Reklama

Niedziela Sandomierska

Diecezjalny Dzień Wspólnoty w Sandomierzu

Narodzić się na nowo

Członkowie Ruchu Światło-Życie, sympatycy oraz uczestnicy wakacyjnych rekolekcji oazowych spotkali się 31 sierpnia w Sandomierzu. Przybyli zarówno młodzi z gałęzi młodzieżowo-dziecięcej Ruchu, jak i rodziny z Domowego Kościoła. Ponad 500 osób spotkało się na sandomierskich błoniach pod figurą bł. Jana Pawła II. Na długo przed oficjalnym rozpoczęciem przyjeżdżający już dawali wyraz radości ze spotkania ludzi poznanych podczas minionych wakacji. Powitaniom i uściskom nie było końca. W atmosferę skupienia wprowadził dopiero śpiew na zawiązanie wspólnoty oraz modlitwa do Ducha Świętego. Uczestnicy rekolekcji wakacyjnych opowiadali o swoich przeżyciach i działaniu Boga w ich życiu, dając w ten sposób świadectwo swojej wiary. Jak co roku wykonano również pamiątkowe zdjęcie - było to gigantyczne serce, które miało symbolizować hasło spotkania „Narodzić się na nowo”, utworzone z uczestników zjazdu.

Do kolejnego miejsca świętowania uczestnicy przeszli w zorganizowanym „Marszu dla Jezusa” ulicami miasta w stronę kościoła św. Józefa. Tam po krótkim wprowadzeniu i przygotowaniu liturgii dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Podczas homilii, nawiązując do wysłuchanej Ewangelii mówił: - Wiara jest bogactwem, które przy Bożej pomocy mamy pomnażać jak ewangeliczne talenty. Ona czyni ludzkie życie lepszym i piękniejszym. Niech Chrystusowe ideały będą również waszymi ideałami. Niech zawładną waszym sercem i umysłem. Szukajcie tego, co dobre i słuszne, a nie tylko tego, co wam się w danej chwili podoba, jest modne czy opłacalne. To jest wybór pomiędzy młodością pełną życia, a młodością jedynie z metryki, odtwórczą i jałową. Wszyscy potrzebujemy waszej pięknej młodości. Potrzebujemy waszego nowego spojrzenia, idealizmu i entuzjazmu - podkreślał Biskup Ordynariusz. Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup pobłogosławił nowych animatorów, wręczając im krzyże oazowe. Udzielił również misji posłania małżonkom prowadzącym kręgi Domowego Kościoła.

Reklama

Eucharystia była również okazją do podziękowania za dotychczasową posługę na rzecz Ruchu w naszej diecezji s. Justynie Mikos oraz wprowadzeniem w posługę moderatorki diecezjalnej s. Iwony Oraniec. Nastąpiła również zmiana wśród posługującej pary diecezjalnej Domowego Kościoła. Państwa Stanisławę i Ryszarda Szymoników zastąpili Halina i Marian Indykowie.

Po Mszy św., w rytmach poloneza, wszyscy wspólnie udali się na sandomierski Rynek, gdzie odbyła się agapa i ewangelizacyjny koncert w wykonaniu Diakonii Muzycznej z naszej diecezji wraz z artystami z „Kraków Gospel Choir”.

Dzień wspólnoty jest podsumowaniem wakacyjnych turnusów oazowych, jak również momentem, w którym tworzymy, jako diecezjalny ruch, wspólnotę osób złączonych modlitwą i ewangeliczną radością. Jest to także moment dziękczynienia Bogu za wszelkie dobro, które dokonało się w sercach uczestników podczas wakacyjnego wypoczynku - mówił ks. Marek Kuliński, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

2013-09-11 15:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

A co mi to da?

Dlaczego przestają wierzyć? Niektórzy tyle lat chodzili, uczestniczyli... Mówię do znajomego, że nie może być całe życie po równym, trzeba pokonywać różne przeszkody. A on mi na to: „A co mi to da?”. „Ano da ci...”

Drogi Janku, na początek chcę zwrócić Twoją uwagę na dwie sprawy. Po pierwsze, zauważ, że odpowiadając na ważne pytanie o sens uczestniczenia w życiu Kościoła, nie zwróciłeś uwagi swojemu znajomemu, że myśli egoistycznie, że wciąż chciałby coś dostawać. A przecież wasz wspólny rodak – bo obydwaj jesteście rodem z Wadowic – św. Jan Paweł II nie uczył nas Kościoła jako mieszaniny ludzi, z których każdy chce sobie wziąć coś do domu, ale uczył, że trzeba się poświęcać, oddać życie, swoje talenty na budowanie Kościoła – wspólnoty miłości i wzajemnej odpowiedzialności. Zawsze ukazywał to jako wolę Boga.

CZYTAJ DALEJ

Arch. katowicka: rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją ks. Jana Machy

2021-09-20 07:04

wikipedia.org

W niedzielę 19 września w parafiach archidiecezji katowickiej rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będzie ona trwać przez dziewięć niedziel aż do dnia beatyfikacji, czyli 20 listopada br. Nowenna jest elementem przygotowania diecezjan do tego wydarzenia.

Nowenna ma formę nabożeństwa. Na beatyfikację została skomponowana pieśń pt. "Wezwanie do bł. Jana Machy", która jest częścią nowenny. Ponadto proponuje się, by odmówić Modlitwę o łaskę za wstawiennictwem Sługi Bożego i przeczytać krótkie rozważanie - są to słowa ks. Machy.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję