Reklama

Do Aleksandry

Szlakiem Jakubowym

Droga Pani Aleksandro,
Wysłanie listu do Pani opóźniło się z przyczyn prozaicznych - nie miałem drobnych na znaczek. Teraz odebrałem nauczycielską głodową emeryturę i w pierwszej kolejności kupiłem 10 znaczków, żeby materia nie rządziła duchem. Bardzo dziękuję za listy i paczkę z książkami. Z Panem z Cieszyna nawiążę kontakt.
Załączam kilka zdjęć z wakacyjnej wyprawy na Szlak Świętego Jakuba w Hiszpanii. Była to moja druga i trzecia wyprawa na Camino. Było cudownie! Spotkałem wielu kochanych ludzi z całego świata, życzliwych, radosnych i pięknych duchem. Chętnie podzielę się wspomnieniami, jeśli Panią ta tematyka interesuje.
Teraz czekam niecierpliwie na zamówioną paczkę z breloczkami „NIE WSTYDZĘ SIĘ JEZUSA”, które chcę rozdać i zachęcić do ich noszenia znajomych. To mój drobny wkład w obchody Roku Wiary. Serdecznie pozdrawiam -
Andrzej

Reklama

Do listu dołączone są zdjęcia pana Andrzeja, jak wędruje po tych pobożnych szlakach, tak pięknych i ciekawych. Ma on wielką białą brodę, szeroki uśmiech, strój wędrowca i akordeonik… Na zdjęciach są też spotkane osoby, jak choćby pani Marianna z Polski, która w stanie wojennym uciekła do Kanady, osiadła w Calgary i pan Andrzej spotkał ją na tym hiszpańskim szlaku.

Ależ tak, czekam na list z opisem Pana wędrówek! Mam nadzieję, że Czytelnicy „Niedzieli” też będą zainteresowani. Mieliśmy już takiego korespondenta, pana Tadeusza, który także lubił wędrować, szczególnie po zagranicznych górach, i też przysyłał piękne zdjęcia. Aż mu zazdrościliśmy i żałowali, że sami nie możemy wyruszyć w świat. - Jeśli o mnie chodzi, to mogę to czynić już tylko w wyobraźni. No i dzięki listom takim jak ten ostatni.

Aleksandra

2013-05-06 14:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję