Reklama

Niedziela Przemyska

Charyzmat posłania

Niedziela przemyska 16/2013, str. 3

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Czesław Urban

Spotkanie Kongresowe w Przemyślu

Spotkanie Kongresowe w Przemyślu

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie Mszą św. rozpoczęto 12 marca pokongresowe spotkanie członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele oddziałów z dekanatów Radymno I i II oraz parafianie.

Rozpoczynającej spotkanie Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Czesław Jaworski - asystent POAK w Radymnie.

„Ludzie, którzy chcą żyć wiarą spotykają się często podczas Eucharystii. Korzystają ze Słowa Bożego i czerpią z darów Ducha Świętego” - mówił w homilii ks. Jaworski. Ksiądz Dziekan zaznaczył, że posługa Akcji Katolickiej w diecezji jest ważna, ale bardzo istotne jest, by członek AK zauważał również potrzeby w parafii - najpierw te duchowe, a później materialne. Zwrócił uwagę na ciągłą formację podczas comiesięcznych spotkań odbywanych przez członków POAK, na znaczenie kwadransa ewangelicznego, głoszonego podczas tych spotkań przez księży asystentów. AK skupia osoby, które są bardzo wyczulone na potrzeby innych ludzi w parafii, ludzi, którzy są bliscy, zwłaszcza w chwilach cierpienia i doświadczenia współbraciom w wierze, ale także wówczas, gdy inni pogubili się na drodze wiary. Członkowie AK są szczególnie powołani do życia wiarą popartą uczynkami we własnych wspólnotach parafialnych. Powinni czynić dobro przede wszystkim w swojej parafii. „Łatwo jest być dobrym dla innych, na pokaz, a trudno być dobrym dla swoich, we własnej parafii” - podsumował Ksiądz Proboszcz.

Po Mszy św., w sali widowiskowej Rejonowego Centrum Formacji i Przeciwdziałania Uzależnieniom, odpowiedzialna za AK w archiprezbiteracie jarosławskim Cecylia Baran przekazała informacje z II Kongresu AK w Jarosławiu (poświęconego roli katolickiego laikatu), a także szczegółowo omówiła przebieg kolejnej sesji tego Kongresu, która odbyła się w Przemyślu 23 lutego br. i poświęcona była tematowi: „Rodzina wychowuje do wiary”. Obejrzano także film z tego spotkania.

2013-04-19 11:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Milewski: Kościołowi katolickiemu w Polsce potrzebna wielka duchowa odnowa

Kościołowi katolickiemu w Polsce potrzebna jest wielka duchowa odnowa, a także reanimacja naszych pasterskich serc, zagrożonych zatwardziałością i zapomnieniem, do czego miało ono służyć - powiedział w niedzielę asystent krajowy Akcji Katolickiej bp Mirosław Milewski.

W przypadającą w Kościele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w stołecznej bazylice Świętego Krzyża odbyła się msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej z okazji jej święta patronalnego. Mszy św. przewodniczył asystent krajowy Akcji Katolickiej bp Mirosław Milewski.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - wykluczony z trybun za protest z tęczowa flagą

2022-11-29 19:09

[ TEMATY ]

sport

Adobe Stock

Mężczyzna, który wbiegł na boisko w drugiej połowie poniedziałkowego meczu piłkarskich mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Portugalią i Urugwajem niosąc tęczową flagę, otrzymał zakaz wstępu na trybuny.

Jak się później okazało, protestującym był Włoch Mario Ferri, który ujawnił swoją tożsamość wpisem na Instagramie. Przyznał się, że podobne akcje protestacyjne przeprowadził także podczas mistrzostw świata w RPA w 2010 i Brazylii w 2014 roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję