Reklama

Książki

Jak być mądrą mamą i twórczą żoną?

Czy matki zastanawiają się, w jaki sposób mądrze wychowywać dzieci? Alina Wieja proponuje książkę „Być mądrą mamą”, jako pomoc w mądrym wychowywaniu dzieci. Ta pozycja, pisana z perspektywy matki, pozwala każdej mamie zrozumieć, jaką rolę odgrywa w życiu swoich dzieci. Pokazuje, do czego każda mama może zainspirować swoje pociechy i czego one tak naprawdę potrzebują, czego oczekują i co trzeba im przekazać swoją mądrością życiową, by wyrosły na mądre osoby. Alina Wieja napisała tę książkę z perspektywy własnych doświadczeń i obserwacji. Zawiera w niej swoje przemyślenia i udziela konkretne rady. A poza tym pokazuje, jak istotną rolę w życiu rodziny odgrywa Bóg i Jego słowo oraz wiara i miłość wzajemna rodziców.
Kobieta może być mądrą mama dla swojego dziecka, ale i twórczą partnerką dla swojego męża. „Żona – twórcza partnerka – jest kimś więcej niż pomocnikiem męża. Jest kobietą, która wybierając rolę żony i matki, podejmuje decyzję ciągłego uczenia się i poznawania wszystkiego, co jest z tą rolą związane. Istotą twórczego partnerstwa jest stawanie się profesjonalistką we wszystkich dziedzinach związanych z życiem w małżeństwie” – pisze Linda Dillow w książce „Twórcza partnerka”. Autorka patrzy z perspektywy swojego małżeństwa. Nauczona wieloletnim doświadczeniem, płynnym językiem i z humorem dzieli się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami i radami. Ukazuje błędy, jakie najczęściej popełniają małżonkowie, i proponuje rozwiązania, głównie w oparciu o to, co mówi Bóg. Przedstawia także priorytety w małżeństwie, a kluczem do rozwiązania konfliktów jest błogosławienie współmałżonka i czynienie mu dobra. Ta książka, to jednocześnie poradnik jak budować dobre i trwałe małżeństwo. Po każdym rozdziale znajduje się tzw. „studium biblijne”, a w nim propozycje rozważania wersetów z Pisma św. i różne zadania, pytania i ćwiczenia dla małżonków. Obie pozycje wydało wydawnictwo „Koinonia” z Ustronia www.koinonia.org.pl.

2014-07-15 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin "Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość"

[ TEMATY ]

rodzina

Pod hasłem „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”, w Warszawie, od 25 do 27 sierpnia br. odbywać się będzie Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zapra-sza rodziny z całej Polski do wspólnej integracji, wymiany doświadczeń na temat rodzicielstwa i debaty o bieżącej polityce rodzinnej.

Zjazd Dużych Rodzin organizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” to spotkanie pełne radości i pozytywnej energii. To czas, kiedy rodziny mogą się poznać, wymienić się doświadczeniami na temat wychowywania dzieci i podzielić wyzwaniami życia z dużą gromadką. To czas nawiązywania przyjaźni. To czas rozmów o polityce prorodzinnej i rozwiązaniach, jakie wprowadzają dla rodzin poszczególne samorządy.

CZYTAJ DALEJ

Wiara na medal

Wielu polskich sportowców publicznie przyznaje się do wiary. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej słyszymy najczęściej wyznania osób odrzucających Boga, postawa naszych zawodników jest bardzo budująca.

Pan Jezus jest u mnie na pierwszym miejscu (...). Wiary uczyłem się najpierw w domu – od dziadka i taty. Dzisiaj jest ona czymś zupełnie naturalnym. Pan Bóg był i zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym – powiedział Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu w sezonie 2019 i polski sportowiec 2019 roku, gdy dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Podczas gali, w czasie której odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca, ujął wszystkich ogromną skromnością i pokorą. Trener polskiej kadry żartuje, że jest on taki grzeczny, ponieważ codziennie chodzi do kościoła. Żużlowiec doprecyzowuje: – Do kościoła chodzę w każdą niedzielę. To nie jest dla mnie żadna ujma ani utrudnienie. To bardzo mi pomaga. Kiedyś spodobały mi się słowa, które powiedział Kamil Stoch: „Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu”. Staram się to wdrażać w życie.

CZYTAJ DALEJ

Boże Narodzenie z Caritas

2022-12-02 15:58

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Wraz z Adwentem ruszyła akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kościołach i centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej można nabyć świece, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, także tym z dalekich krajów. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży świec, które nie tylko ozdabiają świąteczne stoły, ale nade wszystko są znakiem otwartości serc, dzieci z ubogich rodzin mogą m.in. spędzić wakacje na „Koloniach z Caritas”. W minionym roku na terenie naszej diecezji udało się rozprowadzić ponad 50 tys. świec. W tym roku Caritas przygotowała świece z jednym wzorem, w dwóch rozmiarach. Można je zamówić także za pośrednictwem strony internetowej; by dotarły na czas należy dokonać formalności do 16 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję