Reklama

Niedziela Łódzka

76. Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim

Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic spotkali się na kolejnej edycji Męskiego Różańca ulicami miasta. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 osób.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Maciej Hubka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piotrkowski Męski Różaniec jako jedna z najstarszych tego typu grup na terenie kraju działa nieprzerwanie od ponad sześciu lat. Widok kolumny mężczyzn z różańcami od dawna wkomponował się już w miasto, budząc wiele emocji i zainteresowania.

Poprzez organizację i udział w Męskim Różańcu ulicami miasta, w przestrzeni publicznej, chcemy przyznawać się do Jezusa, a także swym pokojowym przykładem zachęcać innych do walki o własne, osobiste nawrócenie. Poprzez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca chcemy również wynagradzać Maryi za zniewagi i bluźnierstwa, jakich cały czas doświadcza również w Polsce.  Zmiany na lepsze zaczynamy od siebie i zapraszamy do takiej postawy innych mężczyzn.

Kolejny Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim już za miesiąc - w pierwszą sobotę sierpnia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-07-06 09:00

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W sobotę wyruszy 208. Piesza Pielgrzymka Tomaszowska – zapisy trwają!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Włodzimierz Moraczewski

Do piątku włącznie trwają zapisy na 208. Pieszą Pielgrzymkę z Tomaszowa Mazowieckiego na Jasna Górę. Zapisywać można się codziennie w godzinach 9:30 – 11:00 oraz 16:00 - 17:30 w dolnym kościele parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim.
CZYTAJ DALEJ

Ciało przemija jak trawa. Słowo Pana trwa na wieki

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Adresaci listu żyją w diasporze Azji Mniejszej, pośród nacisku i obcych zwyczajów. Autor przypomina im język wykupu, lytrōsis. To słowo zna świat rynku niewolników. Zna je także Biblia wyjścia z Egiptu. Wolność człowieka wierzącego jest darem Boga.
CZYTAJ DALEJ

Powstaje komisja, która będzie nadzorować znaną fundację. Raporty trafią prosto do papieża

2026-05-27 14:42

[ TEMATY ]

komisja

św. Ojciec Pio

Dom Ulgi w Cierpieniu

szpital w San Giovanni Rotondo

Vatican Media

Szpital w San Giovanni Rotondo

Szpital w San Giovanni Rotondo

Dom Ulgi w Cierpieniu – szpital w San Giovanni Rotondo, który powstał jako owoc starań św. Ojca Pio, przygotowuje się na zmiany: Papież Leon XIV podpisał chirograf, powołujący komisję, która będzie nadzorować prowadzącą szpital Fundację.

Nowemu organowi przewodniczyć będzie prefekt Sekretariatu ds. Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej, dr Maximino Caballero Ledo, a jego koordynacją zajmie się sekretarz Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej (APSA), dr Fabio Gasperini.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję