Reklama

Niedziela Podlaska

Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów i jubileusze w Drohiczynie

24 maja w diecezji drohiczyńskiej odbył się Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Do wzięcia udziału w uroczystościach zostali zaproszeni księża z diecezji. Ci, którzy przybyli w tym dniu do Drohiczyna, mogli wysłuchać wykładu ks. dr. hab. Dariusza Oko dotyczącego ideologii gender

Niedziela podlaska 23/2014, str. 5

[ TEMATY ]

modlitwa

Dorota Kalinowska

W swoim wykładzie ks. Dariusz Oko naświetlił, czym jest ideologia gender, jakie zagrożenia ze sobą niesie i w jaki sposób Kościół może się przeciwstawić temu zjawisku.

Gender – agresywna propaganda

Ks. Oko przedstawił 5 elementów gender, które decydują o tym, że jest to zagrożenie dla całej cywilizacji chrześcijańskiej. Po pierwsze gender to program polityczny, który dąży do zmiany zachowań seksualnych ludzi, po drugie jest oparty na brutalnej seksdeprawacji dzieci, wiąże się z fanatyczną propagandą homoseksualizmu, a propagujący gender ludzie wykazują ateistyczną pogardę dla człowieka. Gender dąży do władzy absolutnej i rewolucji cywilizacyjnej. Ks. Dariusz Oko zwrócił także uwagę na dwa pozytywne elementy gender, są nimi walka o równouprawnienie kobiet i studia nad rozumieniem płci. W przypadku zwolenników gender ociera się to jednak o absurd. Kościół katolicki jest dla genderystów największym wrogiem, ponieważ stoi na straży wartości, które są przeszkodą dla krzewicieli tej ideologii. „Kościół ma śmiertelnych wrogów, którzy chcą nas unicestwić. Kiedyś nas unicestwiali na drodze mordowania, a teraz robi się to poprzez zmianę świadomości ludzi. Dokonuje się to poprzez media, które mają tak zmienić świadomość ludzi, żeby wybrali ich jako polityków, a kiedy będą mieć władzę polityczną, to będą mieć jeszcze większe możliwości. Ich cel to władza absolutna” – mówił ks. Oko.

Ks. Dariusz Oko zajmuje się tematyką gender od 10 lat. Jego wykład był wypadkową zdobytej w tym czasie wiedzy. Przekazana treść jest ostrzeżeniem przed szeroko zakrojoną, agresywną propagandą. Jest też zachętą do wzmożonej czujności rodziców nad tym, czym są „karmione” ich dzieci. Ważne jest również to, aby nie milczeć wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącego. Doświadczenia pokazują, że w konkretnych przypadkach protesty zaniepokojonych o swoje dzieci rodziców są skuteczne.

Reklama

Z myślą o kapłanach

Następnie odbyła się Eucharystia koncelebrowana w katedrze drohiczyńskiej, której przewodniczył bp Antoni Dydycz, a homilię wygłosił ks. Dariusz Oko. „My codziennie mamy do czynienia z rzeczami najświętszymi. Codziennie odprawiamy Eucharystię, czyli największe misterium na ziemi. To jest logiczne, żebyśmy ile się da, sami z tej świętości realizowali, no bo inaczej powstaje straszny dysonans. Wiemy, że udzielanie sakramentów nawet przez najbardziej grzesznego kapłana jest ważne, ale jest smutne, jest mniej skuteczne. Kapłan, który żyje w sposób grzeszny, jest wewnętrzną sprzecznością” – mówił ks. Oko.

Po Mszy św. bp Antoni Dydycz wręczył księżom obchodzącym jubileusze 50-lecia i 25-lecia kapłaństwa błogosławieństwa od Ojca Świętego Franciszka. Jubilaci otrzymali także kwiaty i życzenia. 50 lat kapłaństwa w diecezji drohiczyńskiej świętowali: ks. Stanisław Bogusz, ks. Bogdan Mutianko, ks. Franciszek Szulak oraz ks. Stanisław Żeleźnik. 25 lat kapłaństwa obchodzili: ks. Leszek Gardziński, ks. Zbigniew Niemyjski, ks. Artur Płachno, ks. Henryk Sączek, ks. Marek Sidoruk i ks. Andrzej Ulaczyk.

Na zakończenie ks. Andrzej Ulaczyk w imieniu prezbiterium diecezji drohiczyńskiej podziękował bp. Antoniemu Dydyczowi za jego 20-letnie posługiwanie biskupie.

2014-06-05 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Mario Magdaleno – wstawiaj się za nami

2020-08-05 07:21

Niedziela zamojsko-lubaczowska 32/2020, str. IV

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

Biłgoraj

Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

Joanna Ferens

Modlitwa na cmentarzu i poświęcenie karawaki

Od Mszy św. wieczornej sprawowanej przez ks. Edwarda Kawę, sufragana archidiecezji lwowskiej, 21 lipca rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Wszystkich zgromadzonych w świątyni witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki i zachęcał do ufnej modlitwy za wszystkich zmarłych parafian: – Rozpoczynamy tradycyjnie w naszej parafii coroczne uroczystości odpustowe. Dzisiaj nasze myśli biegną ku przeszłości, ku naszym przodkom, ku tym, którzy tutaj żyli i przychodzili na to wzgórze św. Marii Magdaleny w Puszczy Solskiej, aby modlić się i wypraszać potrzebne łaski dla swojego zbawienia. Niech to dzisiejsze świętowanie będzie też okazją do zadumy nad naszym życiem i przemijaniem, a także do modlitwy, abyśmy w tym trudnym czasie jeszcze bardziej się do Pana Boga zbliżyli – zachęcał.

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo rolnictwa: jedna pszczoła produkuje w ciągu całego życia jedną płaską łyżeczkę miodu

2020-08-08 11:55

[ TEMATY ]

rolnictwo

pszczelarz

pszczoła

Christian_Birkholz/pixabay.com

Z okazji przypadającego w sobotę Wielkiego Dnia Pszczół, resort rolnictwa apeluje, aby wspólnie dbać o pszczoły. Jak podaje, do wytworzenia 1 kg miodu pszczoły muszą odwiedzić nawet kilka milionów kwiatów, a jedna pszczoła produkuje w ciągu całego życia jedną płaską łyżeczkę miodu.

"Dziś Wielki Dzień Pszczół. Wspólnie dbajmy o pszczoły!" - czytamy na Twitterze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Resort przypomina, że pszczoły oprócz zapylania roślin, dostarczają miodu, propolisu, pszczelego wosku, mleczka, pyłku. Według ministerstwa, struktura plastra miodu zainspirowała inżynierów do stworzenia lekkich i wytrzymałych konstrukcji.

Jak podaje MRiRW, matka pszczela, zwana królową, żyje 3-4 lata. Pszczoła robotnica żyje od 4 do 6 tygodni w trakcie sezonu pszczelarskiego.

Statystycznie od jednej rodziny pszczelej, pszczelarz odbiera 15-20 kg miodu. Z kolei 1 kg pszczół liczy około 10 tys. osobników. Do wytworzenia 1 kg miodu, pszczoły muszą odwiedzić nawet kilka milionów kwiatów.

"Jedna pszczoła produkuje w ciągu całego swojego życia jedną płaską łyżeczkę miodu" - czytamy.

Prędkość lotu pszczoły to ok. 30 km/h, a jednego dnia wszystkie robotnice w rodzinie pszczelej wykonują łącznie ponad 150 tys. lotów.

Ministerstwo Środowiska w sobotę na Twitterze przypomniało, że już po raz 8. obchodzimy Wielki Dzień Pszczół.

"Mając na uwadze ogromne znaczenie pszczół dla środowiska i człowieka, wspólnie z Lasami Państwowymi pilotujemy ogólnopolski program wsparcia pszczelarstwa i bartnictwa pt. Pszczoły Wracają Do Lasu" - czytamy na Twitterze MŚ.

Lasy Państwowe w sobotę na Twitterze przypomniały, że pszczoły odpowiadają za ponad 90 proc. zapyleń dokonywanych przez owady, dlatego od lat Lasy Państwowe "otaczają szczególną troską owady zapylające w ekosystemach leśnych".

"By udoskonalić nasze działania w ramach projektu Pszczoły Wracają Do Lasu ulokowaliśmy w lasach ponad setkę uli pomiarowych. Miesiące badań i dziesiątki tysięcy rekordów do przeanalizowania dostarczyły nam kompletu informacji o warunkach życia pszczół" - czytamy na Twitterze Lasów Państwowych.

Lasy Państwowe przypomniały, że obchodzony w sobotę Wielki Dzień Pszczół, został zainicjowany w 2013 r., aby przypomnieć o roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku.

"To właśnie im ludzie zawdzięczają produkcję 1/3 żywności. Te pożyteczne owady zapylają aż 77 proc. gatunków roślin, z których są wytwarzane produkty spożywcze roślinnego pochodzenia. Z Programu Środowiskowego ONZ (UNEP, United Nations Environment Programme) wynika, że 84 proc. z 264 gatunków roślin uprawianych w Europie wymaga zapylania przez owady, głównie pszczoły, mało tego, wyłącznie te ostatnie zapylają 90 proc. roślin" - czytamy na stronie internetowej Lasów Państwowych. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pat/

CZYTAJ DALEJ

Kraków: #Stop dewiacji - pikieta Fundacji Życie i Rodzina

2020-08-08 20:46

[ TEMATY ]

LGBT

Fundacja Życie i Rodzina

zycierodzina.pl

Pikietę #StopDewiacji zorganizowała dziś Fundacja Życie i Rodzina na Rynku w Krakowie. Była to odpowiedź na piątkowe zamieszki w Warszawie. Pikieta cieszyła się dużym zainteresowaniem obecnych w Krakowie turystów.

Na warszawskich ulicach doszło w piątek do ataków na funkcjonariuszy policji, którzy z nakazu prokuratora mieli doprowadzić do aresztu działacza LGBT (podającego się za kobietę). Mężczyzna brał udział w niedawnym ataku na furgonetkę antyaborcyjną oraz w profanacji figury Chrystusa przed kościołem Świętego Krzyża.

W odpowiedzi na działania homoaktywistów wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina na krakowskim Rynku starali się pokazać praktyczne skutki realizacji postulatów LGBT. Informowali o zagrożeniu dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa, co ich zdaniem potwierdzają badania i wyroki sądowe dotyczące przemocy, molestowania i pedofilii jaka ma mieć miejsce właśnie w środowiskach LGBT.

"Homoideologia to nie zabawa. W państwach, gdzie zgodzono się na realizację postulatów LGBT, zalegalizowano związki partnerskie i pozwolono im adoptować dzieci, wielokrotnie kończyło się to tragedią tych dzieci. Nie ma zgody na to, aby w naszej Ojczyźnie homoaktywiści wymuszali na normalnej większości akceptację ich ekscesów i tolerancję dla swoich żądań” - mówiła Kaja Godek.

Sobotnia akcja Fundacji spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających Kraków turystów. Spotkaliśmy się z głosami poparcia, niektórzy unosili w górę kciuki, aby pokazać życzliwość dla pikiety - informują organizatorzy pikiety.

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Krzysztof Kasprzak

kontakt@zycierodzina.pl

tel: +48 509 498 597

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję