Reklama

Niedziela Wrocławska

Miesiąc Rodziny

Szereg atrakcji dla rodziców i dzieci, warsztaty i szkolenia – podsumowanie Miesiąca Rodziny we Wrocławiu

Wrocławski Miesiąc Rodziny rozpoczął się 25 maja od Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami miasta. Jego celem było pokazanie, że rodzina jest optymalnym środowiskiem rozwoju człowieka oraz że mimo trudności, z jakimi dziś borykają się rodziny, mają w sobie siłę do działania. Marszowi towarzyszyło hasło: „Wybieram przyszłość. Wybieram rodzinę”. Tego samego dnia swoje święto, przypadające 26 maja, obchodziły mamy. Podczas pikniku zorganizowanego na Wyspie Słodowej miały możliwość uczestniczenia w warsztatach tanecznych, a także odwiedzenia miasteczka urody, w którym specjaliści z salonu kosmetyczno-fryzjerskiego dzielili się z nimi cennymi radami. Na dzieci czekały atrakcje muzyczno-sportowe.

Wyspa Słodowa ponownie zamieniła się w rodzinne miejsce już 1 czerwca podczas pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Jedną z głównych atrakcji tego dnia był wielopokoleniowy maraton zumby, a także bieg na orientację dla rodziców i dzieci.

W Miesiącu Rodziny nie brakowało sportu – 15 czerwca w ramach Dnia Bezpiecznej i Mobilnej Rodziny odbył się Wrocławski Rajd Przygodowy, w skład którego wchodziły trzy warianty trasy: piesza, rowerowa lub samochodowa. Po drodze na uczestników rajdów czekały zadania do wykonania i przeszkody, które należało pokonać.

Reklama

Miesiąc Rodziny zakończył się świętowaniem Dnia Ojca w Parku Południowym.

Nie tylko od święta

Wrocław dba o rodziny przez cały rok, Miesiąc Rodziny jest dużą, ale nie jedyną akcją organizowaną w ramach projektu „Moja Rodzina”. Na portalu www.mojarodzina.wroclaw.pl na bieżąco umieszczane są informacje dotyczące szkoleń i warsztatów przeznaczonych dla rodziców i dzieci. Z okazji Miesiąca Rodziny przygotowano Wrocławski Informator Rodzinny, dostępny podczas pikników i wydarzeń towarzyszących Miesiącowi Rodziny. Znaleźć w nim można wiele wskazówek z zakresu wsparcia rodzin w sferze zdrowia, rozwoju osobistego, zapobiegania ryzykownym zachowaniom. Informator jest także dostępny w wersji internetowej. Program warsztatów i szkoleń jest bardzo zróżnicowany. W strefie kobiet znalazły się zajęcia dotyczące komunikacji niewerbalnej, dla mam przewidziano szkolenie pomagające w przygotowaniu się do powrotu do pracy. Rodzice małych pociech mogli wybrać się na targi książek, czy też warsztaty rozwijające umiejętności czytania i pisania u dzieci. Dla rodziców borykających się z problemami wychowania nastolatków przeznaczono spotkania zatytułowane „Oswoić okres dorastania”, nad przebiegiem którego czuwały siostry boromeuszki. W projekt „Moja Rodzina” zaangażowanych jest wiele instytucji, mających na celu dobro rodziny.

Organizowane spotkania, warsztaty, pikniki są nie tylko pomocą dla rodzin, ale także okazją do pokazania, że wrocławskie rodziny to nie tylko rodziny zmagające się z kryzysem, lecz rodziny uśmiechnięte, zdrowe, otwarte na innych i szczęśliwe.

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieci i tematy tabu

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy o intymnych sferach życia nie tylko mówi się publicznie, ale wręcz agresywnie nimi epatuje. Co gorsza, do szkół i przedszkoli już trafiają programy wychowania seksualnego deprawujące dzieci. Równocześnie w Sejmie trwają prace nad tzw. ustawą antydyskryminacyjną, która łamie zasadę swobodnej wypowiedzi i odbierze jakąkolwiek możliwość wyrażania poglądów. Nieprzypadkowo dzieje się to akurat w czasie, gdy pod koniec ubiegłego roku Polska stała się sygnatariuszem niezwykle groźnej Konwencji Rady Europy dotyczącej przemocy wobec kobiet, która w przypadku ratyfikacji uruchomi maszynę represji, w oparciu o zredefiniowaną definicję płci, przemocy wobec płci oraz rewolucyjne zmiany w polskim prawie.

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję