraszam także do obejrzenia naszych rozmów z pielgrzymami:

Pozdrowienia dla pielgrzymów duchowych:


O godz. 21 Apel Jasnogórski .


Ciąg dalszy niebawem!


CZYTAJ DALEJ

Szumowski: będą wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych

2020-08-07 11:01

[ TEMATY ]

koronawirus

Szumowski

Youtube.com

Poprosiłem MSWiA oraz GIS o wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych oraz powiatach "żółtych" i "czerwonych", w których wprowadzono dodatkowe obostrzenia - powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Resort zdrowia w czwartek poinformował o planowanym wprowadzeniu od soboty dodatkowych obostrzeń w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń.

W piątek w programie "Tłit" Wirtualnej Polski minister Łukasz Szumowski zapowiedział wzmożone kontrole przestrzegania zasad bezpieczeństwa w miejscowościach turystycznych oraz w tych 19 powiatach, w których zostają wprowadzane dodatkowe obostrzenia. Poinformował, że rozmawiał już na ten temat z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim, wiceministrem Maciejem Wąsikiem.

"Również poprosiłem pana ministra (Jarosława) Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego o wzmożone kontrole zarówno w tych powiatach +żółtych+ i +czerwonych+, jak również w pasie nadbrzeżnym i miejscowościach turystycznych, choćby takich rzeczy, jak zachowanie się w restauracjach, w sklepach" - dodał minister.

"To, że jesteśmy na wakacjach, nie zwalnia nas z tego, że jak wchodzimy do sklepu to zakładamy maskę, a jak wchodzimy do restauracji, to trzymamy dystans. I nie zwalnia to restauratorów z tego, że stoliki mają być w odpowiedniej odległości" - przypomniał szef MZ.

Szumowski zwrócił uwagę, że w pasie przybrzeżnym nie ma tak dużej liczby zachorowań, jak można było się spodziewać. W tym kontekście minister zwrócił uwagę, że plażowicze często korzystają z parawanów i w efekcie zachowują dystans 1,5 m. "Poza tym polskie wybrzeże jest zwykle wybrzeżem wietrznym" - dodał.

Od soboty MZ w powiatach z największym przyrostem zakażeń wprowadzi dwa rodzaje obostrzeń – czerwone i żółte.

Większe, czerwone obostrzenia, będą obowiązywały w powiatach: ostrzeszowskim, nowosądeckim, wieluńskim, pszczyńskim, rybnickim, i wodzisławskim, a także w miastach na prawach powiatu: w Nowym Sączu, Rudzie Śląskiej i w Rybniku. Tam wprowadzane są najbardziej rygorystyczne obostrzenia zakazujące funkcjonowania m.in. siłowniom, kinom, sanatoriom i ograniczające liczbę osób na weselach i pogrzebach do 50, a w kościołach do osoby na cztery metry kwadratowe. Ponadto wprowadzony zostanie nakaz noszenia maseczki wszędzie w przestrzeni publicznej.

Łagodniejsze, "żółte" rygory, będą w powiatach: wieruszowskim, jarosławskim, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim i oświęcimskim, a także w miastach na prawach powiatu: Jastrzębiu–Zdroju, Przemyślu i w Żorach. Tam, według zapowiedzi MZ, możliwe będą m.in. imprezy sportowe, wydarzenia kulturalne, seanse w kinach z udziałem 25 proc. uczestników, a na weselach i pogrzebach dopuszczalne będzie maksymalnie 100 osób. W powiatach oznaczonych kolorem żółtym nie zmieniają się zasady dotyczące ograniczenia w kościołach, noszenia maseczek czy też związane z transportem zbiorowym.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ dki/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję