Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Trzy lata modlitw o uzdrowienie

Mały jubileusz 3 lat odprawiania Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie w Pogórzu świętowały setki uczestników kolejnego takiego spotkania, jakie odbyło się 30 lipca w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Reklama

Ks. proboszcz Ignacy Czader podkreślał, że minęły już 3 lata, od kiedy w parafii w Pogórzu rozpoczęło sprawowanie Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie. I od tych 3 lat świątynia gromadzi za każdym razem wiernych z całej diecezji, a nawet Polski. We Mszy św. obok o. Teodora Knapczyka z Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, ks. Ignacego Czadera, ks. Wojciecha Tyczyńskiego ze Skoczowa uczestniczył również werbista, misjonarz w Nagasaki w Japonii – o. Eugeniusz Ziebura. A do odnowionych konfesjonałów ustawiały się kolejki penitentów. Spotkanie przebiegało wokół drogi wiary i zaufania. O. Teodor Knapczyk w homilii, nawiązując do Abrahama określonego mianem człowieka wiary, zauważył, że droga wiary i zaufania nie jest łatwa, człowiek ciągle się jej uczy. – Najistotniejsze, gdy doświadczamy cierpienia i trudnych sytuacji, nie jest to, jaką modlitwę odmawiamy. Najważniejsza jest wiara i zaufanie do Tego, do Którego przychodzimy – podkreślił. W Pogórzu była również godzinna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo z nałożeniem rąk. Kolejna Eucharystia w Pogórzu odbędzie się w październiku (terminy na: www.se.neteasy.pl) oraz 19 września w Oświęcimiu.

O. Teodor Knapczyk wziął również udział w organizowanych od ok. 300 lat uroczystościach z okazji odpustu Porcjunkuli, które rozpoczęły się 31 lipca w klasztorze Franciszkanów Reformatów w Kętach. Franciszkanin głosił kazania odpustowe. W tej parafii również odbywają się cyklicznie Msze św. z modlitwą o uzdrowienie (najbliższa 4 września).

Parę dni później parafia w Pogórzu aktywnie włączyła się w startującą akcję Caritas Polska: „Tornister pełen uśmiechów”. – Ta piękna inicjatywa polega na wsparciu dzieci z rodzin ubogich m.in. przez zabranie do domu wystawionego w kościele plecaka i wypełnienie go wyprawką szkolną. Następnie odnosi się go do kościoła w tym celu, aby mogło zostać nim obdarowane jakieś potrzebujące dziecko. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę piękną akcję jak największej liczby osób, zwłaszcza takich, które nie mają już albo jeszcze na utrzymaniu dziecka w wieku szkolnym – mówi zastępca dyrektora Caritas ks. Ignacy Czader. Akcję można wesprzeć także wysłaniem SMS-a na numer 72052 o treści „Pomagam”.

2014-08-11 15:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pamięci Wielkiego Misjonarza

Niedawno (1 kwietnia) minęła 104. rocznica urodzin kard. Adama Kozłowieckiego SJ (1911-2007). Z tej okazji Fundacja jego imienia „Serce bez granic” przygotowała liczne imprezy upamiętniające tego wielkiego Misjonarza. Jak podkreśla Bogdan Romaniuk, jeden z założycieli Fundacji, a zarazem Dyrektor Muzeum: – Działania podejmowane przez Fundację są różnorodne, jednak zawsze mają na celu kontynuację dzieła wspaniałego Patrona i popularyzację jego osoby, nie tylko w Polsce, ale także w Zambii, która była dla niego drugą ojczyzną. – O międzynarodowym charakterze działań – jak podkreśla Zofia Sumara – świadczy fakt, że wystawa poświęcona Patronowi, nosząca tytuł „Z otwartymi dłońmi”, była do tej pory prezentowana w takich miejscach jak: teren byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, Parlament Europejski w Brukseli, Akademia Caritas-Pirckheimer-Haus w Norymberdze oraz Muzeum Narodowe w Lusace w Zambii. Ekspozycja gościła także w Sejmie RP oraz w kilkunastu innych miejscach w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję