Reklama

Niedziela Podlaska

Siemiatycze

Oaza jako szkoła modlitwy

Niedziela podlaska 42/2014, str. 8

[ TEMATY ]

oaza

Kl. Grzegorz Konopacki

Jednym z głównych zadań każdej oazy jest wdrażanie uczestników do życia modlitwą, bowiem dopiero w niej urzeczywistnia się żywy Kościół. Najważniejsze jest wychowanie do osobistej, bezpośredniej modlitwy, która byłaby prawdziwym spotkaniem z Bogiem. W dniach 3-5 października młodzież związana z Ruchem Światło-Życie uczestniczyła w kolejnej sesji Diecezjalnej Szkoły Animatora, która koncentrowała się wokół tematyki modlitwy osobistej. W rekolekcjach wzięły udział 23 osoby. Sesja DSA odbyła się w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach. Pod opieką ks. Dariusza Kucharka uczyliśmy się, jak być animatorem modlitwy, jak rozmawiać z naszym Panem i Zbawicielem.

Ks. Jarosław Błażejak, moderator diecezjalny oazy, ukazał nam, że wychowanie do życia modlitwy odbywa się w ramach zgromadzenia eucharystycznego, modlitw porannych i wieczornych, spotkań w małych grupach. Najważniejsza jest modlitwa osobista, w której świadomie rozmawiam z Bogiem. Bóg pragnie z nami rozmawiać. Ks. Jarosław zwrócił nam uwagę na to, że Bóg najwięcej do nas mówi w ciszy. Mieliśmy okazję być sam na sam z Bogiem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Reklama

Ks. Dariusz podczas Eucharystii sobotniej przypomniał nam, że modlitwa jest oddechem Nowego Życia, wielkim przywilejem i radością Nowego Człowieka, źródłem mocy i dziełem Ducha Świętego w nas.

Popołudnie sobotnie mieliśmy bardzo pracowite. Podzieleni na cztery grupy rozważaliśmy Słowo Boże. Następnie po podzieleniu się tym, co Bóg powiedział przez Słowo, pisaliśmy konspekt na wieczór modlitewny. Na oazach wakacyjnych często mamy takie wieczory. Przez nie coraz bardziej przybliżamy się do naszego Stwórcy.

Wieczorem przed Kompletą, czyli modlitwą na zakończenie dnia, zaprezentowaliśmy owoce naszej pracy. Powstały cztery konspekty, które z pewnością wykorzystamy na wakacjach.

Reklama

W niedzielny poranek modliliśmy się Liturgią Godzin, której przewodniczył i słowo wygłosił ks. Łukasz Suszko. Następnie ks. Dariusz przybliżył nam księgi prorockie z Pisma Świętego.

Sesja DSA skończyła się Mszą św. w kościele parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach.

W życiu każdego chrześcijanina nie może zabraknąć modlitwy, szczególnie w życiu animatora. Bez rozmowy z Bogiem nasza posługa na oazach nie miałaby sensu i nie będzie owocna. Wszystko, czego się podejmujemy, czy w parafii, czy na rekolekcjach wakacyjnych, powinno być poparte modlitwą.

2014-10-15 16:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który obchodziliśmy 7 września br. w katedrze zamojskiej, wpisał się jednocześnie w historię kultu obrazu Matki Bożej Opieki zwanej Odwachowską. W swoim wizerunku Matka Boża patronuje i oręduje w sprawach mieszkańców Zamościa, Zamojszczyzny i pielgrzymów już od 210 lat. Koronacji obrazu 9 września 2000 r. na Rynku Wielkim w Zamościu przewodniczył Prymas Polski kard. Józef Glemp. Korony poświęcił rok wcześniej papież Jan Paweł II w czasie swojej 7. wizyty apostolskiej w ojczyźnie, w ramach błogosławieństwa kończącego nabożeństwo Liturgii Słowa w Zamościu, w sobotę 12 czerwca 1999 r.

CZYTAJ DALEJ

Czy słońce czy deszcz pielgrzymi nie rezygnują [41. PPW - dzień 2]

2021-08-04 22:00

Michalina Stopka

Mimo padającego deszczu, pielgrzymi grup 1 - pokutnej, 18 - karmelitańskiej i 41 - stałej, z uśmiechem na twarzach, a jednocześnie w skupieniu modlitewnym przemierzali kolejne kilometry.

Pierwszym punktem dnia była Msza św. w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jacek Kiciński.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo wiary - Piesza Pielgrzymka Arch. Gnieźnieńskiej

2021-08-05 18:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Gniezno

BPJA

- Pielgrzymki piesze są wielkim świadectwem wiary i miłości. One uświadamiają nam jak ważne jest osobiste przylgnięcie do Chrystusa - powiedział na Jasnej Górze Prymas Polski. Abp Wojciech Polak witał pielgrzymów arch. gnieźnieńskiej, którzy pieszo i na rowerach dotarli do Sanktuarium.

- Myślę, że ci, którzy przeżywają dzisiaj różne kryzysy, są zgorszeni, zawiedzeni Kościołem, ale też przeżywają osobiste problemy, w tym świadectwie wiary pielgrzymów mogą znaleźć odrodzenie – mówił Prymas Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję