Reklama

Niedziela Podlaska

W obronie Telewizji Trwam

Niedziela podlaska 24/2013, str. 8

[ TEMATY ]

TV Trwam

marsz

Robert Gołaszewski

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego członkowie Łochowskiego Klubu Gazety Polskiej po raz kolejny wzięli udział w manifestacji w obronie Telewizji Trwam i wolności w mediach, która odbyła się na placu Zamkowym w Warszawie. Impreza pod hasłem: „Obudźcie się, Polacy” miała charakter pikniku rodzinnego. Jej organizatorem był Krajowy Komitet SOS dla Telewizji Trwam wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Kilka tysięcy ludzi z biało-czerwonymi flagami przyjechało do Warszawy, aby wyrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec decyzji KRRiT nieprzyznającej miejsca na tzw. multipleksie cyfrowym jedynej katolickiej telewizji. Mimo 2,5 mln podpisów obywateli, wielu uchwał jednostek samorządowych, setek marszów w całym kraju - decydenci pozostają głusi na te sygnały. Podczas tej majówki na scenie koncertowali artyści: Arisa Vinti, duet Duo Fenix, Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego „Sośnica” z Gliwic, Maciej Wróblewski, Romuald Spychalski, Anna Jurczyńska, Bogdan Trojanek i zespół Terne Roma. Wystąpiły też wybitne aktorki scen polskich Katarzyna Łaniewska i Halina Łabonarska. Swój głos poparcia dla Telewizji Trwam ze sceny przekazali dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk, red. Jacek Karnowski, prof. Andrzej Zybertowicz, prof. Janusz Kawecki, prof. Piotr Jaroszyński oraz wielu parlamentarzystów. Członkowie Łochowskiego Klubu GP od samego początku bardzo aktywnie uczestniczą we wszystkich inicjatywach wspierających Telewizję Trwam i są przekonani, że te wysiłki zakończą się sukcesem.

2013-06-12 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Potrzebni liderzy rodziny

Niedziela kielecka 4/2013, str. 6

[ TEMATY ]

marsz

życie

T. D.

Liderzy Centrum Wspierania Inicjatyw na Rzecz Życia i Rodziny na spotkaniu w Kurii kieleckiej

Liderzy Centrum Wspierania Inicjatyw na Rzecz Życia i Rodziny na spotkaniu
w Kurii kieleckiej

To czas dla organizacji pro-life i promocji rodzin, to czas dla ruchu marszowego - przekonywali liderzy Centrum Wspierania Inicjatyw na Rzecz Życia i Rodziny, organizatorzy Marszu Życia z Warszawy Jacek Sapa, Jarosław Kniołek i Marek Plotzke - obecni na ostatnim spotkaniu w Kurii kieleckiej

Spotkali się z kilkudziesięcioma przedstawicielami stowarzyszeń i wspólnot diecezji kieleckiej, by rozmawiać o Marszu Życia i innych inicjatywach dotyczących rodziny. W ubiegłym roku w kilkudziesięciu Marszach Życia w Polsce maszerowało setki tysięcy obywateli. To sygnał, że społeczeństwo docenia wartość życia i rodziny - oceniają liderzy Centrum.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Bp Adam Bałabuch - Kościół nie jest zamknięty na nikogo

2022-11-26 17:45

[ TEMATY ]

adwent

bp Adam Bałabuch

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

- Wielość grzechów popełnianych przez ludzi Kościoła zdaje się zaprzeczać prawdzie, że jest on święty – mówił bp Adam Bałabuch podczas uroczystych Nieszporów rozpoczynających nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

Przewodniczący wieczornej liturgii, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, w sobotę 26 listopada pobłogosławił wieniec, przypominając, że jesteśmy ludźmi oczekiwania.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję