Reklama

Niedziela Podlaska

Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów i jubileusze w Drohiczynie

24 maja w diecezji drohiczyńskiej odbył się Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Do wzięcia udziału w uroczystościach zostali zaproszeni księża z diecezji. Ci, którzy przybyli w tym dniu do Drohiczyna, mogli wysłuchać wykładu ks. dr. hab. Dariusza Oko dotyczącego ideologii gender

Niedziela podlaska 23/2014, str. 5

[ TEMATY ]

modlitwa

Dorota Kalinowska

W swoim wykładzie ks. Dariusz Oko naświetlił, czym jest ideologia gender, jakie zagrożenia ze sobą niesie i w jaki sposób Kościół może się przeciwstawić temu zjawisku.

Gender – agresywna propaganda

Ks. Oko przedstawił 5 elementów gender, które decydują o tym, że jest to zagrożenie dla całej cywilizacji chrześcijańskiej. Po pierwsze gender to program polityczny, który dąży do zmiany zachowań seksualnych ludzi, po drugie jest oparty na brutalnej seksdeprawacji dzieci, wiąże się z fanatyczną propagandą homoseksualizmu, a propagujący gender ludzie wykazują ateistyczną pogardę dla człowieka. Gender dąży do władzy absolutnej i rewolucji cywilizacyjnej. Ks. Dariusz Oko zwrócił także uwagę na dwa pozytywne elementy gender, są nimi walka o równouprawnienie kobiet i studia nad rozumieniem płci. W przypadku zwolenników gender ociera się to jednak o absurd. Kościół katolicki jest dla genderystów największym wrogiem, ponieważ stoi na straży wartości, które są przeszkodą dla krzewicieli tej ideologii. „Kościół ma śmiertelnych wrogów, którzy chcą nas unicestwić. Kiedyś nas unicestwiali na drodze mordowania, a teraz robi się to poprzez zmianę świadomości ludzi. Dokonuje się to poprzez media, które mają tak zmienić świadomość ludzi, żeby wybrali ich jako polityków, a kiedy będą mieć władzę polityczną, to będą mieć jeszcze większe możliwości. Ich cel to władza absolutna” – mówił ks. Oko.

Reklama

Ks. Dariusz Oko zajmuje się tematyką gender od 10 lat. Jego wykład był wypadkową zdobytej w tym czasie wiedzy. Przekazana treść jest ostrzeżeniem przed szeroko zakrojoną, agresywną propagandą. Jest też zachętą do wzmożonej czujności rodziców nad tym, czym są „karmione” ich dzieci. Ważne jest również to, aby nie milczeć wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącego. Doświadczenia pokazują, że w konkretnych przypadkach protesty zaniepokojonych o swoje dzieci rodziców są skuteczne.

Z myślą o kapłanach

Następnie odbyła się Eucharystia koncelebrowana w katedrze drohiczyńskiej, której przewodniczył bp Antoni Dydycz, a homilię wygłosił ks. Dariusz Oko. „My codziennie mamy do czynienia z rzeczami najświętszymi. Codziennie odprawiamy Eucharystię, czyli największe misterium na ziemi. To jest logiczne, żebyśmy ile się da, sami z tej świętości realizowali, no bo inaczej powstaje straszny dysonans. Wiemy, że udzielanie sakramentów nawet przez najbardziej grzesznego kapłana jest ważne, ale jest smutne, jest mniej skuteczne. Kapłan, który żyje w sposób grzeszny, jest wewnętrzną sprzecznością” – mówił ks. Oko.

Po Mszy św. bp Antoni Dydycz wręczył księżom obchodzącym jubileusze 50-lecia i 25-lecia kapłaństwa błogosławieństwa od Ojca Świętego Franciszka. Jubilaci otrzymali także kwiaty i życzenia. 50 lat kapłaństwa w diecezji drohiczyńskiej świętowali: ks. Stanisław Bogusz, ks. Bogdan Mutianko, ks. Franciszek Szulak oraz ks. Stanisław Żeleźnik. 25 lat kapłaństwa obchodzili: ks. Leszek Gardziński, ks. Zbigniew Niemyjski, ks. Artur Płachno, ks. Henryk Sączek, ks. Marek Sidoruk i ks. Andrzej Ulaczyk.

Na zakończenie ks. Andrzej Ulaczyk w imieniu prezbiterium diecezji drohiczyńskiej podziękował bp. Antoniemu Dydyczowi za jego 20-letnie posługiwanie biskupie.

2014-06-05 10:32

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwy za zmarłych

Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

81 lat temu Niemcy deportowali pierwszych Polaków do KL Auschwitz

2021-06-13 10:06

[ TEMATY ]

Auschwitz

RJA1988/pixabay.com

81. rocznica pierwszej deportacji Polaków do niemieckiego obozu Auschwitz przypada w poniedziałek. 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie Niemcy przywieźli 728 mężczyzn. Polacy stali się pierwszymi więźniami Auschwitz, gdyż to dla nich Niemcy utworzyli obóz.

14 czerwca obchodzony jest w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję