Reklama

Archiwum

Niedziela 11/2020

Spis treści

Obserwator

Obserwator

Obserwator

5-8

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Niedziela z kulturą

Program telewizyjny

55-61

Dobre rady

Witamina D3 – nie tylko zimą
Lek. med. Katarzyna Wieczorek

Nasze ciało potrzebuje witaminy D3. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wielu tkanek i narządów, zapewnia m.in. prawidłową gospodarkę wapniową oraz funkcjonowanie kości i mięśni.

Witamina D3 – nie tylko zimą
Małżeństwo: katolik – żydówka
Ks. Michał Wieczorek

Jakie jest oficjalne stanowisko Kościoła katolickiego odnośnie do uznawania ślubu wyznawców religii judaistycznej? Czy ślub zawarty wcześniej według tradycji żydowskiej i późniejszy rozwód przekreślają możliwość zawarcia małżeństwa w Kościele katolickim (małżeństwo mieszane katolik – żydówka)?

Małżeństwo: katolik – żydówka
Jak starać się o świadczenie opiekuńcze
Oprac. J.M.

Osoby, które wymagają pomocy osób trzecich w czynnościach dnia codziennego, w higienie, opiece i pielęgnacji zleconej przez lekarza, mogą się starać w MOPS-ie o świadczenie opiekuńcze.

Jak starać się o świadczenie opiekuńcze
Uwaga na dodatki E
Karolina Szostkiewicz

Przeciętny konsument w ciągu roku spożywa ponad 2 kg dodatków do żywności, oznaczonych jako różnego rodzaju E.

Uwaga na dodatki E
Konserwanty na talerzu
Karolina Szostkiewicz

Do artykułów spożywczych, w których jest najwięcej chemii, należą też te najbardziej lubiane przez dzieci, np. chipsy. Do czego jeszcze producenci dodają sztuczne dodatki?

Konserwanty na talerzu
ABC przechowywania świeżych jaj
Ewa Nowak

Przechowywanie jaj zwykle nie sprawia problemów, jednak już w okresie przygotowywania świątecznych przysmaków, gdy trzeba ich użyć do większości potraw, staje się to wyzwaniem

ABC przechowywania świeżych jaj

56-59

Niedziela z kulturą

Krzyżówka

64

Prasa zagraniczna

Prasa zagraniczna
/pr

64

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję