Reklama

Niedziela Sandomierska

XVI Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej

Dodajcie Chrystusa do swojego życia

Świadectwo organizatorów

Ks. Marian Bolesta, nadzorujący akcję: - Logistycznie przygotowanie takiego przedsięwzięcia jest nie lada zadaniem. Kiedy zakończyliśmy w ubiegłym roku spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęliśmy jednocześnie starania o obecne spotkanie w Nisku. Trzeba było wybrać współpracowników tu na miejscu i wraz z nimi przygotować noclegi, posiłki, miejsca spotkań czy wolontariuszy. Koniecznie trzeba było zdobyć przychylność władzy kościelnej i samorządowej. Wejść we współpracę z parafiami, szkołami, domami kultury i innymi instytucjami. Dni Młodych w zamyśle są wspólną inicjatywą Kościoła i władz samorządowych.

Ks. Jarosław Raczak, koordynujący pracę wolontariuszy przy kościele św. Jana Chrzciciela w Nisku: - Do spotkania na parafii przygotowywaliśmy się przede wszystkim duchowo. W świątyni jest obecna Ikona Dni Młodych. Modliliśmy się zarówno za młodzież, która do nas przyjedzie jak również za parafian, którzy ich podejmą. Z przygotowań technicznych zorganizowaliśmy grupę porządkową i muzyczną, łącznie prawie 100 osób. Prosiliśmy również parafian o noclegi i udało się znaleźć dla ok. 800 osób. Dla potrzeb spotkania w grupach jest udostępniona szkoła.

Świadectwo uczestnika

Ola Warchałowska z Opatowa uczennica pierwszej klasy liceum w Ostrowcu świętokrzyskim: - już po raz drugi uczestniczę w spotkaniu Młodych. Byłam w ubiegłym roku i spodobała mi się atmosfera panująca na takim zlocie. Wszyscy są dla siebie życzliwi. Fajnie potrafią się modlić i bawić. Przyjechałam w tym roku, aby jeszcze bardziej pogłębić swoją wiarę i poszerzyć wiedzę religijną, ale również poznać wartościowych ludzi, myślących podobnie jak ja.

Czas formacji

Nasze diecezjalne spotkanie jest niejako nawiązaniem do Światowych Dni Młodzieży. Całość ma charakter formacyjno-modlitewny. Tematyka oscyluje wokół duszpasterskiej pracy roku. Jest to czas refleksji i skupienia, ale również tańca i zabawy oraz możliwość spotkania z rówieśnikami poważnie myślącymi o sprawach wiary.

Reklama

W program Dni Młodych wpisane zostały również spotkania w grupach. W tym roku w nawiązaniu do tematu przewodniego: „Bądźmy misjonarzami radości” podejmowany był temat szczęścia człowieka. Prowadzącymi spotkania byli animatorzy Ruchu Światło-Życie, instruktorzy KSM czy harcerstwa oraz inni wolontariusze z grup młodzieżowych. Wielu młodych przybywa, aby na takim spotkaniu „zarazić się” pozytywną energią, by móc cały rok w swojej parafii na spotkaniach formacyjnych odkrywać radość bycia w szkole Jezusa.

Ciekawy człowiek

O tym jak muzyka techno może zmienić życie człowieka mówił młodym ludziom człowiek, który przeszedł przez piekło satanizmu - Lech Dokowicz

Wolontariat

Świeccy i duchowni. Gospodarze na noclegach i dyrekcje szkół oraz innych instytucji. Muzyczni, porządkowi i animatorzy grup. Prowadzący zapisy, utrzymujący porządek i bezpieczeństwo. Przygotowujący i rozdający posiłki. Służba zdrowia i policja oraz straż pożarna. Ogromnie wielu pełnych troski o zaplecze spotkania. Rzesza ludzi śpieszy, aby pomagać. Takie zloty wywołują lawinę dobra i życzliwości.

2013-09-25 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie młodych w rok po ŚDM

Niedziela sandomierska 36/2017, str. 4

[ TEMATY ]

dni młodych

Ks. Adam Stachowicz

Niewątpliwie w pamięci wielu z nas są wydarzenia z tamtego roku, kiedy to do Polski, w tym też do kilku miejsc w naszej diecezji, przyjechali młodzi z całego świata. Wiele obecnych inicjatyw duszpasterskich w diecezji próbuje bazować na tamtych wydarzeniach. Niewątpliwie przygotowywane na 15-17 września Diecezjalne Dni Młodzieży są próbą podsumowania tych całorocznych zmagań, a jednocześnie impulsem do roku pracy formacyjnej z młodzieżą.

CZYTAJ DALEJ

Sól, światło i miasto na górze – Co zrobić by życie było pełne smaku, nadziei i Boga?

2023-02-04 12:13

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

V Niedziela zwykła, Rok A
5 lutego 2023
Ewangelia: Mt 5,13-16 Zobacz www.niezbednik.niedziela.pl

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Strażnicy pamięci

2023-02-06 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Zuzanna Lickiewicz

W jorcajt, czyli w rocznicę śmierci w tradycji żydowskiej, odbyło się upamiętnienie dr. Wiktora Ziege na Cmentarzu Żydowskim w Łodzi przy ul. Brackiej 40.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję